Zobacz temat - [R75] Jaki akumulator -63 Ah czy 75 Ah do 1,8 turbo benzyna?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jaki akumulator -63 Ah czy 75 Ah do 1,8 turbo benzyna?

Rover_75_1_8_t - Pią Gru 13, 2013 11:18
Temat postu: [R75] Jaki akumulator -63 Ah czy 75 Ah do 1,8 turbo benzyna?
Pytanie jak w temacie bo w instrukcji pisze że do wersji z silnikiem 1,8 benzyna z ręczną skrzynia biegów powinien być akumulator 63 Ah, a dla każdej innej wersji silnika - 75 Ah. I teraz zastanawia mnie, czy jak jest ta sama pojemność, to jest jeszcze ta sama wersja silnika czy już nie - i jeśli nie, to jakie ma znaczenie dla akumulatora czy jest turbo czy nie, przy tej samej pojemności silnika?
osarro - Pią Gru 13, 2013 17:57

z tego co się orientuje to turbo nie ma nic wspólnego...rownie dobrze mógłbyś zaczipować silnik podnosząc moc ;) pojemność się nie zmienia oraz konstrukcja silnika więc nie zakładałbym większego tzn zazwyczaj dopuszczam do 10% większy niż przewiduje producent ;) ale to takie moje dywagacje ;)
Legwan1989 - Pią Gru 27, 2013 09:55

Pewnie podobnych tematów było już kilka ale zapytam ponownie :P

Na dniach planuje zakup akumulatora i stad pojawiły się moje rozmyślania jaki zakupić. O największej mocy pasujący w skrzynkę czy jakiś o zalecanych parametrach?
Czy mając akumulator o większej mocy niż potrzeba nie będzie problemów np z niedoładowywaniem ?

sTERYD - Pią Gru 27, 2013 11:11

To może jednak poczytaj w tamtych tematach.