Zobacz temat - [r416] Rorząd ? lekko chodzi, nie pali
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r416] Rorząd ? lekko chodzi, nie pali

maciekrs14 - Wto Paź 22, 2013 21:50
Temat postu: [r416] Rorząd ? lekko chodzi, nie pali
Witam mam problem z moim roverkiem. Jakiś czas temu ustawiałem rozrząd bo był o 3 ząbki w złym miejscu i miał ciężko odpalać (po rozgrzaniu moc i wszystko ok), wczoraj sprawdzałem i ponownie takie same objawy i przestawiony o 2 ząbki, więc pomyślałem że ustawie go znowu prawidłowo, więc zacząłem to robić ale poustawiałem źle koła od wałków rozrządu i próbowałem odpalić, zaczął dziwnie lekko kręcić (jakby kompresji nie miał czy coś), ponownie ustawiłem teraz już prawidłowo, lecz dalej lekko kręci jak na pusto i nie odpala.

Czego to może być przyczyna?
Proszę o szybkie odpowiedzi, jutro wieczorem jeszcze będę próbował go ustawić wg wału ale czy to coś da?

zdzichu - Wto Paź 22, 2013 22:17

Kręci lekko bo pewnie puknął po zaworach i kompresji niet. Sprawdż kompresję. Jak pasek przeskoczył to pewnie był lużny. A jak przeskoczy to się go powinno wymienić.
polofix - Sro Paź 23, 2013 19:26
Temat postu: Re: [r416] Rorząd ? lekko chodzi, nie pali
maciekrs14 napisał/a:
Witam mam problem z moim roverkiem. Jakiś czas temu ustawiałem rozrząd bo był o 3 ząbki w złym miejscu i miał ciężko odpalać (po rozgrzaniu moc i wszystko ok), wczoraj sprawdzałem i ponownie takie same objawy i przestawiony o 2 ząbki, więc pomyślałem że ustawie go znowu prawidłowo, więc zacząłem to robić ale poustawiałem źle koła od wałków rozrządu i próbowałem odpalić, zaczął dziwnie lekko kręcić (jakby kompresji nie miał czy coś), ponownie ustawiłem teraz już prawidłowo, lecz dalej lekko kręci jak na pusto i nie odpala.

Czego to może być przyczyna?
Proszę o szybkie odpowiedzi, jutro wieczorem jeszcze będę próbował go ustawić wg wału ale czy to coś da?

Dostały zawory. Przyczyną przeskakiwania paska może być też zatarta rolka, duże zużycie ząbków dolnego koła pasowego [tego na wale]