Zobacz temat - pomysł na kalendarz 2015
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - pomysł na kalendarz 2015

seba1x - Wto Gru 31, 2013 10:21
Temat postu: pomysł na kalendarz 2015
witam jeśli można to chciałbym zaproponować pomysł na nowy kalendarz. Ponieważ w tym roku było małe zainteresowanie przesyłaniem zdjęć. proponuje aby nie robić zdjęć w każdą porę roku tylko zorganizować zlot na którym można wykonać profesjonalną sesje zdjęciową z fajnymi dziewczynami to akurat można zorganizować.Sesja mogła by sie odbyć w plenerze lub innym fajnym miejscu kwestia uzgodnienia,każdy mógłby wsiąść udział w sesji za opłatą po czym dostał by np. fotkę swojego auta z modelką i szanse na fotkę w kalendarzu. Myślę że pomysł fajny i zainteresuje wszystkich zwłaszcza osoby które zatwierdzają takie pomysły.kto jest za?
pelson91 - Wto Gru 31, 2013 10:59

ciekawe skąd weźmiesz modelkę i fotografa, żeby zmieściło się to w budżecie :lol:

i czy wszystkie auta byłyby z tą samą modelką? :D

Pingiel - Wto Gru 31, 2013 14:19

Modelke? A po co sami możemy wystąpić. Mogą być nasze żony kochanki itp. A fotograf pewnie jest jakiś wśród osób zainteresowanych
seba1x - Wto Gru 31, 2013 14:58

Pingiel napisał/a:
Modelke? A po co sami możemy wystąpić. Mogą być nasze żony kochanki itp. A fotograf pewnie jest jakiś wśród osób zainteresowanych

dobrze gadasz o to właśnie mi chodziło na pewno by znalazł sie ktoś kto zna sie na fotografii i ma sprzed do tego. uzgodnić miejsce zlotu znaleźć fajne miejsce plener lub inne ciekawe miejsce można sie postarać i dogadać sie z jakimś fajnym serwisem samochodowym fajne foty wychodzą w takim tle lub hangary parkingi podziemne itp.

pelson91 - Wto Gru 31, 2013 15:05

uważam że chętnych byłoby za dużo jak na 1 fotografującego ;) i czas. Bo zrobienie porządnego i dobrgo zdjęcia z pomysłem to nie ot tak 2 minuty :)
walkie - Wto Gru 31, 2013 15:09

zawsze warto spróbować :)
seba1x - Wto Gru 31, 2013 15:51

zlot nie trwa jeden dzień wiec rozłożyć to na cały weekend. ewentualnie zrobić wstępną listę chetnych i zorientować sie co i jak. no nie wiem można jakoś to zgrać wiem że coś podobnego było na opel astra klub i im sie udało.

[ Dodano: Wto Gru 31, 2013 15:51 ]
pelson91 napisał/a:
uważam że chętnych byłoby za dużo jak na 1 fotografującego ;) i czas. Bo zrobienie porządnego i dobrgo zdjęcia z pomysłem to nie ot tak 2 minuty :)

no właśnie teraz nie ma chętnych na cykanie fotek wiec o to chodzi by ich było. wiadomo że na zloty nie każdy przyjeżdża wiec może to by zmobilizowało innych i powiększyć grono fanów. pierw by trzeba było ogólnie poznać zdanie większości fanów co o tym sądzą mamy mniej wiecej pół roku na zorganizowanie tego i latem działać.
co do dziewczyn zorganizować coś w stylu konkursu chętne dziewczyny z forum lub partnerki nasze jak by chciały wziąć udział zgłaszały by swe zainteresowanie.

tronsek - Wto Gru 31, 2013 15:55

walkie napisał/a:
zawsze warto spróbować
Też jestem tego zdania.
Pomysł dobry, tym bardziej, że w gronie zlotowiczów zawsze można znaleźć dobrego fotografa.

siemion_ - Wto Gru 31, 2013 16:05

Wszystkie pomysły sa fajne. Mogą być cycki, ROVERki synchronicznie, sesje zlotowe, studio nagrań (bo może być kalendarz z płytą), auta na Marsie. I co tam jeszcze sobie wymyślicie. Potem powybieramy nadesłane zdjęcia, Ley z Wizardem znowu będą siedzieli po nocach żeby przygotować projekt. Wynegocjujemy fajną cenę ,znajdzie się znowu niewidzialna reka która ponownie wyłoży kasę dla drukarni. Powiesimy baner, zrobimy zapisy i co??

