Zobacz temat - [R25] Problem z centralnym zamkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Problem z centralnym zamkiem

nabu_25 - Pią Lis 08, 2013 23:00
Temat postu: [R25] Problem z centralnym zamkiem
Witam wszystkich z forum, szukając informacji na temat mojej usterki trafiłem na Wasze forum i po 4 weekendach walki z zamkiem postanowiłem zapytać Was o poradę.
Przechodząc do tematu jest to trochę poplątane ale może uda mi się jakoś to objaśnić:

Usterka:
- siłowniki i kierunkowskazy i alarm reagują na zamykanie pilotem, bolcem lub kluczykiem
-na otwieranie pilotem reaguje jedynie alarm i kierunkowskazy a siłowniki nic a nic
-otwieram jedynie kluczykiem, kierunkowskazy dają znać ze chce się otworzyć ale mimo to siłowniki nie reagują nie wydają dźwięków

Jak do tego doszło:
- Rano jechałem do pracy i jak włączyłem podgrzewanie tylnej szyby to cały centralny zamek zareagował otwieraniem się ( czyli pewnie zwarcie)

Co zrobiłem:
- Polutowałem wiązkę kabli między dachem a klapą tylną (5 kabli)
- wykręcałem wszystkie siłowniki i zamki i krańcówki i na krótko działają OK
-wyciągałem centralke i ją oglądałem troche miernikiem patrzyłem ścieżki całe jedynie na czarnym przekaźniku jest tak jakby malutkie przebicie-ale może tak ma być, nie wiem musiałbym sprawdzić na innej centralce czy jest tak samo
- na 2 kablach siłownika jest ciągle masa, przy zamykaniu jest napięcie

HEHE przepraszam za tak długi tekst no ale chciałem zeby nie było niedomówień :)
Pozdrawiam wszystkich :mrgreen:
Rafał

Edit: no i zapomniałem o pytaniu: Co o tym myślicie?

jakub1992 - Sob Lis 09, 2013 00:24

Miałem identyczny problem, również posypało mi się wszystko po wciśnięciu przycisku podgrzewania tylnej szyby. Miałem 6 przetartych przewodów w tylnej wiązce, a zanim zdiagnozowałem problem (klikając trochę pilotem i kręcąc kluczykiem) popaliłem prawdopodobnie moduł centralki. Elektryk kazał mi znaleźć identyczną (z tą samą literką, i podobnymi ciągami znaków na tej białej naklejce). Dostarczyłem mu owy używany moduł z innego wozu, on zgrał ze starej (przepalonej) centralki dane i wgrał na nową żeby mi stare piloty działały. Za usługę skasował 50zł ^^ I po problemie ;) Działa już od końca września tego roku bez zarzutu :D
nabu_25 - Nie Lis 24, 2013 18:51

Dzięki za szybką odpowiedź, no i chyba będę musiał tak zrobić jak mówisz.
ale mam jeszcze jedną myśl, postaram się odnaleźć schemat centralki i podłączenia, i może uda mi się zlokalizować usterkę że tak powiem "mechaniczną" gdzieś na płytce. Jeśli to będzie uszkodzone coś z procesorem to wtedy zrobię tak jak powiedziałeś :)
jak coś uda mi się zdziałać to dam tutaj znać.
no i dzieki jeszcze raz za dobrą podpowiedź, teraz wiem jaki będzie kolejny krok.
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Nie Lis 24, 2013 18:51 ]
Witam ponownie,
Dziś posiedziałem z moim Roverkiem parę minut i naprawiłem usterkę, która była banalnie prosta.
Najzwyczajniej szukałem przyczyn w złej centralce, dziś mnie olśniło i wymontowałem tą właściwą, w której była przepalona ścieżka od przekaźnika, 2 minuty i gotowe zrobione i działa jak powinno. HEHE
Jakby nie było dzięki i pozdrawiam wszystkich.