Zobacz temat - [MGF] na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie.

troyanek - Pią Sie 16, 2013 19:13
Temat postu: [MGF] na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie.
Witam.
W przyszłym tygodniu mam oglądać kilka MGFów 140KM. :mrgreen:
Wiem, że wszystkiego nie sprawdzę na miejscu i wiadomo że to nie są nowe auta.
Zwracam się do was żebyście podpowiedzieli mi na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie.
Przejrzałem większość tematów MGF i TF na forum i wiem że większość awarii to drobne usterki które można usunąć w przydomowym warsztacie z dobrym zestawem narzędzi pod ręką - właśnie po to kupuje to auto, żeby móc grzebać pieścić i cieszyć się widokiem.

Jednakże jako posiadacze podpowiedzcie co dyskwalfikuje auta a z czym można żyć.


Pozdr
Troyanek

Tomek001 - Nie Sie 18, 2013 16:59

Nie zgodzę się, że główne problemy to drobne usterki. Najważniejsze to by silnik i skrzynia były w dobrej kondycji. Bez tego nie ma co kupować takiego samochodu, bo na powitanie wydatek w postaci wymiany uszczelki pod głowicą i nadzieja, że to jedyny problem. Auto nie może kopcić, przerywać, mieć problemów z osiągnięciem maksymalnej prędkości obrotowej. No i oczywiście "odcinka" to charakterystyczne i bardzo szybkie "łututututu".

Sprawdź też zawieszenie - powinno stać tak, by była przerwa między oponą a nadkolem. Czasami ludzie ściemniają, że wystarczy dopompować, a okazuje się, że naprawa wymaga uszczelniania układu i szukania problemów np. z gruszkami.

troyanek - Nie Sie 18, 2013 21:46

No tak, jednostka napędowa jest najważniejsza, ale na ważną rzecz zwróciłeś moją uwagę - gruszki. Jedno z aut które jadę oglądać stoi nie równo a właściciel mówi przekonany że to kwestia dopompowania.

Jaka różnica między lewą a prawą stroną jest dopuszczalna? Z tego co wyczytałem to powinna stać około 350mm od osi koła.
Jaki skok ma poduszka?

Wszystko prawie można sprawdzić na miejscu ale nigdy nie miałem styczności z tym zawieszeniem.