Zobacz temat - [R827] Immobilaizer, problem z odpaleniem auta.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R827] Immobilaizer, problem z odpaleniem auta.

Thebaca1989 - Wto Lip 02, 2013 11:44
Temat postu: [R827] Immobilaizer, problem z odpaleniem auta.
Witam, krótka historia problemu:
Rok temu w maju zgubiłem jedyny kluczyk z pilotem, zapłaciłem elektrykowi 500zł i mój Roverek odpalał normalnie, otwierał się z nie oryginalnego kluczyka i pilota.
W miesiącu grudniu rozładował mi się całkowicie akumulator po naładowaniu wszystko było ok ale dwa tygodniu po tym zdarzeniu rano wsiadłem do auta przekręcam kluczyk zapalają się kontrolki ale nie gasną rozrusznik nie reagował. Oddałem w ręce tego samego elektryka i niestety do tej pory auto stoi i nie odpala.
Elektryk mówił żebym kupił CCU wraz z kluczykiem, ciężko było ale na Ebay angielskim znalazłem taki zestaw wraz z dwoma częściami i tu mam pytanie do forumowiczów gdzie te dwie części się znajdują w Roverze 827.
CCU podłączyłem nie wiem tylko gdzie reszta się znajduje.
Dołączam zdjęcia tych o to części

soviet100 - Wto Lip 02, 2013 18:57

Ta jedna za bezpiecznikami dojdziesz od dołu ta druga nie wiem bo mam bez immo . Ale najlepiej kup sobie sterownik bez immo sprzed 96 r i bedzie.
AndrewS - Sro Lip 03, 2013 00:09

hmm ta prawa wyglada jakby byla przy stacyjce, widac ze ma jakas petle indukcyjna i otwor na kluczyk ??
Thebaca1989 - Sro Lip 03, 2013 08:15

Tak ta jedna z części to przy stacyjce, tylko u mnie inny model i nie pasuje. Myślicie, że starszy sterownik CCU bez immo mógłby pomóc ??
soviet100 - Sro Lip 03, 2013 19:28

Tak bo immo zapisane jest tylko w ECU
Markzo - Sob Lip 06, 2013 08:18

A ktoś wie gdzie dokładnie w ECU? w której kości?
soviet100 - Sob Lip 06, 2013 09:42

Takie małe sprostowanie po co Ci kluczyk do tego ECU jak tam nie ma nic ? Całe immo jest w pilocie i żeby to zadziałało to razem z odbiornikiem na podczerwień musiałbyś to kupić .

Markzo podaj mi numery Twojego ECU bo były dwa różne jeden z lutowanym głośniczkiem drugi z głośniczkiem na kablach .

Może jak bym dobrze poszukał to znajdę ECU .


http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=39236

Markzo - Sob Lip 06, 2013 10:12

Mam 2,0T w ZS i potrzebuje wymienić ECU, mam ECU z 820Ti 1996r. Po podpięciu go do mnie auto zapala i od razu gaśnie - immo :/ Kompa mam od Młodego z forum, jeździło w jego 820Ti i auto działało, numer ECU: MKC101920.