Zobacz temat - [R75]Twarde, skrzeczące sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Twarde, skrzeczące sprzęgło

Lesnik985 - Sob Paź 05, 2013 14:09
Temat postu: [R75]Twarde, skrzeczące sprzęgło
Witam,
Parę dni temu kupiłem pięknego R75, ale spokoju nie daje mi ciężko chodzące sprzęgło, a w dodatku jak się je wciska to trochę skrzeczy. Żeby zmienić biegi bez najmniejszego zgrzytnięcia to pedał sprzęgła trzeba bardzo mocno wdusić w podłogę... Poprzedni właściciel zapewniał, że te auta tak już mają. Jak się przesiąde do drugiego auta (citroen xantia) to dopiero czuję kolosalną różnicę, w xanti wcale nie trzeba używać siły, a też jest tam pompka sprzęgła.
Proszę o porady

marcin.misek - Sob Paź 05, 2013 15:06

Osoby które zakładały pompkę sprzęgła od BMW pisały że pedał jest wtedy twardszy. Zobacz co masz zamontowane, jak pompkę od BMW to być może "tak ma być".
witgut - Sob Paź 05, 2013 17:28

Lesnik985 napisał/a:
pedał sprzęgła trzeba bardzo mocno wdusić w podłogę...

rozpocznij od odpowietrzenia, co prawda będzie chodzić tak samo ciężko, ale będzie pewniej wysprzęglać- bez wciskania w podłogę.

dawidd - Sob Paź 05, 2013 20:33

oryginalne sprzeglo lub zamiennik "tazu" chodzi lekko
Lesnik985 - Nie Paź 06, 2013 12:55

marcin.misek napisał/a:
"Osoby które zakładały pompkę sprzęgła od BMW pisały że pedał jest wtedy twardszy"

Poprzedni właściciel mówił, że nie robił ani sprzęgła, ani pompy. Był on drugim właścicielem, a auto cztery lata temu sprowadził z niemiec.

A skąd może być to skrzeczenie sprzęgła?

apples - Nie Paź 06, 2013 13:16

Cytat:
A skąd może być to skrzeczenie sprzęgła?
Pedał skrzeczy ... było o tym na forum ... szukaj
markozalko - Nie Paź 06, 2013 15:05

Mi też jakiś czas temu skrzypiał w momencie jak go puszczalem, kombinowąłem z tym i samo przeszło. Fakt ale denerwowało to. Łep wsadzałem do pedałów i nie mogłem dojść co to jest. Grunt ze przeszło może u Ciebie też tak będzie.