Zobacz temat - [R75] chyba pompa wspomagania padla. zdjencia koła pasowego.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] chyba pompa wspomagania padla. zdjencia koła pasowego.

dorotamax1 - Sro Lis 13, 2013 20:56
Temat postu: [R75] chyba pompa wspomagania padla. zdjencia koła pasowego.
Witam mam problem z zlokalizowaniem stukania ,pukania,opisze na czym rzecz polega.A wiec dziś wróciłem do domu z pracy ,wjeżdżając do garażu zaczęło coś pukać, stukać nie wiem jak to opisać ten głos ale jest głośny ,jak skręcę na maksa kola to stukot przestaje ale jak tylko obrócę kierownice o milimetr to wraca ,i jak dodam gazu na biegu jałowym tak około 1500 obrotów to przestaje ,i w czasie jazdy tez jest cisza;
Mam pytanie czy to morze być pompa wspomagania ,???? z już jej życie się skończyło.
Troc he poczytałem ze takie odgłosy wydaje kolo pasowe,mam prośbę zęby ktoś kto miał już do czynienia z takim czymś niech na PW napisze numer tel zadzwonię i sam posłucha, tego głosu i powie mi czy to jest to samo.

włożyłem 2 zdjęcia zaznaczone na biało co wkole pasowym wali o siebie co wy NATO??

ripek - Wto Lis 19, 2013 12:52

Witam
Padlo ci nie kolo na wspomaganiu a na wale.
To duze podwojne na samym dole.
Wewnetrzna czesc z zewnetrzna jest polaczona tuleja gumowa.
i to zewnetrzny pierscien tego kola tak chrupie na gumie.
Odradzam dalsza jazde bo ci obudowe silnika wytrze.

Koszt zakupu to od 400 do 800 PLN w zaleznosci od marki producenta.
CDT i CDTi maja takie same kola.
Wymiana prosta i do zrobienia w warunkach domowych. Aczkolwiek sruba mocujaca to kolo moze nie chciec wspolpracowac. Musisz miec klucz nasadowy 21 z przedluzka i plaski 24 do napinacza paska.

heh dopiero po odswiezeniu mi foty zaladowalo , dokladnie to jest to kolo.
napewno na dole jak sie przyjzysz to juz lezy pyl z gumy.

dorotamax1 - Pon Lis 25, 2013 21:01

Jóź cisza jest kolo wymienione,tylko był mały problem z odkręceniem śruby ale tak jak czytałem zaprzeć o podłożnice i zakręcić silnikiem ,i poszło .
tommsz - Wto Lis 26, 2013 09:12

Panowie mam do Was pytanie.
Czy do sprężarki klimy jest krótki pasek a do pozostałych, wspomagania, alternatora drugi długi?

apples - Wto Lis 26, 2013 12:30

tommsz napisał/a:
Czy do sprężarki klimy jest krótki pasek a do pozostałych, wspomagania, alternatora drugi długi?
Jest tak jak napisałeś. Oznaczenia pasków masz tu http://forum.roverki.eu/v...p=523518#523518