Zobacz temat - [Rover 400] Dlaczego zgasł i dlaczego teraz nie odpala.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400] Dlaczego zgasł i dlaczego teraz nie odpala.

Arn0ldS - Czw Sie 22, 2013 21:25
Temat postu: [Rover 400] Dlaczego zgasł i dlaczego teraz nie odpala.
Drodzy koledzy mam nastepujacy Problem z roverem 400 1.6 benzyna. podczas jazdy nagle zgasł i bylem pewnien ze z powodu braku paliwa poniewarz ostatnio mam problem ze wskazaniami na tablicy. Nie zaskoczyl nawet kiedy jeszcze probowalem go na pych ruszyc bo z górki miałem. dotoczyłem się szczesliwie pod stacje tam popchałem ręcznie. zatankowałem do pełna cale 12 litrow paliwa wiec jednak dobze tym razem wskazywal. Proba odpalenia i nic rozrusznik kreci ale zero reakcji ze strony silnika. wiec próbuje na biegu rozrusznikiem zakrecic i silnik łapie a auto skacze. Pasek rozrządu na swoim miejscu, sprawdziłem. proszę o podpowiedzi gdzie mam szukac dalej. bezpieczniki tez sprawdziłem wszystkie sa ok.
zdzichu - Czw Sie 22, 2013 22:13

Odradzam próby na pych i rozrusznikiem na biegu, pasek może przeskoczyć. Pomka palwa pracuje? Sprawdż iskrę i ciśnienie paliwa.
staffer - Czw Sie 22, 2013 22:31

Nie demonizujmy aż tak - do dzisiaj miałem problemy z rozrusznikiem, więc odpaliłem kilka razy auto w ten sposób. Tyle że ono u mnie jest na dożywociu (czyli już niedługo)..

Czy auto z LPG?

Czy i kiedy filtr paliwa był wymieniany?

Arn0ldS - Pią Sie 23, 2013 20:42

ale nawet bez paliwa i iskry silnik powinien krecic kiedy rozrusznik pracuje a u mnie jest tylko rozrusznik i tyle zadnego drgniecia silnika. moge sie oczywiscie mylic i w niedziele wszystko posprawdzam i dam znac. Auto bez lpg.
szoso - Pią Sie 23, 2013 21:34

staffer napisał/a:
Nie demonizujmy aż tak - do dzisiaj miałem problemy z rozrusznikiem, więc odpaliłem kilka razy auto w ten sposób. Tyle że ono u mnie jest na dożywociu (czyli już niedługo)..

Do czasu, mi kiedyś przeskoczył pasek w ten sposób, więc ja bym się na twoim miejscu tak nie cieszył z tego :wink:

dawidd - Pią Sie 23, 2013 21:49

jeżeli kreci wirnik rozrusznika, a silnik nie to bedex do wymiany/naprawy
staffer - Sob Sie 24, 2013 10:08

szoso napisał/a:
staffer napisał/a:
Nie demonizujmy aż tak - do dzisiaj miałem problemy z rozrusznikiem, więc odpaliłem kilka razy auto w ten sposób. Tyle że ono u mnie jest na dożywociu (czyli już niedługo)..

Do czasu, mi kiedyś przeskoczył pasek w ten sposób, więc ja bym się na twoim miejscu tak nie cieszył z tego :wink:


Zdaję sobie z tego sprawę, sęk w tym, że trzeba być pechowcem żeby przeskoczył za pierwszym razem...
Poza tym zdaję sobie sprawę z konsekwencji, dlatego rozrusznik jest zregenerowany i wymieniony...

dawidd - Sob Sie 24, 2013 13:27

NO to jak w koncu - rozrusznik krec a silnik nie? To nie ma innej opcji jak bendiks w rozruszniku, chyba ze masz korbowód ukręcony no ale może tak strasznie to nie
Arn0ldS - Sob Sie 24, 2013 19:13

wiec jutro wyciagam rozrusznik.a dlaczego na biegu normalnie kreci silnikiem a na luzie nie? tak z ciekawosci juz pytam:)
dawidd - Sob Sie 24, 2013 22:02

Arn0ldS napisał/a:
dlaczego na biegu normalnie kreci silnikiem a na luzie nie?
nie rozumiem tego pytania
ustawienie biegu nie ma nic do tego czy rozrusznik zakreci silnikiem czy nie - jedynie. Jeżeli zakręcisz na biegu bez wciśniętego sprzęgła to auto skoczy, a nawet pojedzie na rozruszniku, na luzie nic nie skoczy. Ale biegi nie maja nic do kręcenia silnikiem przez rozrusznik

Arn0ldS - Nie Sie 25, 2013 08:41

tutaj wklejam cytat którz bardziej obrazowo wyjasni moje rozumowanie:)
Najprościej, choć inwazyjne można sprawdzić rozrusznik przez przekręcenie kluczyka i bardzo krótkie (!!!) uruchomienie rozrusznika bez wciskania sprzęgła i na biegu.
Jeśli auto się ruszy, to rozrusznik jest ok, jeśli nie to bendiks lub akumulator.

Czyli w moim wypadku skoro auto rusza po takiej inwazyjnej probie to moj rozrusznik jest ok tak czy nie?:) bo ja juz glupiec zaczynam a jestem daleko od domu i musze wkoncu ruszyc z miejsca tym autem.

dawidd - Nie Sie 25, 2013 08:56

jezeli auto rusza bez sprzegla na biegu - na rozruszniku to rozrusznik ok
mcjg - Nie Sie 25, 2013 10:25

Sprawdź czy pasek rozrządu jest w porządku. Być może ścięło zęby. Pasek wygląda na dobry, a jak jest okaże się dopiero po jego zdjęciu.