Zobacz temat - [Rover 45 lub coś innego] Diesel sedan do 9tyś
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [Rover 45 lub coś innego] Diesel sedan do 9tyś

dontbang - Pon Lip 15, 2013 11:12
Temat postu: [Rover 45 lub coś innego] Diesel sedan do 9tyś
Witam :)
Szukam ekonomicznego auta który nie będzie drogi w eksploatacji.
Wczoraj przypadkiem dość obejrzałem Roverka 45 z 2003r w Dieslu 2.0TD.
Autko wygląda bardzo dobrze, świeżo sprowadzone i zadbane. Cena z opłatami wyniosłaby mnie około 9tyś.
Pytanie czy to dobry wybór, czy szukać czegoś innego?
link
http://allegro.pl/rover-4...3391734264.html






pelson91 - Pon Lip 15, 2013 11:16

za taki pieniądz trudno o lepsze i wygodniejsze auto ;)
dontbang - Pon Lip 15, 2013 11:18

Czyli to dobra cena za taki egzemplarz? Głównie zastanawiałem się czy w tej cenie szukać innego modelu, ale np. starszego ?
pelson91 - Pon Lip 15, 2013 11:30

9tysięcy za Rovera 45 w dieslu to dobra cena, nie jest wygórowana ale nie jest też niska (np 5-6tys), więc szukanie starszego nie musi mieć większego sensu ;) Możesz dla pewności pooglądać inne egzemplarze tego modelu, będziesz miał porównanie w jakim stanie jest w/w auto.
bociannielot - Pon Lip 15, 2013 12:08

weź je bardzo dokładnie obejrzyj, bo to handlarz, zdjecia tez niezbyt duzo pokazuja, takze zalecam ostrożnośc :!:
dontbang - Pon Lip 15, 2013 13:52

Oglądaliśmy autko, przejechaliśmy się. Wszystko wydaje się w porządku.
Znajomy posiada Rovera 416 i stwierdził, że to dobry samochód. Jedyne co to klima do nabicia.

MatiNitro - Pon Lip 15, 2013 14:02

dontbang napisał/a:
Jedyne co to klima do nabicia.
dogadaj się z sprzedającym, żeby nabił sam tą klimę, bo "do nabicia" to może być ściemą i tuszowaniem poważniejszej usterki klimatyzacji. A co za tym idzie bardziej kosztownej.
dontbang - Pon Lip 15, 2013 15:33

Ogólnie to spróbowaliśmy włączyć klimę, i jakby coś powietrze leciało, ale nie chłodziło.
Przez telefon już wcześniej sprzedający mówił, że jest na wyczerpaniu.
Z tym żeby sami nabili oczywiście by mi pasowało, tylko nie wiem czy jest taka możliwość. Z tego co wiem to samochody są przywożone i nic więcej w nich robione nie jest. Po prostu stoją. Nie jest to komis, albo tacy typowi handlarze.

pelson91 - Pon Lip 15, 2013 22:43

Trzeba sprawdzić, czy słychać charakterystyczne "cyknięcie" po włączeniu klimy i czy startuje wentylator. Jeśli nie słychać i/lub nie startuje, to oprócz brakującego czynnika walnięte jest również coś innego. Co może srogo kosztować ;) Nie tyle co remont silnika co prawda ale za 100zł tego nie naprawisz ;) jak już MatiNitro pisał, niedziałająca klima nie musi być z powodu braku czynnika, zwłaszcza jeśli auta są sprowadzane na handel, nie jeżdżone przez sprzedającego.
falar - Wto Lip 16, 2013 00:07

dontbang napisał/a:
Oglądaliśmy autko, przejechaliśmy się. Wszystko wydaje się w porządku.

Bo to co jest nie w porządku wyjdzie raczej w ciągu miesiąca, a nie po jednej przejażdżce.

dontbang - Wto Lip 16, 2013 14:43

Jeśli to jakaś większa usterka klimatyzacji to warto się w to pakować ?


Oferta druga
http://otomoto.pl/rover-45-okazja-C29812275.html
Tutaj kolejny handlarz, oferta wzbudza podejrzenia, ale samochód ładnie się prezentuje. Warto jechać 150km by to obejrzeć ?







Znalazłem jeszcze coś takiego

http://otomoto.pl/rover-4...-C29633300.html











magneto - Czw Lip 18, 2013 10:10

dontbang napisał/a:
Oferta druga
http://otomoto.pl/rover-45-okazja-C29812275.html
Tutaj kolejny handlarz, oferta wzbudza podejrzenia, ale samochód ładnie się prezentuje. Warto jechać 150km by to obejrzeć ?


rzeczywiście wzbudza podejrzenia, zdjęcia z 2007 roku, w dodatku ze stycznia a drzewa na zdjęciach zielone :P

dontbang - Czw Lip 18, 2013 11:25

Zdjęcia z inną datą to akurat normalka przy ogłoszeniach. Często mają aparaty tak ustawione, a zdjęcia są zawsze nowe, czasami nawet jest napisane o tym.
Z tym podejrzane chodziło mi raczej o takiego typowego handlarza.
Samochód dobrze się prezentuje, a technicznie może się okazać co innego.