Zobacz temat - [R25] Wymiana oleju silnikowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wymiana oleju silnikowego

TOREK513 - Wto Wrz 10, 2013 09:44
Temat postu: [R25] Wymiana oleju silnikowego
Witam
Szukałem na forum lecz nie mogłem znaleźć, jak wymienić samemu olej silnikowy w Rover 25. Chodzi mi głownie o to jak spuścić z auta olej oraz jak dojść do tej śruby/pokrętła.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

piotrekcrash - Wto Wrz 10, 2013 09:55

Jak w każdym aucie z kanału najlepeij. Filtr masz pod alternatorem, a śruba spustowa w misce olejowej.
O ile dobrze pamiętam śruba przy aluminiowej misce jest na boku, tylko nie mogę sobie przypomnieć czy jest tam imbus czy kwadrat, ale chyba kwadrat (można użyć kwadratowego pręta od klamki drzwi domowych)

sTERYD - Wto Wrz 10, 2013 10:55

Pod filtrem oleju masz śrubę bodaj na klucz 17, albo 19. Siadasz na ziemi przed autem, bierzesz dwie długie przedłużki z kluczem nasadowym, podstawiasz tam miskę, odkręcasz i czekasz aż wszystko zejdzie. Bez kanału, bez większego schylania się (oczywiście musisz najpierw usunąć przynajmniej część osłon. Nie wiem jak to w 25 dokładnie wygląda).
Jak olej obie ścieka odkręcasz filtr (oczywiscie wcześniej podstawiajac pod niego miskę- powinna bez problemu starczyć ta sama do której właśnie ścieka olej z silnika). Wycierasz wszystko ładnie zakręcasz filtr, zakręcasz korek miski nalewasz nowy olej.