Zobacz temat - [620si] Jak wyjac amortyzatory
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620si] Jak wyjac amortyzatory

mateooo25 - Wto Lis 05, 2013 16:31
Temat postu: [620si] Jak wyjac amortyzatory
witam, wymieniam poduszki amortyzatorow moze ktos mi powie jak wyjac amortyzator bez odkrecania go od widelek bo po prostu nie moge tej sruby odkrecic i chyba pozostaje mi wyjecie go w calosci.Chodzi oczywiscie o przednią oś
tomii620si - Wto Lis 05, 2013 23:30

Powiem Ci, że raczej bez odkręcenia tych widełek nie wymontujesz.

Kumpel w Civicu miał tamtą śrube upierdzieloną (przed odkręcaniem WD40 / cocacola lub inny płyn odrdzewiający i przy okazji smarujący bo te śruby mają tendencje do zostawania w środku) i chciał jakoś wyjąć to, to już kombinowaliśmy jak walnięci.

Odkręciliśmy nawet wahacz górny a i tak nie dało się inaczej tego zrobić.

Odkręcasz widełki od wahacza dolnego.
Górne mocowanie amora i amor wyjmujesz a potem walczysz z śruba lub luzujesz tą śrube na widełkach jeszcze puki są w aucie (przynajmniej element jest stabilny i nie lata) ..

Joe112 - Sro Mar 26, 2014 09:46

podłącze się pod temat żeby nie tworzyć nowego.
mam pytanko odnośnie wymiany amortyzatorów w mojej 620si czy można za to się zabrać samemu bez jakiś dodatkowych problemów. co jeszcze oprócz amortyzatorów trzeba wymienić i czy później konieczne jest ustawienie zbieżności ?? z góry dzięki za odpowiedzi

tomii620si - Sro Mar 26, 2014 15:46

checi
podstawowe narzedzia
sciągacz do sprężyn

johnypepelos - Sro Mar 26, 2014 18:32

Joe112,
do wymiany amorków przydałby się garaż, ale da się wszystko zrobić na świeżym powietrzu, tj/w kolega napisał ściągacze do sprężyn( ja zrobiłem sobie sam z pręta gwintowanego fi-10). Filozofii w tym żadnej nie ma odkręcasz 2 śruby z góry od wahacza(chyba że chce ci się wybijać sworzeń górnego wahacza wtedy tylko jedna śruba sworznia), jedna na dole amora i jeszcze przewód hamulcowy+kabel od ABS (jeśli takowy posiadasz) i wyciągasz na stół cały McPherson. Sprężynę ściskasz(owymi ściągaczami) odkręcasz śrubę z góry, przekładasz na nowy, zakręcasz i gotowe. Po wymianie amortyzatorów nie trzeba nic ustawiać.

tomii620si - Sro Mar 26, 2014 19:56

johnypepelos sory za priva ale widze jednak SDi został ^^
johnypepelos - Sro Mar 26, 2014 21:45

tomii620si,
heh a no miałem już podejście do sprzedaży ale prędzej bym go zezłomował niż sprzedał...