Zobacz temat - [Rover 214 Si 1.4 16v] problem z układem chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214 Si 1.4 16v] problem z układem chłodzenia

czubek - Wto Maj 28, 2013 14:37
Temat postu: [Rover 214 Si 1.4 16v] problem z układem chłodzenia
Witam :)

Mam problem z układem chłodzenia, a mianowicie, pękł mi już kolejny wąż. Najważniejsze jest dla mnie znalezienie przyczyny. Zaczęło się od węża średniej grubości, z tyłu po lewej, który spuchł i pękł. Został wymieniony na nowy. Kolejny był gruby wąż od chłodnicy obok czujnika który skróciłem a teraz pękną średni obok tego grubego. Wszystkie przy samym silniku. Uszczelka pod głowica wydaje się być dobra, bo żadnych objawów w płynie nie ma. Korek powinien działać, a po wymianach układ odpowietrzałem. Między awariami robiłem po parę set kilometrów. Aktualnie mam układ zalany wodą. Dziwi mnie to że, gdy chciałem go zagrzać na postoju, wentylator się nie włączał a wskazówka temperatury doszła prawie do połowy i stanęła. Zgasiłem silnik i zdjąłem wtyczkę z czujnika temperatury (tą po prawej z przodu) i po przekręceniu kluczyka temperatura wzrosła znowu do połowy skali. Czy to nie ten czujnik odpowiada za to ? Czy to znaczy że pokazuje mi nieprawdziwą temperaturę ?