Zobacz temat - [R75] rozrusznik kręci, ale nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] rozrusznik kręci, ale nie odpala

Leny25 - Pon Lis 25, 2013 17:48
Temat postu: [R75] rozrusznik kręci, ale nie odpala
witam,
sprawa ma się tak. kobieta pojechała do pracy na nocke, rano ch e zapalić i brak reakcji. rozrusznik kręci, ale na tym koniec. iskra jest, powietrze jest, paliwo oczywiście tez. komp pokazał błąd czujnika polotu powietrza, dokładniej napisze jak kontaktuje się z mechanikiem, ale on stwierdził ze wątpi aby to Byla przyczyną. jak można sprawdzić czy to pompa paliwa, i gdzie znajduje się filtr paliwa?

z góry dzięki Za pomoc

zedziczek - Pon Lis 25, 2013 18:09

filtr paliwa jest skręcony z pompą i znajduje się w baku dostęp znajduje się pod tylnym siedzeniem, jak już pisałem filtr czasami się luzuje i układ traci ciśnienie, ale skoro czujnik walnięty to i tak musisz go wymienić, a mechanik powinien dać rade sprawdzić czy pompa podaje paliwo bez wykręcania pompy i filtra ;)
Leny25 - Sob Lis 30, 2013 16:34

sprawdzenie czy daje.paliwo chodzi o zaworek pod maską tak? no to daje ale malo. jak odlaczylem wezyk od pompy no to paliwo leci. mógłby ktoś napisać jak dostać się do filtra? wydaje mi się ze cześć paliwa wraca do baku. Moze to filtr jest zapchany. pod siedzeniem z tylu Sa 2 okrągłe otwory. przy 1 jest wtyczka a przy 2 właśnie wezyk. tylko nie wiem jak zdjąć te nakretki-pokrywki juz z baku paliwa. mechanik chce zmieniać pompę paliwa co wg mnie jest bezsensu bo nie ma pewności ze to ona.
zedziczek - Nie Gru 01, 2013 10:43

http://i302.photobucket.c...cs/IMG_0795.jpg

tak wygląda pompa z góry, ściągasz wężyk i odkręcasz metalowy pierścień, najlepiej drenianym kołkiem, pobijając pod odpowiednim kontem młotkiem, chyba żę mechanik ma odpowiednie narzędzie do tego w co wątpie :)

za nim zaczniesz wymieniać co kolwiek lub roskręcać przeczytaj post jaki napisłem w tym linku

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=20

Leny25 - Nie Gru 01, 2013 16:07

dzięki Za pomoc, i rzeczywiście filtr był nie na wszystkich zatrzaskach przy pompie. tylko teraz mam problem żeby nakręcić ten pierścień na pompę. jakieś wskazówki?
zedziczek - Nie Gru 01, 2013 18:54

tak samo jak odkręcałeś tylko w odwrotnym kierunku :)