Zobacz temat - [R75] Wolniej przyspiesza na cieplym silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wolniej przyspiesza na cieplym silniku

tazOR - Wto Gru 03, 2013 13:00
Temat postu: [R75] Wolniej przyspiesza na cieplym silniku
Witajcie ponownie :) jak z jednym problemem sie tu zjawiam... to zaraz wychodzi drugi :) Otoz mam pytanie. Jak wyjezdzam z rana w trase i silnik jest zimny to w momencie wciskania gazu przy 1500 obrotow czuje jak auto ma "buta" i raz dwa przyspiesza. Natomiast gdy silnik osiagnie normalna temperature pracy, jakos juz tego nie czuc. Czy jest to normalne zachowanie czy wskazuje na jakis problem? Przejmowac sie czy jest ok?
Spider1801 - Czw Gru 05, 2013 07:08

Kolego sprawdź na początek przepływomierz. Masz jeszcze katalizator?
tazOR - Czw Gru 05, 2013 10:12

Tak. Katalizator jeszcze jest. TO moze byc przyczyna ze sie muli? Jezeli tak... to warto wrzucic strumienice? Przeszukalem troche internet i czytalem ze zdania sa podzielone. Ze niby jest gorzej przy strumienicy... Wczesniej mialem 190tke ktora miala strumienice i wszystko bylo ok... ale nie wiem jak to z R:)
MatiNitro - Czw Gru 05, 2013 10:32

tazOR, wstaw sobie zwykły tłumik przelotowy jak ja to zrobiłem. Za tłumik dałem 90zł bo Kupiłem w sklepie w Kielcach, można zamówić przez internet, będzie taniej ;) wspawanie wiele nie kosztuje też. Średnica zewnętrzna wydechu to 57mm. Katalizator możesz potem sprzedać ;)
tazOR - Czw Gru 05, 2013 10:59

strumienica tez chyba kosztuje grosze :) a czy jak wytne kata to nie bedzie glosniej pracowal? zamulanie zniknie? przydalby mi sie ktos ze szczecina z roverkiem... wtedy moglbym zobaczyc czy przypadkiem nie jestem przewrazliwiony ;P
Spider1801 - Czw Gru 05, 2013 17:44

Strumiennica jest głośniejsza niż tłumik przelotowy. Jeżeli chcesz żeby było ciszej to tylko dobra przelotówka z sercem . Jestem też kilka dni po wycięciu kata. U mnie objawami było słabe przyspieszenie , buczenie basowe wydechu, spaliny wylatywały słabo z wydechu. Po rozcięciu kata okazało sie że jest zapchany po środku.
tazOR - Pią Gru 06, 2013 09:46

Super. Dzieki za info :)

Jaki jest tego koszt? I gdzie kupiles? Ja jeszcze musze kupic tlumik koncowy bo jest dziurawy jak ser szwajcarski. Znalazlem na allegro jakis za 270zl. Da rade taki?

[ Dodano: Pią Gru 06, 2013 09:46 ]
taka przelotowka by dala rade? http://allegro.pl/tlumik-...3693129109.html :)

piotrek1000 - Pią Gru 06, 2013 10:08

nie podejdzie, Nasze R mają rurę fi 60
tazOR - Pią Gru 06, 2013 11:41

Jest taki na allegro w tej samej cenie... Pytanie tylko czy za te cene pochodzi dluzej niz kilka miesiecy...