Zobacz temat - [MG ZS] tykanie w silniku i klikanie w kabinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] tykanie w silniku i klikanie w kabinie

gzellus - Sob Lis 16, 2013 14:10
Temat postu: [MG ZS] tykanie w silniku i klikanie w kabinie
Witam posiadam Autko MG ZS 1.8 benzynka z 2003 roku. Gdy go odpale (bez problemu odpala) autko chodzi rowno i cichutko, ale po chwili w srodku kabiny slychac klikanie, klik i po sekundzie znowu klik, chwila przerwy z jakies 5 sekund i znowu klik sekunda przerwy i znowu klik i tak caly czas! A gdy auto juz sie nagrzeje to z silnika dochodzi odglos tyk tyk tyk tyk tyk tyk tyk... jak do daje gazu to tykanie przyspiesza. (klikanie w kabinie caly czas slyszalne razem z tykaniem) Czy moge z tym jezdzic? Bo moj zaufany mechanik bedzie dopiero dostepny za dwa tygodnie a auto potrzebuje aby dojezdzac do pracy.
wooy11 - Sob Lis 16, 2013 23:11

...a to ciekawostka ;) Ja mam to samo tyle ze tykanie dotyczy MG ZS 2.0 idt. Auto mam 3 lata i zauważyłem to juz dość dawno, są okresy kiedy tykania nie ma 2 i 3 miesiace a potem pojawiaja sie na krótko, tyle że na częstotliwośc tyków nic nie ma wpływu....tyka tyka i przestaje. Znajomy mechanik stwierdził ze to może być jakiś zawieszony przekaźnik hmmmm no możliwe ale wszystko działa :) W sumie to i tak mnie znajomy pocieszył bo juz zaczynałem mysleć ze to bomba zegaraowa cyka ;)
gzellus - Nie Lis 17, 2013 18:14

klikanie w srodku kabiny tak mnie denerwowalo, ze wziolem kazdy bezpiecznik i przekaznik wyjalem przeczyscilem drobnym papierem sciernym i jest ok!!! Nic juz nie klika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale pozostal problem tykania czegos w silniku jak sie rozgrzeje (na zimnym silniku po calej nocy odpala ladnie i jest cicho a jak sie nagrzeje to slychac z silnika tyk tyk tyk tyk tyk...)
Kozik - Pon Lis 18, 2013 07:42

gzellus, jaki masz olej i kiedy zmieniany?
Remigiusz - Pon Lis 18, 2013 13:30

Mi też tyka ale to jest wina nadmuchu, łożysko się kończy :-)
gzellus - Pon Lis 18, 2013 16:24

"Kozik" wedlug ksiazki serwisowej auto mialo wymieniany olej jakies 11 tys mil temu, a wiec jutro jade na serwis zrobic mu obsluge. Ponizej podaje link do pracy silnika mojego MG, dzisiaj nagralem po przejechaniu 20 mil po autostradzie.

http://www.youtube.com/watch?v=03_eHsF73r0

MultecFSO - Pon Lis 18, 2013 16:45

Yhm... Wymieniaj olej co 10-15tyś km na porządny to nie będzie nic cykać. Ewidentnie to popychacz - płukanka + świeży olej (np. Liqui Moly) i będzie dobrze. A jeśli to pozostaje rozpinać rozrząd, wyjąć wałki i przeczyścić popychacze. :)
gzellus - Pią Lis 22, 2013 17:53

Dziekuje wszystkim za pomoc!!! Jutro odprowadze auto na warsztat i niech go rzezbia!!!

[ Dodano: Pią Lis 22, 2013 17:53 ]
A wiec tak! Auto stalo w serwisie zrobili plukanke stary olej spuszczony, zalany nowy 10W40 nowy filtr paliwa i tykanie troszke sie wyciszylo, ale jeszcze slychac!!! Angielscy mechanicy stwierdzili, ze to normalne i ze te auta tak maja! Ale mnie to denerwuje i w przyszlym tygodniu daje do mojego zaufanego mechanika na wymiane rozrzadu i odrazu zajrzy do srodka aby ustalic przyczyne (i naprawic)