Zobacz temat - [R200] dziwne "pykanie" silnika podczas pracy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] dziwne "pykanie" silnika podczas pracy

capsoft - Wto Lis 12, 2013 14:54
Temat postu: [R200] dziwne "pykanie" silnika podczas pracy
Witam.

Mój Roverek dziwnie pyka podczas pracy silnika. Sprzedający mówił że jest to problem synchronizacji jakichś zaworków i że elektryk przy zmianie kopułki rozdzielacza mi to wyreguluje. Chcę się upewnić czy problem leży na pewno w tym :)

film pokazujący pykanie:
PYK PYK PYK

wybaczcie za zabrudzony silnik ale nie mam czasu doprowadzić go do czystości bo cały czas wychodzą mi inne rzeczy do zrobienia przy czymś innym :(

robsson78 - Wto Lis 12, 2013 16:39

Jak się rozgrzeje jest lepiej ?
MultecFSO - Wto Lis 12, 2013 17:33

Nie brzmi to na popychacz, bardziej coś z dołu silnika. Popychacz bardziej cyka niż postukuje.
Prosty test - odpinaj wtryskiwacze kolejno i sprawdź czy dźwięk ustaje.

capsoft - Pią Maj 09, 2014 17:57

robsson78 napisał/a:
Jak się rozgrzeje jest lepiej ?
pykanie nie zmienia swojego charakteru przy zimnym, jak i przy ciepłym silniku.

W tym tygodniu postaram się zająć wtryskiwaczami.

[ Dodano: Pią Maj 09, 2014 17:57 ]
dopiero dziś udało mi się znaleźć chwilę żeby zaglądnąć pod maske samochodu. Bez jakiegoś rozkręcania udało mi się odpiąć 3 z 4 wtryskiwaczy i niestety nie widziałem jakoś zauważalnej zmiany jeśli chodzi o ten dźwięk. Możliwe że problem siedzi w 4 wtrysku, którego nie udało mi się odłączyć z racji trudnego dostępu (chodzi o ten co jest pod przepływomierzem, najbardziej po prawej stronie silnika)?? Tak w ogóle to czy dobrze to robiłem ? Wypinałem kostkę która jest przy konkretnym wtrysku pojedynczo, od lewego do prawego (bez ostatniego)? Czy może je jakoś trzeba "parami" wypinać ? Jeśli to nie wtryski to co może być przyczyną ?