Zobacz temat - [R200/25/Mg Zr]Poliuretany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R200/25/Mg Zr]Poliuretany

tuners - Pią Lis 29, 2013 08:45
Temat postu: [R200/25/Mg Zr]Poliuretany
Witam niestety z ostatniego zbiorczego zamówienia na poliuretany do naszych samochodów nic nie wyszło a kupywanie osobno wszystkich elementów z powerflexa mija się z celem (około 2 tyś zl komplet) uderzyłem do firmy poliuretany olkusz która wyrabia elementy poliuretanowe do różnych samochodów oczywiście poza r25/200 i zr.
Dogadałem się z nimi że w styczniu dostarczę im wszystkie elementy gumowe wraz zmocowaniami tzn. Tylna belka wahacze drążki łączniki poduszki itd na wyrobienie ich z poliuretanu po tym zabiegu mają zrobić pełny katalog do naszych bryczek
Pytanie moje tyczy się ile osób by było chętnych na dane elementy lub całe komplety
Problemem jest to że zbiórkę wykonać by było trochę wcześniej gdyż powiedzieli że czas wykonania może być około 2 miesięcy
I tu kwestia że lepiej by było gdyby zrobili już po kilka sztuk danych elementów niż później dla każdego od nowa ustawiali maszyny

Poprostu
Robimy do stycznia listę chętnych w styczniu zawożę im elementy mowią jaki czas i koszta robimy zbiórkę kasy (w pewnym sensie zabezpieczenie jak zamówię u nich większą ilość żeby nie było że ileś osób się wycofa i będziemy musieli za nich zapłacić) cały towar odbiorę u nich osobiście wraz ze swoimi elementami zawieszenia więc będzie odrazu widać jak zostały zrobione i porozsyłam do reszty

Średni koszt za element od 30-80zł w zależności od skomplikowania standardowe tulejki itd około 30zł u nas raczej nie występują tzw cukierki więc nie będzie raczej drożej niż 50zl za jakieś gumy i poduszki

Harry - Pią Lis 29, 2013 11:11

ja bym był zainteresowany,ale wszystko zależy od kosztu,
tuners - Pią Lis 29, 2013 12:27

Napisz jeszcze czy na wszystko czy na samo zawieszenie itp.

Jeszcze musze się zorientować w różnicach co do jednostek napędowych napewno 1.4 będzie mieć cieńszy stabilizator niż diesel

Harry - Pią Lis 29, 2013 20:40

głównie zawieszenie
redcloud - Pią Lis 29, 2013 21:00

dodam jeszcze, że na hasło roverki.pl mamy 10% zniżki :D

Kupiłem tuleje z poliueratany do poduszek silnika (dolna i górna) i była MASAKRA!!! całe auto wibrowało!!! ZA TWARDE! Kupiłem normalne gumowe zamienniki + olejowa na górę i wszystko wróciło do normy.

tuners - Sob Lis 30, 2013 06:49

Redcloud a jakie brałeś na boduszki 80sha czy 90 sha? Czerwone czy żółte
ArO - Sob Lis 30, 2013 12:16

Ja bym pisał się na elementy tylnego zawieszenia i moze cos z przodu :) Ogoldnie to zalezy od ceny wszystko :) Takze bede obserwowal temat
tuners - Sob Lis 30, 2013 13:51

Tylne zawieszenie u nas to tylko tuleje belki tylnej prawdopodobny koszt za komplet 70-100zł
Ricardus - Sob Lis 30, 2013 13:59

Bardzo polecam poliuretany z Olkusza

http://www.poliuretan.olkusz.pl/

Miałem zrobione całe tylne zawieszenie mojej Lancii Lybry na tulejach z Olkusza i zapomniałem co to jakiekolwiek naprawy.

Trzeba pamiętać tylko o tym żeby starać się skręcać zawieszenie po delikatnym opuszczeniu samochodu na kołach, bywały przypadki, że po krótkiej jeździe pękały tuleje lub wahacze po skręceniu wszystkiego na podnośniku.

ArO - Sob Lis 30, 2013 14:33

tuners,
No to na tylkne zawieszenie wstepnie sie pisze :)
Zobacze co z przodem jeszcze - jak bedzie u mnie z funduszami

flapjck1 - Sob Lis 30, 2013 18:05

Ricardus napisał/a:
Bardzo polecam poliuretany z Olkusza

http://www.poliuretan.olkusz.pl/

Miałem zrobione całe tylne zawieszenie mojej Lancii Lybry na tulejach z Olkusza i zapomniałem co to jakiekolwiek naprawy.