Mamy naprawdę fajne ceny Kalendarza Klubowego 2014, w cenie jest koperta żeby się podczas dostarczenia nie zmechacił, w cenie jest też koszt listu poleconego.
Tymczasem liczba zamówionych kalendarzy 56, (specjalne podziękowania dla dzieja który jak co roku zawyża nam statystyki).

Ciągle brakuje ostatniego ogniwa, czyli chętnych na kalendarz.

seba1x - Wto Gru 31, 2013 16:25

Ja dałem tylko pomyśł na coś innego niż dotychczas wiec można coś zmienić albo wszystko po staremu.

[ Dodano: Wto Gru 31, 2013 16:25 ]
siemion_ napisał/a:

Ciągle brakuje ostatniego ogniwa, czyli chętnych na kalendarz.

może dlatego brakuje bo ciągle jest to samo.

Pawkaz - Wto Gru 31, 2013 16:27

siemion_ napisał/a:
czyli chętnych na kalendarz.

Do tej pory zeszło 57 sztuk, ale z drugiej strony zobacz ile osob interesuje sie klubem, a ile jest tu tylko po to, aby rozwiać swoj problem z R/MG lub Landkiem.Wiem, wiem, nie jestem klubowiczem, ale od 2014 nim zostanę :wink:

seba1x - Wto Gru 31, 2013 16:32

kase za kalendarz można zostawić taką jaka była. fotki naszych aut były by robione dla chętnych za opłatą chętnych by było bo dostaniesz fajną fotkę z fajną dziewczyną w kadrze i szanse na auto miesiąca.
tronsek - Wto Gru 31, 2013 16:45

seba1x napisał/a:
może dlatego brakuje bo ciągle jest to samo.
Też możliwe, albo że kalendarz wychodzi dość późno. Przeważnie przełom grudnia i stycznia i większość już ma jakiś kalendarz. Może gdyby kalendarz można by kupić już w listopadzie, sytuacja byłaby inna.
Pawkaz - Wto Gru 31, 2013 17:19

Ja zawiesiłem dziś kalendarz zrobiony na zamówienie ze swoich zdjęć i czekam na ROVERkowy.
seba1x - Wto Gru 31, 2013 17:39

dlatego osoby zajmujące sie organizacją klubowego kalendarza niech zainteresują się tym tematem i coś spróbują zmienić wysłuchać sugestii innych.
SyntaX - Sro Sty 01, 2014 08:27

Może fotka Marka w zamszowych stringach z logiem Roverki :D
cinnamongirl - Sro Sty 01, 2014 21:45

czemu dziewczyny? pragnę zauważyć, że nie tylko mężczyźni interesują się samochodami... poza tym to ma być chyba kalendarz przedstawiający nasze auta. mnie się pomysł zupełnie nie podoba, nie podobałby mi się również, gdyby padła propozycja zaangażowania panów. dlaczego? bo chcę sobie powiesić roverki :) kalendarz 2013 był bardzo fajny, na 2014 czekam (zamówiony prawie od razu) i, jeśli forma pozostanie ta sama (zdjęcia aut!), to na pewno będą wisiały i kolejne.
seba1x - Czw Sty 02, 2014 21:29

ola_pelsona napisał/a:
czemu dziewczyny? pragnę zauważyć, że nie tylko mężczyźni interesują się samochodami... poza tym to ma być chyba kalendarz przedstawiający nasze auta. mnie się pomysł zupełnie nie podoba, nie podobałby mi się również, gdyby padła propozycja zaangażowania panów. dlaczego? bo chcę sobie powiesić roverki :) kalendarz 2013 był bardzo fajny, na 2014 czekam (zamówiony prawie od razu) i, jeśli forma pozostanie ta sama (zdjęcia aut!), to na pewno będą wisiały i kolejne.

powiem tak: na wielu zlotach jest coś takiego jak promowanie aut i zawsze robią to dziewczyny w ładnym ubranku tak to już sie przyjeło że kobiety to płeć piękna i to tylko podkreśla promowaną rzecz tak samo z naszymi autami.

