Zobacz temat - [R75] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klimatyzacja

Mstenia - Sro Maj 15, 2013 22:07
Temat postu: [R75] Klimatyzacja
Witam. Od niedawna nie działa mi klimatyzacja(klimatronic). Myślałem ze może trzeba dobić czynnik i pojechałem do serwisu i napełnili mi azotem żeby sprawdzić czy sprawna i okazało się ze nawet jak jest nabita to nie załącza się sprężarka i później troszkę tam poszperałem i jedyne co udało mi się ustalić ze nie dochodzi prąd do sprężarki po włączeniu klimy, spróbowałem podać prąd prosto z aku i sprężarka się załączyła. Po włączeniu na panelu sterowania trybu auto wentylator klimatyzacji włącza się, czyli chyba tak jak powinno być. Zauważyłem jeszcze że jak włączę nawiew na szybę to włącza się ogrzewanie tylnej szyby mimo iż na dworze jest koło 20 stopni na plusie i tyle pokazuje na wyświetlaczu. Zastanawiam się od czego zacząć szukanie przyczyny. Aha zrobiłem test klimy i nie było żadnego błędu. Pomożecie??:)

[ Dodano: Sro Maj 15, 2013 22:07 ]
Byłby ktos chociaż tak dobry i wytłumaczył dokładnie gdzie szukac czujnika temperatury zewnetrzenej tego od klimatyzacji i czy jest to ten sam ktory pokazuje temperature w liczniku.