Zobacz temat - [Rover 214] Nie odpala, kreci lecz nie odpala.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214] Nie odpala, kreci lecz nie odpala.

adinek221 - Wto Sie 27, 2013 16:57
Temat postu: [Rover 214] Nie odpala, kreci lecz nie odpala.
Witam, otóż pewnego dnia jechałem na gazie i samochód zaczął mi szarpać w skutek braku gazu. Zjechałem na pobocze przełączyłem na benzyne i go odpalam, lecz po kilku sekundach kręcenia rozrusznikiem nic. W końcu kolega mnie ściągnął do domu. Naładowałem akumulator i zobaczyłem że kostka która idzie do cewki zapłonowej jest na jednym kablu. więc przyłożyłem drugi kabelek nie lutując go. Na drugi dzień wlałem gazu do pełna i gdy przełączyłem na niego samochód gasł. Po kilku próbach samochód zaczął działać na nim lecz czułem delikatne przerywanie. Następnie po dojechaniu do domu i przebraniu się wybierałem się do kolegi, wtedy właśnie zaczął mi szarpać samochodem i gasnąć więc zawróciłem do domu, i przy samej bramie zgasł mi i nie chciał już odpalić. pomyślałem że znów ten kabelek od tego szarpania wypadł więc rozpiłowałem tą kostkę i kabelek wpiąłem w tą blaszkę od kostki, lecz samochód mimo to nie odpala. Rozrusznik kręci w kostce prąd jest ponieważ włożyłem żarówkę postojową i delikatnie się świeciła podczas kręcenia rozrusznikiem.
Co może być wadą że samochód nie odpala?

[ Dodano: Wto Sie 27, 2013 16:57 ]
dodam że gdy odpalam go na benzynie to śmierdzi nią.

Adrian - Wto Sie 27, 2013 17:13

Może nie baw się już więcej w MacGyver`a, tylko wymień ten uszkodzony przewód.
adinek221 - Wto Sie 27, 2013 18:14

Było to prowizorycznie zrobione by zobaczyć czy to jest ta przyczyna, a ja tu nie przyszedłem na forum słuchać idiotycznych komentarzy tylko odpowiedzi, co może być przyczyną że samochód nie odpala.
czart79 - Wto Sie 27, 2013 18:43

czyli teraz nie odpala na benzynie i na gazie.
sprawdzałeś iskrę na świecach?

Harry - Wto Sie 27, 2013 19:03

spr. przewody do cewki, pompa paliwa w ogóle pracuje ?
czart79 - Wto Sie 27, 2013 21:12

albo jeszcze inna rzecz... może odcinki zapłonu alarm nie wyłącza, jeśli masz alarm.
zolwio - Wto Sie 27, 2013 22:00

witam kolego miałem podobny problem w poprzednim roverku mianowicie kręcić kręcił czuć było benzyne ale nie odpalał wymieniłem świece przewodów nie wymieniałem gdyż iskra była za każdym razem dopiero wymiana cewki zapłonowej pomogła kosztowało mnie to ok 300 zł ale jak ręką odjął problem znikł i już nigdy się nie powtórzył
adinek221 - Sro Sie 28, 2013 21:25

Już chyba wszystko jasne. Kiedyś kolega mówił że kopułka do wymiany będzie bo ma przebicie, i właśnie ją chyba trafiło do końca ponieważ na przewodzie od cewki iskra jest lecz na kablach które wychodzą od kopułki iskry nie ma.
Dobrze że wcześniej zamawiałem kopułkę więc już dziś powinna być.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

[ Dodano: Sro Sie 28, 2013 21:25 ]
dodam że główną przyczyną był palec zapłonowy. Wymiana samej kopułki nic nie dała.

robsson78 - Czw Sie 29, 2013 16:29

adinek221, Tak na przyszłość, każda, nawet jak twierdzisz "idiotyczna" odpowiedź kolegi Adrian może naprowadzić Cię na trop który pozwoli usunąć usterkę.