Zobacz temat - [R216 Coupe]Poduszki pod silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216 Coupe]Poduszki pod silnikiem


TheSzczot - Czw Lip 18, 2013 16:09
Temat postu: [R216 Coupe]Poduszki pod silnikiem
Witam,
Podczas postoju lub przy ruszaniu mój rover coupe cały drga. Rozmawiałem z mechanikiem o wymianie poduszek. Mówił, że są już trochę wysłużone, ale zamiana na nowe zamienniki może przynieść gorszy efekt i w związku z tym, jeśli bym chciał, to żebym poszukał oryginalnych w dobrym stanie na szrotach itp. Mam z tym pewne problemy. Po pierwsze, nie wiem nawet jak mają one wyglądać. Niestety na aukcjach rzadko sprzedawcy podają roczniki i nie wiem nawet, czy to do mojego kanciaka, czy jego następcy. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy i podał mi aukcję, lub chociaż zdjęcie poduszek, które są właściwe do mojego samochodu, byłbym bardzo wdzięczny : ) Wraz z przeglądaniem forum zacząłem się także zastanawiać, czy regeneracja tych poduszek, które mam nie byłaby lepszym rozwiązaniem. Co o tym sądzicie?
Dodam jeszcze, że pojawiają się też drgania przy prędkości około 120 km/h przy niższej lub wyższej nie występują. Może być to też efekt zużytych poduszek?
Pozdrawiam

dobryziom - Czw Lip 18, 2013 20:12

http://www.poliuretan.olkusz.pl/index_eng.html

polecam sam u nich robiłem

TheSzczot - Czw Lip 18, 2013 23:11

Z tego, na ile przeglądałem forum, twój Rover jest trochę bardziej "extremalny" od mojego :) Moje coupe jest całkowicie seryjne i raczej nie mam zamiaru tego zmieniać, w związku z tym, nie zależy mi tyle na wytrzymałości poduszek, ale poprawie komfortu, czyli pozbyciu się drgań. Myślisz, że te poduszki z poliuretanu nie pogorszą sprawy? Czy np nie będą za twarde? Nigdy nie miałem do czynienia z poduszkami pod silnikiem z tego materiału, więc każda informacja od ciebie będzie pomocna : )
dobryziom - Pią Lip 19, 2013 09:46

maja dwa rodzaje poliuretanu zólty i czerwony o róznych twardosciach wiec mozna spokojnie cos dobrać :)
Wojtek88 - Sob Lip 20, 2013 17:24

Jeśli masz silnik hondowski dohc, to spokojnie możesz poszukać poduszek od concerto/crx/civic'a 4g, wydaje mi sie, ze znajdziesz cos w zadowalajacym stanie.
TheSzczot - Sro Sie 28, 2013 09:16

Wybaczcie, że tak późno. Czy w takim razie cos takiego: http://allegro.pl/honda-c...3495284170.html
Podejdzie do mnie?

Wojtek88 - Pią Sie 30, 2013 22:13

Dopóki nie podpasujesz, to się nie dowiesz, łapy z hond, które mają silnik z pojedynczym wałkiem na pewno mają inne łapy przy rozrządzie, w porównaniu do rover'ka. Łapa od skrzyni, między rover'em/concerto a civic'em, też jest inna, łapa albo mocowanie łapy, już nie pamiętam..

Najlepiej znajdź kogoś kto handluje częściami do hondy i podjedź :)