[ Dodano: Czw Sty 02, 2014 21:29 ]
ja osobiscie wolał bym fotkę auta w kalendarzu takiego typu:

pelson91 - Czw Sty 02, 2014 21:32

ahahahhahah. ledwo samochód widać, a tu nie o to chodzi. Widać różnicę między tym, czego oczekują fani BMW a fani Rovera/MG.
siemion_ - Czw Sty 02, 2014 21:53

Pierwsze kalendarze docierają już do właścicieli. Nie ma dziewczyn, ale nie mamy się czego wstydzić. Dużo nadesłanych zdjęć, trafny wybór komisji, bardzo dobry druk, rewelacyjna cena. Nic tylko posiadać. Poniżej aurtko pulinek w pełnej grudniowej krasie :)
tronsek - Czw Sty 02, 2014 22:02

seba1x napisał/a:
osobiscie wolał bym fotkę auta w kalendarzu takiego typu:
:załamka:

siemion_ napisał/a:
Pierwsze kalendarze docierają już do właścicieli.
U mnie już wisi na ścianie. Jest extra.
seba1x - Czw Sty 02, 2014 22:08

ej ja też już chcę.... :wink:
pelson91 - Czw Sty 02, 2014 22:11

seba1x, rozumiem że kupiłeś kalendarz z BMW? ;)
seba1x - Czw Sty 02, 2014 22:15

pelson91 napisał/a:
seba1x, rozumiem że kupiłeś kalendarz z BMW? ;)

nie. nasz klubowy rover/mg

walkie - Czw Sty 02, 2014 23:36

No to czekamy na oceny, jak odbieracie tegorczny kalendarz.
Które foto najbardziej się Wam podoba?
Jak oceniacie dobó zdjęć, układ kalendarza, czytelność - słowem badamy wszystkie aspekty :)

Ciufa - Pią Sty 03, 2014 08:18

walkie, ale to nie ten temat ;)
cinnamongirl - Pią Sty 03, 2014 08:39

seba1x napisał/a:
powiem tak: na wielu zlotach jest coś takiego jak promowanie aut i zawsze robią to dziewczyny w ładnym ubranku tak to już sie przyjeło że kobiety to płeć piękna i to tylko podkreśla promowaną rzecz tak samo z naszymi autami.


Kup sobie kalendarz playboya i tez bedziesz mial ladne dziewczyny ;] ja rozumiem, ze cos sie 'przyjelo', ale to nie znaczy, ze tak jest dobrze. Ja takiego kalendarza bym nie kupila, bo jestem heteroseksualna i kobiety mnie nie kreca. Tu chodzi o SAMOCHODY!!

walkie - Pią Sty 03, 2014 18:50

W kalendarzu liczą się piękne zdjęcia, które można urozmaicić modelami i modelkami, mogą to być twarze z Klubu :)
Myślę, że oprócz patrzenia na fajne samochody, samochody znajome z klubu będzie fajnie zawiesić oko na ludziach z klubu, które będą towarzyszyć samochodom, których znamy ze zlotów i spotów.
Nie musi to być od razu sexbomba świecąca cyckami i przysłaniająca pół auta.
Mnie także kobiety nie kręcą, ale w kalendarzu mi nic takiego nie przeszkadza, bo kalendarz wykorzystuję tylko do sprawdzania daty, i nie ma tu nic do rzeczy co mnie kręci i podnieca. ;-)

cinnamongirl - Pią Sty 03, 2014 19:02

walkie napisał/a:

Nie musi to być od razu sexbomba świecąca cyckami i przysłaniająca pół auta.


ale właśnie taki przykład podał seba1x, stąd moja odpowiedź.

mi kalendarz klubowy służy nie tylko do sprawdzania daty, ale przede wszystkim ozdabia mój pokój. tylko i wyłącznie do dat mam kalendarz w telefonie, komputerze, bądź taki w formie książkowej.
ponadto jest to tylko i wyłącznie moja opinia, z którą nikt nie musi się zgadzać, jednak chciałam ją wyrazić, bo już drugi rok będę korzystać z kalendarza roverkowego i chciałabym też w przyszłym roku móc go powiesić.

walkie - Pią Sty 03, 2014 19:08

ola_pelsona napisał/a:
ale właśnie taki przykład podał seba1x, stąd moja odpowiedź.


zgadza się, ale jak napisałam nie musi to być ta forma. mogą to być normalni ludzie.

ola_pelsona napisał/a:
ponadto jest to tylko i wyłącznie moja opinia, z którą nikt nie musi się zgadzać, jednak chciałam ją wyrazić, bo już drugi rok będę korzystać z kalendarza roverkowego i chciałabym też w przyszłym roku móc go powiesić.


ja trzeci, i podoba mi się propozycja zmiany

pelson91 - Pią Sty 03, 2014 19:16

walkie napisał/a:
i podoba mi się propozycja zmiany

a mi nie i nie musze sie z tego tlumaczyc. nie kupilbym kalendarza r/mg z ludzmi :-)

walkie - Pią Sty 03, 2014 19:23

pelson91 napisał/a:
a mi nie i nie musze sie z tego tlumaczyc.

