Zobacz temat - ROVER 220 SD a SDi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - ROVER 220 SD a SDi

esbjoern - Sob Cze 29, 2013 08:29
Temat postu: ROVER 220 SD a SDi
Myślę o zakupie Rovera 220 SD. Dokładnie tego:

http://tablica.pl/oferta/...html#d1965cfca8

Jestem niedoświadczonym kierowcą.

Mam pytanie i będę wdzięczny za odpowiedzi.

W czym SD jest lepszy lub gorszy od SDi, poza liczbą KM.
Przede wszystkim, co oznacza brak intercoolera dla komfrotu jazdy i eksploatacji.

bociannielot - Sob Cze 29, 2013 09:03

esbjoern, brak ic oznacza teoretycznie mniejsza awaryjnosc, dodatkowo sd mam mniej awaryjna pompe wtryskową, mozesz w sumie spoko domontowac ic do sd i podkrecic smialo jego moc nawet do 130km, takze nie jest to tak do konca mulasty silnik jesli chce ktos troche porobic, przy czym w sdi niby latwiej bo walisz chip i gotowe
tronsek - Sob Cze 29, 2013 09:38

bociannielot napisał/a:
brak ic oznacza teoretycznie mniejsza awaryjnosc,
a co w intercoolerze się tak psuje, że ma większą awaryjność ?? :) Większej bzdury nie słyszałem, że przez IC auto jest bardziej awaryjne :załamka:

esbjoern napisał/a:
co oznacza brak intercoolera dla komfrotu jazdy i eksploatacji.
dla komfortu zupełnie nic, a dla eksploatacji tylko mniejszą moc.
bociannielot - Sob Cze 29, 2013 09:46

Rura od IC często pada, może w 400 to nie jest duży wydatek, ale w 200 jak nie połatasz to prawie 300, Tronsek zawsze jeden element więcej w kilkunastoletnim aucie to jeden element więcej w który może wytąpic usterka, i nie rób ze mnie takiego gamonia co niby bzdury pisze, trochę też już o naszych autkach wiem ;-) .
tronsek - Sob Cze 29, 2013 11:38

bociannielot napisał/a:
nie rób ze mnie takiego gamonia co niby bzdury pisze,
Nie robię tego. Chodzi o to, aby zawsze konkretnie uzasadnić swoją wypowiedź, a nie tylko rzucić hasło, które nic konkretnego nie mówi.
seba1x - Nie Cze 30, 2013 20:28

Osobiście posiadam r200 sd to co mogę powiedzieć o tym silniku to to ze są troszkę głośne ale jak większość dieseli. niskie spalanie do 6l po mieście 5l na trasie.Dynamika jest ok choć mogło by byc więcej km ale za to silnik odwdzięcza sie bezawaryjnością.zimą bez problemu odpala pod warunkiem ze świece są ok. Polecam autko z tym silnikiem. sprzedaż autka planuje na przyszły rok na zakup r75