Trzeba pamiętać tylko o tym żeby starać się skręcać zawieszenie po delikatnym opuszczeniu samochodu na kołach, bywały przypadki, że po krótkiej jeździe pękały tuleje lub wahacze po skręceniu wszystkiego na podnośniku.


bo to nie moze byc skrecone na amen. tuleja musi byc tak zrobiona zeby metalowa tuleja mogla sie obracac w tuleji z elastomeru, i nie mozna tego zepsuc skrecaniem na chama

redcloud - Sob Lis 30, 2013 21:31

moje tuleje do poduszek były czerwone (czyli w teorii zbliżone do fabryki)
tuners - Sob Lis 30, 2013 21:32

No zobaczymy narazie muszę w grudni silnik podwiesić jakość i demontować wszystko po kolei
greg-si - Nie Gru 01, 2013 07:17

Cytat:
No zobaczymy narazie muszę w grudni silnik podwiesić jakość i demontować wszystko po kolei


Jeśli tak wyglądają niektóre poduchy (w r420Si są takie dwie) to nie musisz ich demontować bo mają już zrobione.

tuners - Nie Gru 01, 2013 20:17

I tak wytargam wszystko bo powiedzieli żeby im komplet dostarczyć
Belke wahacze stabilizator wszystkie mocowania skrzyni i silnika itd :-) auto i tak wyjedzie dopiero na chwile w marcu lub kwietniu na przegląd wstawienie klatki i paru innych rupieci i wraca spowrotem na dokończenie i planowany wyjazd przeszłoroczny zlot oby letni :-)

spider - Pon Gru 09, 2013 13:10

Ja bym był chętny na jakiś pełen komplet do samochodu MG ZR 160.
Będę czekał ile by to wszystko kosztowało ;)

m35sie2 - Nie Gru 15, 2013 10:06

Ja bym się też pisał przede wszystkim tuleje na tylną belkę. Czy do R200, 1.4, 16V jest to samo?

Peter

ArO - Sro Gru 18, 2013 00:23

tuners, Jak tam idzie?:) Robisz rozbieranko?
tuners - Sro Gru 18, 2013 08:07

Narazie odkuwam wygluszenia , zawieszenie będę targać między świętami a sylwestrem prawdopodobnie.
m35sie2 - Pon Gru 30, 2013 23:07

Panowie - to można się pisać z Wami na tuleje tylnego? Na kiedy szansa na to?

Peter

tuners - Wto Gru 31, 2013 06:03

Pewnie pod koniec stycznia dopiero zawiozę na dorobienie.
Przez zawirowania pogody okres który wolny mamy teraz jest multum roboty dopiero będę miał czas jak będzie mróz
Budownictwo...

spider - Wto Gru 31, 2013 11:39

http://www.ebay.co.uk/itm...=item461035eb69
BARDZO POWAŻNIE ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZAMÓWIENIEM TEGO, SĄ TEŻ JACYŚ CHĘTNI ;) ?

m35sie2 - Sro Sty 01, 2014 02:54

spider napisał/a:
http://www.ebay.co.uk/itm/PowerFlex-PFF63-402-MG-ZR-Front-Inner-Track-Control-Arm-Bush-/300919679849?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item461035eb69
BARDZO POWAŻNIE ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZAMÓWIENIEM TEGO, SĄ TEŻ JACYŚ CHĘTNI ;) ?


Mnie by interesowały 2 elementy nr 12.

Peter

tuners - Pon Sty 06, 2014 19:59

Do wszystkich zainteresowanych nt. Poliuretanów

Niestety przesunie się dostarczenie elementów zawieszenia do firmy z Olkusza
Wina leży po mojej stronie
Pogoda jak widać w pełni wiosenna niestety prowadząc ciężkie roboty ziemne nie mogę pozwolić sobie nawet na dzień przerwy dlatego samochód mimo iż stoi unieruchomiony na kobyłkach nie może doczekać się rozbiórki zwłaszcza że rozbebeszyłem całkowicie wnętrze i też niema kiedy poskładać :/

Będę się starał do końca stycznia coś wydłubać ale nie mogę obiecać że nie przeciągnie się do mocniejszych mrozów :sad:

Przepraszam osoby które czekają na potrzebne elementy ale siła wyższa ...