Nikt Cię o to nie prosi, niemniej jednak jak powstał wątek to warto napisać coś więcej niż "nie bo nie". :)
Przyda się by poznać preferencje Klubowiczów i Sympatyków, aby móc dopasować ofertę kalendarza w przyszłym roku do ich upodobań. Jeśli jednak nikt się nie odezwie ewentualnie tak jak Ty pisząc, że nie będziesz się tłumaczyć bo nie musisz, to w przyszłym roku zrobimy kalendarz taki jak chcemy (bo tak i nie będziemy się z tego tłumaczyć) lub nie zrobimy go w cale (i też się nie będziemy tłumaczyć) :)

seba1x - Pią Sty 03, 2014 21:10

Dziś dostałem klubowy kalendarz jest spoko. wiadomo że jak coś jest dobre może być jeszcze lepsze i jeśli pomysł robienia fotek na zlocie sie nie podoba to zmienić kwestie taką że robić własne fotki ale z możliwością czyjegoś wizerunku. np. autko w kalendarzu z grudnia MG w tle stadionu czy nie fajnie by wyglądało z kimś przebranym za piłkarza z piłką taki dodatek. ja muślę że można fajne fotki stworzyć my+ nasze auta.
kasjopea - Pią Sty 03, 2014 21:38

seba1x wg mnie taki pomysł jest logistycznie nie do zrealizowania na naszym zlocie. Zwyczajnie nie będzie na to czasu. A widząc "zapał" z jakim użytkownicy forum chociażby wybierali zdjęcie do kalendarza wątpię, aby znalazła się ekipa spoza Zarządu, która zajęłaby się tym od A do Z.
Druga sprawa to taka, że pewnie każdy chciałby kogo innego oglądać w takim kalendarzu.

cinnamongirl - Pią Sty 03, 2014 22:05

kasjopea napisał/a:

Druga sprawa to taka, że pewnie każdy chciałby kogo innego oglądać w takim kalendarzu.


no właśnie. wiadomo, że na forum, jak wszędzie, są sympatie i antypatie ;)

walkie - Pią Sty 03, 2014 22:15

kasjopea napisał/a:
Druga sprawa to taka, że pewnie każdy chciałby kogo innego oglądać w takim kalendarzu.


Zgadza się, ale to podobnie jak z autami. Co innego każdy lubi. Ja się przy osobowym kalendarzu nie upieram, mogłaby to być fajna alternatywa ale to sprawa do przedyskutowania w szerszym gronie.

andrew0503 - Sob Sty 04, 2014 01:52

walkie napisał/a:
Myślę, że oprócz patrzenia na fajne samochody, samochody znajome z klubu będzie fajnie zawiesić oko na ludziach z klubu, które będą towarzyszyć samochodom, których znamy ze zlotów i spotów

Zawsze można poprosić osoby, które znamy ze zlotów/spotów o zdjęcie,powiesić na ścianie/oprawić w ramkę i wpatrywać się ile dusza zapragnie ;-)
Sama idea pomysłu nie jest taka zła, można jakiś miesiąc w kalendarzu/okładkę poświęcić na jakieś grupowe zdjęcie ze zlotu :smile:
A co do cycatych lasek, to nie mam nic przeciwko(faceci lubią faje autka i fajne dziewczyny- nic na to nie poradzimy :( ), ale aby płeć żeńska była zadowolona to taką sexbombę można ubrać i dodatkowo wsadzić do autka, aby nie burzyła wyrafinowanej linii samochodu :razz:
A najważniejsze w zdjęciu, jak dla mnie, to autko w ciekawej scenerii.
Pozdrawiam

Joa - Sob Sty 04, 2014 13:26

andrew0503 napisał/a:
A co do cycatych lasek, to nie mam nic przeciwko(faceci lubią faje autka i fajne dziewczyny- nic na to nie poradzimy :( ), ale aby płeć żeńska była zadowolona to taką sexbombę można ubrać i dodatkowo wsadzić do autka, aby nie burzyła wyrafinowanej linii samochodu :razz:

No to po co wtedy w ogóle ją tam umieszczać, skoro i tak nie będziecie widzieli tego o co wam chodzi? ;> :mrgreen:

Mi osobiście pomysł z "modelkami" też się nie podoba, jakoś kompletnie mi to do wizerunku naszego Klubu nie pasuje. Takiego kalendarza na pewno bym nie kupiła niezależnie od tego jak bardzo uszczęśliwieni by nim byli panowie.

