Zobacz temat - [Android] "Pusta karta"..ktos cos pomoze?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [Android] "Pusta karta"..ktos cos pomoze?

Wydryszek - Pon Lis 18, 2013 14:46
Temat postu: [Android] "Pusta karta"..ktos cos pomoze?
Witajcie

Natknąłem się na częsty problem z kartą pamięci w telefonie.

Pacjent Samsung galaxy S3 karta A-Data 32GB class 10
Pracowala idealnie przez pół roku aż dzisiaj nagle bez zadnej przyczyny Andek wywalił komunikat "Karta pamięci pusta lub nierozpoznany system plików" czy jakoś tak (dokladnie nie pamietam koncowki). Oczywiscie chce mi sformatowac kart, to samo w Windowsie.
Karta jest w pelnie "readable" i DMDE wskazuje na obszar nieprzydzielony wielkosci 32gb...zadnych dyskow logicznych itd....a w menadzerze dysków w narzedziach administracyjnych windowsa karta wyswietla sie pod odpowiednią literką jako partycja RAW bez przydzielonego systemu plików.

Czy ktos moze spotkal sie z tym osobiscie i ma na to lekarstwo?
Dane sprobuje odzyskac po formacie bo jak na razie widze jedynie taka opcje bo taki na przyklad PC Inspector wiesza sie na przeszukiwaniu karty.

toksyn - Pon Lis 18, 2013 16:06

ostatnio miałem taki problem z zew. dyskiem usb koleżanki, był problem z odczytem danych, o zapisie nie było mowy i właśnie po podpięciu do laptopa i wejsciu w "Zarządzanie dyskami" także była partycja RAW, próbowałem go formatować w fat32/ntfs jednak nie przynosiło to skutku.. może Tobie się uda.. dysk przestał być użyteczny..
rafalmis1 - Pon Lis 18, 2013 21:49

spróbuj sformatować używając opcji "przywróć ustawienia domyślne"
Wydryszek - Pon Lis 18, 2013 22:10

Niestety nic to nie dalo. Nie jest w stanie dokonczyc formatowania. Jednak padaka.
Milo...najpierw kilka dni temu upral mi sie iPod touch a dzisiaj sama z siebie padla karta ktora ma pol roku...niestety paragonu chyba tez nigdzie nie mam a osobiscie kupowalem w sklepie.
Dzieki za informacje panowie....dzieki za sam odzew.

rafalmis1 - Pon Lis 18, 2013 22:22

zaznacz opcje "szybkie formatowanie "
MaReK - Wto Lis 26, 2013 14:29

Użyj tesdiska i spróbuj odnaleźć zaginione informacje o partycji (nieważne czy karta czy dysk). Może być tak, że odzysk ustawień partycji się nie uda, ale znajdziesz na nim pliki 1:1 i będziesz mógł je zapisać na dysku twardym. Pozdrawiam,
Wydryszek - Wto Lis 26, 2013 18:40

Dzięki MaReK, niestety temat zakonczony bo karta zdechlak....posiedzialem nad tym trochę i softu mi sie przewalilo przez rece od groma ale niestety jak to z tymi pamieciami bywa....padają, A-Data'y nawet czesto wiec backup...backup i jeszcze raz uważać ;)