Harry - Czw Sty 09, 2014 14:04

na str rimmerbros znalazłem coś takiego
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID012900

tuners - Sro Lut 05, 2014 08:46

Dopiero wczoraj udało się wykrzesać czas na wydłubanie zawieszenia
Belka wahacze stabilizator wszystkie elementy zawieszenia i poduszki wraz z elementami współpracującymi zostały praktycznie wydłubane
W sobotę najprawdopodobniej będę zawoził to do olkusza i w przyszłym tygodni będą już orientacyjne ceny

Harry - Sro Lut 05, 2014 11:07

szkoda,że od silnika 1.4/ 1.6 nie ma nikt obok Ciebie poduszek silnika i skrzyni na wzór
Kozik - Sro Lut 05, 2014 19:28

Harry, w 1.4 to jedynie dolna poduszka jest do wymienienia, z tego co pamiętam to górna (od rozrządu) jest mocno sztywna już w oryginale, pod skrzynią to jest praktycznie tylko stabilizacja

[ Dodano: Sro Lut 05, 2014 19:28 ]
Harry, ale uważaj z twardościa poduszki dolnej bo mocowana jest z tego co pamietam do skrzyni a były zdjęcia że wyrywało kawałek skrzyni z poduszką przy ostrzejszych ruszaniach

Harry - Sro Lut 05, 2014 21:08

Kozik napisał/a:
Harry, ale uważaj z twardościa poduszki dolnej bo mocowana jest z tego co pamietam do skrzyni a były zdjęcia że wyrywało kawałek skrzyni z poduszką przy ostrzejszych ruszaniach

To napisz mi gdzie można kupić poduszkę odpowiednią, żeby była twarda i skrzyni nie uszkodziła :wink:

tuners - Czw Lut 06, 2014 06:07

Ja na poduszki będę brał 80sHa a na resztę 90sHa
80 ma odpowiadać fabryczną twardością

redcloud - Czw Lut 06, 2014 20:35

Panowie nie zapomnijcie o bokserkisch ochraniaczach ("zagryzkach?") na zęby.
m35sie2 - Czw Lut 06, 2014 22:36

Dla mnie 90sHa (twardsza) na zawieszenie. I nie potrzeba ochraniaczy ;-)

Byle szybciej :-)

Peter

tuners - Pią Lut 07, 2014 06:06

Szczęka bokserska wystarczy :-)
m35sie2 - Czw Lut 20, 2014 22:16

Czy moge nieśmiało zapytac jak tam sytuacja na froncie... ?
tuners - Sob Lut 22, 2014 17:00

Oczekiwać trzeba aż w olkuszu skończą, mają w marcu być gotowe tylko mogą być na początku lub pod koniec niestety spóźniłem się bo w styczniu mieli czas dla nas i teraz robią między innymi zleceniami
Harry - Wto Mar 04, 2014 23:59

i cos wiadomo?
tuners - Wto Mar 11, 2014 10:09

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będą gotowe
m35sie2 - Wto Mar 11, 2014 10:10

To jak można zamówić?
tuners - Wto Mar 11, 2014 10:43

Skończą założę sprawdzę czy wszystko jest ok czy nic nie wadzi czy wszystko da się poskręcać i zrobią katalog do naszej budy kwestia że stabilizatory mają inne średnice w zależności od wersji silnika i poduszki silnika inne w dieslu są więc do benzyny narazie nie będzie ale reszta powinna już być
Pogadam jeszcze z kim trzeba żeby się upewnić

Harry - Wto Mar 11, 2014 16:38

ew. dorwać kogoś z Twoich okolic, żeby pod benzyne dał cześci
tuners - Wto Mar 11, 2014 16:58

Wątpię żeby ktoś chciał wydać części na miesiąc xD
Z tego co się dowiedziałem potrzebne by były gumy od stabilizatora(różne grubości) i ewentualnie poduszki skrzyni i silnika reszta jest taka jak w dieslu

RAKU_44 - Nie Kwi 06, 2014 11:18

I jak tam stoją sprawy?
Sam byłbym zainteresowany na pewno poduszkami bo po mapkach i nowym sprzęgle dostały trochę po tyłku, a teraz pora na wtryski więc trzeba by pomyśleć nad czymś innym niż klej do szyb ;)

tuners - Nie Kwi 06, 2014 12:43

Co do zawieszenia mają do miesiąca czasu wstawić na stronie komplet aczkolwiek można już zapytania wysyłać z zamówieniem bo ja odebrałem już komlet silnik odpaliłem na nowych poduszkach ale jeszcze nie zdążyłem włożyć zawieszenia

Co do zalewania silikonem to chodzi Ci o poduszkę olejową? Tą gruszkę? Jeżeli tak to jedyna poduszka której nie robiłem ze względu na to że z poliuretanu nie uda się osiągnąć ugięcia takiego jakie powinna dawać odradzili mi to z właszcza w dieslu

RAKU_44 - Nie Kwi 06, 2014 14:03

Nie akurat ta poduszka pozostała nienaruszona bo pewnie bardziej odpowiada za płaszczyznę pionową, a nie zauważyłem żeby się coś z nią działo, chodzi mi o poliuretany do 9, 14, 19 z tego linku:

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001238

Po zalaniu klejem przez jakiś czas było OK, ale teraz znowu czuję że silnik zaczął dość mocniej szarpać.

tuners - Nie Kwi 06, 2014 19:33

Te wszystkie mają

RAKU_44 - Nie Kwi 06, 2014 20:05

Jakieś info cenowe ?
Czy szukać u nich na stronie ?