Cały problem w tym, że nie da się kalendarza spersonalizować dla każdego z osobna, zatem musi być kompromisem, a przede wszystkim czymś, co realnie da się zrealizować. No chyba, ze pokusić się o zrobienie np 2-3 różnych wersji. Tylko skąd wtedy brać zdjęcia, jak nawet do 1 jest trudno?

kasjopea - Sob Sty 04, 2014 13:37

Przede wszystkim taki kalendarz trzeba byłoby chyba robić indywidualny dla każdego. Raz, że nie mam ochoty wieszać na ścianie kalendarza z pannami, za to taki z panami z Klubu chętnie, a dwa to, że podoba mi się pan w, p czy t, nie znaczy, że na przykład koleżanka Joa będzie miała takie same preferencje ;) . W ogóle pomysł od czapy jest.
Zdjęcie zbiorowe ze zlotu na okładce jak najbardziej byłoby fajne.

MARGOS - Sob Sty 04, 2014 19:39

Widzieliście jakie są konkurencyjne kalendarze ścienne na aukcjach WOŚP?

Jest tam kalendarz zakładu drzewnego, produkującego niezbyt miło kojarzący się wyrób, ale modelki dość intensywnie prezentują ów wyrób. Takie połączenie może budzić skrajne opinie. Chociaż pomysł kolejnych edycji i scenerie, mogą nas lekko inspirować.

Mnie zaciekawił zwłaszcza 2012 rok.

poniżej link do konkurencji i inspiracji...

http://www.kalendarzlindner.pl/edycje/

seba1x - Nie Sty 05, 2014 18:27

MARGOS napisał/a:
Widzieliście jakie są konkurencyjne kalendarze ścienne na aukcjach WOŚP?

Jest tam kalendarz zakładu drzewnego, produkującego niezbyt miło kojarzący się wyrób, ale modelki dość intensywnie prezentują ów wyrób. Takie połączenie może budzić skrajne opinie. Chociaż pomysł kolejnych edycji i scenerie, mogą nas lekko inspirować.

Mnie zaciekawił zwłaszcza 2012 rok.

poniżej link do konkurencji i inspiracji...

http://www.kalendarzlindner.pl/edycje/

wszystko można w dobry sposób zaprezentować

maciej - Wto Sty 07, 2014 13:08

Właśnie przyszedł mi pomysł, a raczej przy okazji tej dyskusji przypomniało mi się coś co kiedyś miałem na laptopie. :)

Jako, że nie używam kalendarzy ściennych, a głównie komputera/telefonu, to może fajnie byłoby zrobić coś takiego - wersję elektroniczną na każdy miesiąc (te same zdjęcia co w kalendarzu papierowym):
http://media.smashingmaga...all-preview.jpg

Kiedyś nawet miałem taki programik, który zmieniał mi tapety w tle i dodawał do nich właśnie taki miesięczny kalendarz - trzebaby poszukać, czy ktoś zrobił coś takiego dla nowych systemów (bo tamto działało najdalej na XP).

No i możnaby go też udostępniać po opłaceniu składki albo dotacji na Klub - do ustalenia przez Zarząd. :)

Pawkaz - Wto Sty 07, 2014 13:31

maciej strona nie działa, ale pomysł Twój wydaje się bardzo ciekawy :tak:
maciej - Wto Sty 07, 2014 14:46

Odpowiem jak rasowy admin: "dziwne... u mnie działa". ;)

Generalnie coś takiego:
https://www.google.co.uk/...lpaper+calendar

Pingiel - Pon Sty 13, 2014 11:27

maciej napisał/a:
Kiedyś nawet miałem taki programik, który zmieniał mi tapety w tle i dodawał do nich właśnie taki miesięczny kalendarz - trzebaby poszukać, czy ktoś zrobił coś takiego dla nowych systemów (bo tamto działało najdalej na XP).


