Zobacz temat - PROJEKTOR/TV/DEKODER/AMPLITUNER - jak połączyć ???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - PROJEKTOR/TV/DEKODER/AMPLITUNER - jak połączyć ???

Armandoo - Pon Paź 07, 2013 18:34
Temat postu: PROJEKTOR/TV/DEKODER/AMPLITUNER - jak połączyć ???
Hej,

słuchajcie mam prośbę. Trochę rozbudowałem swoje "centrum multimedialne" w domu i szczerze mówiąc zaczynam się gubić jak to wszystko najlepiej połączyć.

Urządzenia to :


Projektor EPSON EH-TW3200
TV Samsung 46F6770
Dekoder UPC
ASUS S56C
DVD


Do zakupu pozostał AMPLITUNER a chce najpierw wiedzieć co i jak, ile wejść będę potrzebował , żeby to wszystko razem spiąć.Wtedy dobiorę amplituner.


Chciałbym mieć możliwość :

- Oglądać filmy puszczone z laptopa na projektorze ( a dźwięk przez Amplituner )
- Oglądać telewizję z UPC na projektorze ( a dźwięk przez Amplituner )
- Oglądać telewizję z UPC na TV Samsung ( a dźwięk przez Amplituner )


Jak to wszystko połączyć ?? ?

Please o pomoc.

piterazim - Czw Paź 10, 2013 12:50

spróbuj tak

amplituner =HDMI=> TV

laptop =HDMI=> amplituner =komponent=> projektor

TV = optyczny=> Amplituner

DVD =HDMI=> amplituner

mam zagwozdkę co do upc na projektorze - jakie ma tam wyjścia ?

Jeśli chodzi o amplituner to polecam Yamahe RX-v473 lub modele wyższe. Przyzwoity stosunek ceny do jakości i całkiem ciekawa funkcja - instalujesz aplikację na smartfonie lub tablecie i sterujesz nim amplitunerem po sieci :)

azer - Czw Paź 10, 2013 13:49

Albo od razu szarpnąć się na amp z 2 wyjściami hdmi aby na 1 szedł tv, na drugim projektor. A jak chcesz taniej, to zamiast 2 wyjść hdmi 1 i jakiś dobry spliter hdmi do podziału sygnału tv/projektor.
Co do firmy amplitunera to ja raczej kierował bym się ku jakiemuś denonowi, HK lub onkyo.

A co do całości odpowiedzi to zapytaj na www.hdtv.com.pl to jest odpowiednie miejsce.

Armandoo - Czw Paź 10, 2013 20:24

Dzięki za wszelkie rady.

Na amplituner zdecyduję się raczej z jednym wyjściem + splitter. Z dwoma wyjściami nie są w moim zakresie na tą chwilę.

Piterazim " mam zagwozdkę co do upc na projektorze - jakie ma tam wyjścia ? "

Pytasz o wyjścia w dekoderze UPC ? Bo jeżeli tak to aktywne ma tylko wyjście hdmi ( posiada 1 sztukę )