Zobacz temat - [R75] Vis-problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Vis-problem

maciej75v6 - Pią Cze 07, 2013 23:57
Temat postu: [R75] Vis-problem
Witam:
Panowie mam problem z całym tym visem, obadałem całe forum i nic nie znalazłem na mój problem. Problem jest taki auto nie ma tej mocy co powinno więc ok zaczynamy od vis-a. wyczytałem gdzieś na forum , że jak rozebrałem vis-a po złożeniu powinienem podpiąć kostkę i przekręcić kluczykiem 2x wtedy vis ustawi sie w odpowiednim położeniu, jednak u mnie sie nic nie dzieje pierwszy i drugi vis stoi w miejscu. Czy one mają walnięte płytki albo te mikro przełączniki ? ( rozebrałem obydwa i płytki nie są przepalone) czy porostu w kostce nie ma napięcia jesli tak to dlaczego? Dodam jeszcze że silnik był przekładany ale vis-y są te same jak i instalacja a wszystko zostało podpięte. Proszę o pomoc bo już zgłupiałem ;(

rafalmis1 - Sob Cze 08, 2013 14:51

Sciagne jeden vis, który wolisz. Zaślep dziurę, vis podłącz do kostki i odpal samochód, dodawaj mocno gazu iobserwuj czy ssię kręci. Chociaz, nie wiem czy w ttaki sposóbnie bbędzie kręcił się do okoła
domel101 - Nie Cze 09, 2013 12:33

pewnie spaliły się silniczki sterujące co są w środku. dostały oleju-przepięcia-i padły skoro jest brak reakcji
jeszcze sprawdź metodą co podpowiada Ci rafalmis1, powinno pokazać, czy kręcą silniczki

SeniorA - Nie Cze 09, 2013 13:25

maciej75v6, albo zrób sobie tester do sprawdzania , albo tą metodą : sprawdzenie balance valve : +12v do styku 4, masa do 3 ,potem zwieramy 1 z 3 żeby nastapiło przełączenie, p. valve : +12V do 3 , masa do 2 , potem zwieramy 1 z 2 i rozwieramy.Piny są ponumerowane.Sprawdzanie na silniku nie jest miarodajne, chyba , że testerem.