Zobacz temat - [R75] Wymiana tulei wahacza - informacja dla oszczędnych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana tulei wahacza - informacja dla oszczędnych

xieciun - Sob Lis 23, 2013 15:23
Temat postu: [R75] Wymiana tulei wahacza - informacja dla oszczędnych
Właśnie jestem w trakcie wymiany tulei wahacza i postanowiłem podzielić się pewnym (imho) bardzo ważnym spostrzeżeniem.

Tak - można zdemontować łapy z tulejami samemu przy pomocy klucza 18 (zwykły oczkowy też da radę) i młotka
Tak - można kupić same wkłady za 20-30 pln zamiast całych łap za 100

!Nie! - nie da się wymienić wkładów bez dobrej prasy.

Dla mnie nie było to oczywiste, dlatego wszystkim początkującym mechanikom zwracam na to uwagę. Gdybym zainwestował w całe łapy, miałbym już wszystko wymienione. Oszczędność sprawiła, że czekam teraz na telefon od pobliskiego warsztatu w którym zostawiłem łapy i tuleje.

rtoip69 - Sob Lis 23, 2013 15:46

Do wymiany wkładów wystarczy dobre imadło .
dorotamax1 - Sob Lis 23, 2013 19:49

zmień mechanika ten cie oszukuje ja sam 2 razy zmieniałem i nawet żeby szybciej szło przewierciłem na wylot wózek i dałem śruby na przelot i działa 1.5 roku latam i nic.
rtoip69 - Sob Lis 23, 2013 21:32

2 godziny obydwa wkłady wymienione bez prasy , nawet nie trzeba przewiercać .
kalafior - Sob Lis 23, 2013 22:56

rtoip69, mozesz opisac dokladniej swoja metode wymiany tulei bez prasy
rafalmis1 - Nie Lis 24, 2013 01:30

jak ściągacie tuleje nie demontując wahacza ??
jak najbardziej imadło wystarczy, ale trzeba pamiętać o paście, która pomoże włożyć tuleje na miejsce, znaczy się która ułatwi włożenie, bo da się i bez pasty, sam jestem tego przykładem :mrgreen:

rtoip69 - Nie Lis 24, 2013 12:00

Stary wkład wycinam (nożem , brzeszczotem ) . Nowy wkład na smarze wciskam w imadle oczywiście równomiernie , jeszcze dla ułatwienia można zrobić większy skos na wkładzie .

rafalmis1 do demontażu łap nie trzeba demontować wahaczy , wychodzą bez problemu .

xieciun - Nie Lis 24, 2013 16:47

Zwracam honor panowie, wygląda na to że się da. Możliwe, że mój problem wynika z tego, że tuleja, którą musiałem wyjąć z łapy była na zewnątrz stalowa (nowa ma kołnierz z jakiegoś materiału który faktycznie można pewnie nożem potraktować). Obserwowałem mechanika, który walczył z tym przy pomocy prasy i nie widzę wyjmowania tego imadłem (sam próbowałem ściągaczem do łożysk i nawet nie drgnęło).
rtoip69 - Nie Lis 24, 2013 17:12

Do wyjmowania nie potrzebne jest imadło , środek wycina się nożem lub czym kto woli a ten element zewnętrzny w poprzek brzeszczotem dwa cięcia i prawie samo wypadnie .
piotrek1000 - Nie Lis 24, 2013 17:52

Ja starą tuleje na imadle rurką wybijałem, bez problemu wyszła