Więc tak Macieju znalazłem prosty programik z darmową licencją, który wyświetla obrazy jako tło pulpitu z wcześniej podanego katalogu i działa na win 7 (czy na win 8 to nie wiem bo nie mam jak sprawdzić).
Do zarządu pozostaje tylko rozesłać zdjęcia kalendarza do osób wg ich upodobań
i tym sposobem na pulpicie mamy zdjęcia kalendarza klubowego na pulpicie.

Nazwę programu podam jeśli dostanę na to zgodę od moderatorów forum bo nie chce dostać WARNA przez przypadek.

Co wy na to?

seba1x - Wto Sty 14, 2014 11:56

Ja chetnie bym skorzystał z takiego programu i jestem za tym by fotki z kalendarza zostały udostępnione.
longer86 - Czw Sty 16, 2014 14:08

co do kalendarza.... pomysł fajny, aczkolwiek nie zamykał bym drogi tym osobom które nie są na zlocie... najistotniejsza sprawa... wydrukować kalendarz jakoś do końca listopada. Grudzień to już wiadomo każdy ma swoje sprawy więc można by zostawić to juz tylko na rozsyłanie zakupionych kalendarzy, ja kupiłem 2 z poprzednich lat i niestety musiałbym przeprosić zwycięzców ze stycznia że powisieli tylko kilka dni. Reszta ok.... fakt że już połowa stycznia ale zaraz zakupie kalendarz ad 2014... i oby w tym roku dotarł z dobra sprężynka u góry bo przekładanie kart 2013 było męczące i nadszarpneło estetykę kalendarza który trafia do kolekcji :P
maniaq - Czw Sty 16, 2014 23:41

Longer86 - ale nikt tej drogi nei zamyka :D Ze zlotu wybierane bylo jedno foto z 12 ;)

Wydrukowac do konca listopada, czyli w pazdzierniku musielibysmy miec material na kalendarz, to jest do zrobienia, ale zalezy od nadeslanych zdjec... Ale co to zmieni skoro go nie kupiles go do 16 stycznia>? To nie jest to wina klubu, ani osob zwiazanych z kalendarzem, ze powisi u ciebie krotko. Sam sobie jestes sterem i zeglarzem ;) Nie widze tu logicznego zwiazku miedzy tym, ze TY nie kupiles, a dostepnoscia, bo w tym roku dosc sprawnie poszlo z drukiem, wysylka itp itd. Szybciej klikniesz, dluzej powis, a jest w styczniu fajne zimowe foto :D

Sprezynka - nie wiem jakie miales problemy z nia, ale ja z kazdym kalendarzem dawalem sobie rade i nic nie rwalem przy okazji przewracania kart.

Czy ktos jeszcze mial podobny problem? Moze to ja bylem szczesliwcem, ze bylo ok >?

longer86 - Pią Sty 17, 2014 00:28

nie narzekam sprężynka była źle wpleciona w karty kalendarza, ale zdarza się, przewisiał cały rok i git... tym razem kupuje późno bo nie brałem udziału w konkursie, zaniedbałem trochę zaglądanie na forum, ale dziś widziałem zdjęcie roverka na stadionie i mnie skusiło. będzie to 3 roverkowy kalendarz z rzędu.

nie wiem kiedy dokładnie można było zamówić, wspomniałem o terminach bo poprzednie 2 kupowałem w grudniu a dotarły jakoś w styczniu... wiadomo przełom roku, do nikogo nie mam pretensji... ale wydając kalendarz wcześniej można go dołączyć komuś na prezent gwiazdkowy a to już rozpowszechnianie forum, klubu i tego ze takie coś istnieje a ludzie tworzący społeczność potrafią się spiąć i zrobić coś swojego indywidualnego.

kalendarza na ten rok nie planowałem kupić w odwecie za awaryjność roverka. ale po podsumowaniu kosztów igodzin które przy nim spędziłem to zostanie na dłużej w moich rękach stąd też zakup dzisiejszy i pierwszy pomysł na zdjęcie do kalendarza 2015 :D postaram się uczestniczyć w tworzeniu kalendarza 2015.

emes - Pią Sty 17, 2014 00:56

longer86 napisał/a:
postaram się uczestniczyć w tworzeniu kalendarza 2015


A jako klubowicz czy sympatyk?

