Zobacz temat - [R25] Poduszki silnika i skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Poduszki silnika i skrzyni

RAKU_44 - Sro Sie 07, 2013 20:32
Temat postu: [R25] Poduszki silnika i skrzyni
Witam,

Zaraz po wymianie sprzęgła zauważyłem, że coś mocniej szarpie mi drążkiem zmiany biegów następnie doszły mapki i po kilku kkm szarpanie jest już na tyle poważne, że zastanawiam się nad wymianą poduszek.
W szczególności chyba ta poduszka odpowiada za ruchy podłużne silnika:
http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=570

Z tego co zauważyłem mogę ją bezproblemowo ruszyć ręką więc chyba jej sztywność już nie jest zbyt ciekawa. Pozostałe poduszki nie wyglądają jakoś tragicznie, ale nie wiem czy jest sens wymiany tylko jednej?
Czy ktoś może próbował zastosować ten wkład od SDi do iDT?
http://tedgum.pl/sklep/pr...roducts_id=3316

Słyszałem też o zalewaniu poduszek klejem do szyb i początkowo miałem taki zamiar bo już nawet klej kupiłem, ale wydaje mi się, że należałoby wyjąć całe wkłady z poduszek i dopiero zalewać natomiast ktoś podsuwał mi pomysł żeby jedynie odchylić te kołnierze osłaniające wkład (mowa o poduszce z linku z tomateam) i tam aplikować klej. Da to coś ?

A może jakieś inne alternatywy ? Wiem że co niektórzy dorabiali indywidualnie poduchy, jakby ktoś mógł się wywiedzieć czy warto ?

<pozdro>

Markzo - Nie Sie 11, 2013 12:51

Zdejmij poduchy z auta, na imadle wyciśnij gumowy wkład, wszystko umyj acetonem - gumę i wnętrze łapy. Klej do szyb (koniecznie poliuretanowy!) nałóż na gumę (nie żałuj) i wciśnij do łapy. Potem ładnie usuń naddatek kleju (możesz wtedy odchylić gumy i troche kleju tam dać) i zostaw do wyschnięcia na kilka godzin (ja zostawiłem na noc), montuj i się ciesz ;) ważne, żeby dobrze odtłuścić powierzchnie i nie zakładać od razu po zalaniu klejem, musi dobrze związać (choć sam klej we wnętrzu nie jest sztywny, a elastyczny).
RAKU_44 - Wto Sie 13, 2013 21:49

Dzisiaj rozkręciłem trochę auto i 3 poduszki poszły do zalania klejem ;-)
Jak to nie pomoże lub będzie za sztywno będę myślał nad wkładami z tedgumu lub kupnem nowych (przynajmniej tych co już są zaklejone).
Auto zapewne będę skręcał w czwartek więc myślę że wszystko doschnie jak trzeba, odtłuszczałem nitro, a później jeszcze izopropanolem.