Bardzo sztywno siedzi silnik na tych poliuretanach?

tuners - Pon Kwi 07, 2014 03:55

Twardość miała być fabryczna a jak siedzi to musiałbym auto postawic na kola bo jak narazie z kobyłek nie spadł :-) cenowo musisz się dopytywać najdroższe są tuleje belki bo 65zl cos takiego za szt
A i niewiem czy tej poduszki od skrzyni na twoim foto nr 19nie trzeba wysłać bo u mnie jest zalana cała

ash - Pią Kwi 11, 2014 10:16

Czy te dorabiane Poliuretany na tylną belkę będą pasowały do R200 1.4 16V 103km? dokładnie 214Si ?? ? jeżeli tak byłbym zainteresowany zakupem dwóch sztuk
m35sie2 - Pon Maj 26, 2014 09:55

No comments. Poniżej odpowiedź z firmy:

Witam,
Niestety dane potrzebne do powtórzenia rekonstrukcji gdzieś się "zapodziały" ... Jesteśmy w stanie wyprodukować te tuleje ale potrzebujemy 1szt. tulei belki na wzór .
Cena - 75 zł za sztukę .
Pozdrawiam.

Cezary Pierzynka
Kierownik działu motoryzacyjnego


Cezary Pierzynka

Kierownik działu motoryzacyjnego

tuners - Pon Maj 26, 2014 20:19

Ech żal i szkoda mojego wysiłku ... postaram się poszukać starejwypalonej tulei ale mała szansa bo po wypaleniu już miała inne wymiary :-\
m35sie2 - Wto Wrz 02, 2014 07:05

Dla Waszej informacji: Wyslalem poduszki skrzyni biegow do Poliuretany Olkusz i Pan bez problemu przyjal zamowienie.
Zrobienie ich to 5 dni roboczych.

Peter

Lysack - Wto Wrz 02, 2014 09:15

Mam pytanie laika :)

Co dają poliuretany?

Fabryczne elementy są z innego materiału? Czy to są elementy, które się zużywają i należy je wymieniać co jakiś czas? Jak rozpoznać zużycie? Co się zmienia z perspektywy użytkownika po wymianie tych elementów?

Będę wdzięczny za przybliżenie tematu :)

greg-si - Wto Wrz 02, 2014 17:51

Cytat:
Mam pytanie laika :)

Co dają poliuretany?

Fabryczne elementy są z innego materiału? Czy to są elementy, które się zużywają i należy je wymieniać co jakiś czas? Jak rozpoznać zużycie? Co się zmienia z perspektywy użytkownika po wymianie tych elementów?

Będę wdzięczny za przybliżenie tematu :)

Google jest pełne informacji :)

spider666 - Czw Wrz 04, 2014 18:13

do drążka reakcyjnego w R25 pasują od Hondy
pisałem w tym wątku:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=31628&postdays=0&postorder=asc&start=40


do wahacza przedniego w R25 dobrałem z Olkusza podając wymiary
i znaleźli coś od Opla Corsy jak pamiętam (znajdę to dopiszę)

do łącznika stabilizatora są do kupienia w Olkuszu:
http://poliuretany.olkusz...niego-1szt.html

To wszystko co potrzeba w R25 - to są najbardziej newralgiczne miejsca.

m35sie2 - Sro Wrz 10, 2014 22:56

A ja wyslalem poduszki i w cztery dni dostalem je z powrotem pieknie wykonane i wypiaskowane. Miodzio :-)
Dla zainteresowanych - koszt to 150 zl za jedna + wysylka.

RAKU_44 - Pią Paź 24, 2014 17:20

Nie ma szans żeby kupić same wkłady do poduszek? Bo ciężko będzie unieruchomić auto na kilka dni...
150 zł od sztuki czyli 450 za komplet? Pozycje 9,14,19 ze schematu:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001238

Kayaba44 - Pią Paź 14, 2022 10:14

tuners, Cześć. Mam takie pytanie do ciebie. Znalazłem na forum twój post odnośnie poliuretanów do ZR. Wiem że to było dawno ale na czym to stanęło? Jest możliwość, żeby to dostać ? Duża była różnica w cenie między strongflexem a tymi z Olkusza?
Markzo - Pią Paź 21, 2022 11:57

Ja tylko wtrącę, że Olkusz jest jakościowo dużo gorszy od strongflexa - warto dopłacić.