Zobacz temat - [R420]Jak samemu dobrze zakonserwować podwozie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420]Jak samemu dobrze zakonserwować podwozie

Rafal420Di - Wto Wrz 03, 2013 10:44
Temat postu: [R420]Jak samemu dobrze zakonserwować podwozie
Witam. Kupiłem 2 miesiące temu Roverka 420Di. Jedyną wadą samochodu jest podrdzewiałe podwozie. Na podwoziu (pod kierowcą) jest najwięcej rdzy, także w okolicach nakol. Reszta ok. Przeszukałem już troche fora i nie znalazłem satysfakcjonujących tematów. Chciałby sam to zakonserwować, mam do dyspozycji kanał i zachodze do was z pytaniem. Jakie środki konkretne (firma + nazwa) polecilibyście aby dobrze uchronić przed rdzą i przede wszystkim dobrze wyczyścić.
Wiem, że w sklepie moge zapytać ale tam zawsze polecają najdroższe i niekoniecznie najlepsze. Może ktoś z was już przerabiał konserwacje i dało to zadowalające efekty?

rover45 - Wto Wrz 03, 2013 12:18

Witaj kolego:) Ja rok temu zakonserwowalem swojego r45 :) kupilem puszke czrnego hamerajtu, odczyscilem wszystko szczotka druciana i wymalowalem pendzlem. jezdze rok i nie ma oznak rdzy. Czas wymalowania calego nadwozia wlacznie z nadkolami to okolo 4h. i jest wszystko ok:)
szoso - Wto Wrz 03, 2013 13:16

rover45 napisał/a:
kupilem puszke czrnego hamerajtu, odczyscilem wszystko szczotka druciana i wymalowalem pendzlem.

Hammerite ok, ale ja bym tu jeszcze dał na to bitex lub bitgum, chroni to podwozie bardziej niż jakakolwiek farba.
Podstawa to dobrze oczyścić.

mirwin - Wto Wrz 03, 2013 13:26

Wyczyścić zastosować Brunox 2-3 warstwy a potem może być. Bitgum.
rover45 - Wto Wrz 03, 2013 17:35

Ja nie mialem pordzewialego nadwozia takze hamerajt spokojnie wystarcza w moim przypadku:)
leszczu - Wto Wrz 03, 2013 17:38

Jeśli niema oznak korozji to czyścimy z grubsza i nakładamy tzw. baranek np.: firmy BOLL.
Jeśli jest rdza to czyścimy ja i nakładamy na 24 godziny środek Cortanin F. Potem podkład reaktywny i znowu po 24 godzinach podkład akrylowy i na koniec w celu zabezpieczenia całkowitego kładziemy baranek.

szoso - Wto Wrz 03, 2013 23:11

rover45 napisał/a:
Ja nie mialem pordzewialego nadwozia takze hamerajt spokojnie wystarcza w moim przypadku:)

Nie chodzi o rdzę, tu chodzi bardziej o ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak uderzenia piasku i kamieni oraz negatywnym oddziaływaniem soli.