Zobacz temat - [R75] Demontaż szyby czołowej - w całości
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Demontaż szyby czołowej - w całości

AdaskoC - Sob Maj 11, 2013 11:39
Temat postu: [R75] Demontaż szyby czołowej - w całości
Witam!
Potrzebuję pomocy w demontażu przedniej szyby. Czym najlepiej by ją wyciąć, by po oczyszczeniu z kleju, nadawała się znów do wklejenia. Przyznam się, że nigdy nie wyjmowałem szyby, a chciałbym to zrobić samodzielnie. Może już z Was ktos to robił?

sash997 - Sob Maj 11, 2013 16:02

najlepiej jakąś cienką stalową linką ją we dwóch ostrożnie wyciąć,nie jest to jakoś strasznie skomplikowane,trzeba tylko uważać aby nie uszkodzić szyby ;-)
AdaskoC - Sob Maj 11, 2013 17:17

sash997 napisał/a:
najlepiej jakąś cienką stalową linką ją we dwóch ostrożnie wyciąć,nie jest to jakoś strasznie skomplikowane,trzeba tylko uważać aby nie uszkodzić szyby ;-)


Hmm... np wypleść z linki rowerowej jedną żyłkę i tym da radę?

sash997 - Sob Maj 11, 2013 18:33

nawet całą linką rowerową
rafalmis1 - Sob Maj 11, 2013 19:01

Właśnie taką linka wujek z Anglików wycina szyby, ale czasem widziałem że przy takim demontażu szyba pęka, albo się ukruszy, dużo kleju zostaje na szybie i bardzo, bardzo trzeba uważać na dach i słupki
falko29 - Sob Maj 11, 2013 19:07

Prędzej polecałbym jakąś solidną dratwę, lub inną bardzo mocną nić do szycia skór itp. Nie uszkodzi ona szyby, a powinna być na tyle mocna, by poradzić sobie z klejem
Gacor - Sob Maj 11, 2013 20:16

Drut do wycinania szyb. Ale przed demontażem proponuje w miare mozliwości ściągnąć te plastkikowe osłony słupków od środkado tego proponuje przygotować jakieś szerokie szpachelki żeby osłaniac nimi deske itp. i uważać na lakier na słupkach ;) Do zrobienia ale bez pośpiechu i nie proponuje przy tym pić piwa ;) no i uważać bo drut lubi pękać
AdaskoC - Sob Maj 11, 2013 20:41

Gacor napisał/a:
Drut do wycinania szyb.


http://allegro.pl/listing...+wycinania+szyb

Wielkie dzięki, nigdy o tym nie słyszałem nawet :) No cóż, już wiem jak wyjąć szybę :)
Ale jak rozpocząć jej wyjmowanie? Da radę się jakoś tym drutem przebić przez klej?

Gacor - Pon Maj 13, 2013 10:46

Tak najlepiej gdzies w gornym rogu szyby od środka auta do zewnatrz się przebijaj ;) a do drutu proponuje albo kupic albo dorobic jakieś rączki bo ręcę będą boleć. I pamiętaj że jak będziesz ciął w okolicy deski czy podsufitki pod drut podłóż sobie kawałek metalu(np duża packa) Szkoda żebyś sobie pociął wnętrze a bez zabezpieczenia w posatci packi to nie uniknione ;)
Rovelove - Wto Sty 13, 2015 00:30

Nie próbowałem ale może struna od gitary np. nylonowa?
I ostrożnie bo u mnie uszczelkę pocięli - niestety.

sebol11 - Wto Sty 13, 2015 20:53

AdaskoC, ja ze szwagrem właśnie taką linką wycinaliśmy moją szybę.
AdaskoC - Wto Sty 13, 2015 23:08

Nie, to juz nie aktualne :-) dziesiątki szyb w tym czasie wyciąłem:-) mam linkę do wycinania szyb, jednym metrem linki jakies 3-4 szyby mozna spokojnie wyciąć.