Zobacz temat - [R200] Wymiana uszczelniacza wodzika w skrzyni.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Wymiana uszczelniacza wodzika w skrzyni.

leszczu - Czw Lis 07, 2013 14:12
Temat postu: [R200] Wymiana uszczelniacza wodzika w skrzyni.
Panowie jest problem i nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Otóż poci mi się uszczelniacz wodzika w skrzyni dokładnie ten nr. 3.


Teraz żeby go wymienić trzeba wybić bolczyk i zdjąć wodzik i tu mam problem bo jest strasznie mało miejsca na podejście z młotkiem. Coś tam lekko go wybiłem ale dalej za cholerę nie chce zejść. Wybijał ktoś z was ten bolczyk na założonej skrzyni ??

sTERYD - Czw Lis 07, 2013 16:04

Tak. Jest wredny. Ja wbiłem bieg (chyba 5), tak, żeby był odchylony w prawo do góry, i żeby reszta wodzików nie zawadzała i młotkiem przez dłuuugi bolec nad prawym błotnikiem.

Próbowałem jakimiś ściągaczami, nawet szprychą przez środek tego kołka ale bez młotka nie szlo :/

leszczu - Wto Mar 11, 2014 16:40

Dzisiaj w końcu wziąłem się za wymianę tego uszczelniacza. Powiem tak, nikomu nie życzę jego wymiany.
Myślałem, że wybicie bolczyka będzie najtrudniejsze, a dzisiaj poszło gładko, kilka mocniejszych stuknięć młoteczkiem i wyskoczył.
Ale to nie koniec, bo wodzika nie ściągniemy, bo przeszkadza nam belka. Trzeba maksymalnie opuścić skrzynie w dół, a żeby ja opuścić trzeba poluzować mocowanie, a żeby dostać się to mocowania trzeba demontować podstawę akumulatora.
Jak już nam uda się wyjąć wodzik, to teraz mamy problem z wyjęciem starego uszczelniacza, ale sprawne rączki, mały gwoździć z młoteczkiem i jakoś go wyciągamy.
A koniec jeszcze jedna ciekawostka. Taki uszczelniacz dostaniemy tylko w Tomateam, ewentualnie zamawiamy z rimmerbros.
Jednym słowem nikomu nie życzę wymiany tego uszczelniacza w R200. :mrgreen:

smiglo83 - Wto Mar 18, 2014 03:59

A powiedz mi czy ten wodzik można kupić osobno? BO miałem przygodę z krzyżakiem przy skrzyni, która skończyła się spawaniem tego wodzika. Jest to gdzieś do kupienia osobno?
leszczu - Wto Mar 18, 2014 11:24

Daj ogłoszenie na forum, może ktoś mam zepsuta skrzynie i ci sprzeda sam wodzik.
AndrewS - Wto Mar 18, 2014 23:59

leszczu napisał/a:
Taki uszczelniacz dostaniemy tylko w Tomateam


Teraz Twoim obowiązkiem jest podanie:

Symbolu
Wymiarów
Zdjęcia

:mrgreen:

leszczu - Sro Mar 19, 2014 15:55

W tym temacie wszystko jest. :mrgreen:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=81763&highlight=uszczelniacz+skrzynia+r65

guti8989 - Pią Mar 27, 2015 15:49

jak nazywa się ta cześć nr 1 całość?