Zobacz temat - [R200 98r 1,4 8v] Problem po HGF
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 98r 1,4 8v] Problem po HGF

siejson - Sob Lis 30, 2013 19:15
Temat postu: [R200 98r 1,4 8v] Problem po HGF
Witam. Mam kilka pytan .
Otoz wczoraj odebralem autko po wymianie uszczelki.
Zostala wymieniona uszczelka,olej,filtr,plyny.'
Moj mechanik twierdzi ze wymienil dwa razy olej i stwierdzil ze musze wymienic go jeszcze raz poniewaz jest dalej koloru kawy z mlekiem.
Do tego dochodzi nastepne pytanie o falujace obroty.
Otoz przed wymiana uszczelki po dluzszej jezdzie i wcisnieciu sprzeglo auto potrafilo zgasnac.
Natomiast od wczoraj obroty faluja na biegu jalowym nawet zaraz po odpaleniu auta.
Prosze o porade dotyczaca tej wymiany oleju,czy wymieniac go po raz kolejny i czy czyszczenie krokowca powinno pomoc tym falujacym obrotom

polofix - Sob Lis 30, 2013 19:34
Temat postu: Re: [R200 98r 1,4 8v] Problem po HGF
siejson napisał/a:
Witam. Mam kilka pytan .
Otoz wczoraj odebralem autko po wymianie uszczelki.
Zostala wymieniona uszczelka,olej,filtr,plyny.'
Moj mechanik twierdzi ze wymienil dwa razy olej i stwierdzil ze musze wymienic go jeszcze raz poniewaz jest dalej koloru kawy z mlekiem.
Do tego dochodzi nastepne pytanie o falujace obroty.
Otoz przed wymiana uszczelki po dluzszej jezdzie i wcisnieciu sprzeglo auto potrafilo zgasnac.
Natomiast od wczoraj obroty faluja na biegu jalowym nawet zaraz po odpaleniu auta.
Prosze o porade dotyczaca tej wymiany oleju,czy wymieniac go po raz kolejny i czy czyszczenie krokowca powinno pomoc tym falujacym obrotom

Dwa razy wymieniał olej i dalej woda w oleju? ja tego nie rozumię. Po pierwszej wymianie oleju z filtrem nie ma prawa być kawy z mlekiem. Coś mi się zdaje że ten HGF może być źle zrobiony.
Po drugie to na 99% masz problemy z silniczkiem krokowym.

siejson - Sob Lis 30, 2013 20:25

a moze nie wymienil filtra ? tylko wsadzil stary? badz zalal starym olejem?? bo widzialem ze plyn jest okej wiec silnik go nie bierze
polofix - Sob Lis 30, 2013 20:33

siejson napisał/a:
a moze nie wymienil filtra ? tylko wsadzil stary? badz zalal starym olejem?? bo widzialem ze plyn jest okej wiec silnik go nie bierze

To że płyn jest czysty to nic nie znaczy. Skoro wymienił pierwszy raz bez filtra ,to prawda że olej będzie dalej nieczysty.

siejson - Sob Lis 30, 2013 20:42

chodzilo mi o to ze plynu nie ubywa wiec, chyba nie dostaje sie do silnika, da sie sprawdzic czy filtr jest nowy??
tzn czy po ogledzinach obudowy filtra da sie sprawdzic czy filtr jest nowy czy uzywany?

polofix - Nie Gru 01, 2013 01:08

siejson napisał/a:
chodzilo mi o to ze plynu nie ubywa wiec, chyba nie dostaje sie do silnika, da sie sprawdzic czy filtr jest nowy??
tzn czy po ogledzinach obudowy filtra da sie sprawdzic czy filtr jest nowy czy uzywany?

możesz jedynie wykluczyć czy jest nowy. Bo jak stary to brudny,zakurzony itp a jak nowy to czysty.

leszczu - Pon Gru 02, 2013 10:32

Zapewne mechanik nie przeczyścił ci silnika i dlatego cały czas masz mleko.