Zobacz temat - [MGZTT] brak spryskiwaczy !
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MGZTT] brak spryskiwaczy !

alpacino - Czw Sie 22, 2013 07:50
Temat postu: [MGZTT] brak spryskiwaczy !
witam !,chciałem spryskać szybę w trakcie jazdy i ...nic ,płyn nie leciał choć zbiornik pełny.
Na parkingu pod domem sprawdziłem bezpieczniki te po stronie pasażera i są OK, pompkę sprawdziłem na ostro i działa! na przewodach brak napięcia !! ! jest jeszcze gdzieś jakiś przekażnik?,może bezpiecznik?gdzieś pod maską?a może szlag trafił kable? ,jeśli tak to co zrobić???

sknerko - Czw Sie 22, 2013 12:32

naprawić czujnik poziomu płynu jak sygnalizuje niski stan to często nie pryskają mimo że płyn jest. miałem tak u siebie. No i o ile pamiętam to jest przekaźnik spryskiwacza ale nie przypomnę sobie który i gdzie.
alpacino - Czw Sie 22, 2013 14:19
Temat postu: [MGZTT] brak spryskiwaczy !
zastanawiam się nad poprowadzeniem nowych kabli od pompki ...tylko gdzie je podłączyć?,bo szukanie uszkodzenia starego kabla w tej plątaninie to jak szukanie igły w stogu siana :roll:
Kable widać od wtyczki pompki do pewnego momentu potem nikną w gąszczu innych i...amba :lol:

dawidd - Czw Sie 22, 2013 16:18

http://forum.roverki.eu/files/bezp2_584.png

[ Dodano: Czw Sie 22, 2013 16:18 ]
bezpiecznik nr 9

alpacino - Czw Sie 22, 2013 17:40
Temat postu: [MGZTT] brak spryskiwaczy !
bezpiecznik OK !...... i co dalej?!
SeniorA - Czw Sie 22, 2013 20:10

alpacino napisał/a:
bezpiecznik OK !...... i co dalej?!
manetka , połącz przewody zielono/czarny i czarno/popielaty
alpacino - Pią Sie 23, 2013 03:55
Temat postu: [MGZTT] brak spryskiwaczy !
SeniorA napisał/a:
alpacino napisał/a:
bezpiecznik OK !...... i co dalej?!
manetka , połącz przewody zielono/czarny i czarno/popielaty


sorka ...co manetka ?? ?mam rozebrać obudowę pod kierownicą ?czy co?zielony jestem :-|
grzebać przy manetce od wycieraczek???

SeniorA - Pią Sie 23, 2013 07:51

alpacino napisał/a:
sorka ...co manetka ?mam rozebrać obudowę pod kierownicą ?
no tak , ściągnąć osłonę kolumny, odkręcić manetkę ( 2 śruby ) , wypiąć kostkę i w niej zewrzeć te przewody.Jak nie zadziała przy włączonym zapłonie, to dobrać się do modułu komfortu BCU i sprawdzić wtyczkę oraz ciągłość przewodu zielono/czarnego ( pin 30 ),zakładam ,że wycieraczki działają i ich sterowanie .
alpacino - Pią Sie 23, 2013 11:27
Temat postu: [MGZTT] brak spryskiwaczy !
dzięki ,wycieraczki działają tak jak należy