A niezależnie od tego - więcej z takim zamiarem trzeba! :D

longer86 - Pią Sty 17, 2014 10:07

jako sympatyk jak na razie do tej pory... niezależnie co widnieje pod loginem pomóc można bo fajne sprawy wychodzą. Swoim własnym kalendarzem mało kto sie może pochwalić :D
maryba - Wto Sty 21, 2014 14:42

a ja tam bym dodał imieniny :D do kalendarza :) - tylko tego mi brakuje.
pulinek - Sro Sty 22, 2014 09:25

Dokładnie!! Imieniny to jest to co decyduje u mnie o kupnie kalendarza :)

Ja jestem przyzwyczajona do kalendarzy tzw. trójdzielnych. Gdzie są duże i wyraźne daty, przeważnie czarne na białym tle i zawsze są imieniny. Wiadomo, przy takiej formie kalendarza jaki proponują Roverki nie da się zrobić trójdzielnego (chociaż wszystko jest możliwe:)). Ale 3 podstawowe czynniki powodujące, że kupiłabym kalendarz w większej ilości na prezenty dla bliskich i do biur to:
1. Dostępny przed świętami Bożego Narodzenia
2. Imieniny
3. Wyraźne duże daty (nawet kosztem zmniejszenia zdjęcia). Najlepiej czarne cyfry białe tło.

emes - Sro Sty 22, 2014 09:27

pulinek, Ty lepiej weź i kup kalendarz, w którym jest zdjęcie Twojego MG! Imieniny nie imieniny, ale Twój samochód w kalendarzu a ja do tej pory nie widzę wpłaty od Ciebie :D
pulinek - Sro Sty 22, 2014 09:35

O kochany emesie, ja mam kalendarz zakupiony na WOŚP i to z autografem Jurka Owsiaka mój drogi :]
emes - Sro Sty 22, 2014 10:05

pulinek, ale nie masz takiego bez autografu! :D
pulinek - Sro Sty 22, 2014 10:17

Ja chcę imieniny i to bez pomyłek, żeby moje były 26 maja :) wtedy kupię :P
longer86 - Sro Sty 22, 2014 11:19

mój dziś dotarł, już nie mogę się 17 doczekać, żeby zawisł na ścianie i cieszył oko
Vigoslaw - Sro Sty 22, 2014 11:47

Co do propozycji zmian:

1) Czy jest możliwość zrobienia większych kółek mocowania kartek?
Te które występują przeszkadzają trochę w zmianie kartek (kartka się zacina i blokuje) jednak jest to czynność raz na miesiąc ;)

2) Zawsze mam dylemat w takich kalendarzach, co jest ważniejsze zdjęcie czy dni.
Jak się go powiesi, to z daleszej odległości słabo widać cyferki, przez co traktuję go bardziej jako ozdobę, a nie jako coś praktycznego.

3) istnieje możliwość dodania pola np. do notatek?

Pozdrawiam,

V.

Brt - Sro Sty 22, 2014 13:45

ja go zawsze traktowałem jako ozdobę :) ... praktycznośc schodzi na dalszy plan :)
pulinek - Sro Sty 22, 2014 14:52

A ja nie lubię rzeczy niepraktycznych czyli tzw. szeroko pojętych ozdób, łapaczy kurzu, zbędnych elementów wystroju e.t.c. Kalendarz ma być kalendarzem, ma być rzeczą przede wszystkim praktyczną i przydatną, a fakt że jest dodatkowo ładny ma być jego dopełnieniem, a nie podstawowym atutem. Ja chcę z kalendarza korzystać.

Ale oczywiście szukamy tu czynników pozarynkowych (bo cena jest ok) kształtujących wielkość popytu. A że ja zawsze byłam indywidualistką to być może nie należy brać moich uwag pod uwagę :wink: .

Zrobiłam natomiast malutki rekonesans i kilku moich znajomych jest podobnego zdania. Priorytet to funkcja użytkowa.

maniaq - Sro Sty 22, 2014 15:45

Kalendarze z 3 miesiacami zazwyczaj maja jedno male zdjecie. Mozna zrobic i tak, ale ... chyba ciekawiej jak sie auta i klimat zdjec zmienia z pora roku :) Wiecej osob moze nacieszyc sie innymi , swoimi autkami :)

Ktoras osoba narzeka na przeiwjanie kartek, mi to nie zajmuje wiecej niz 3 sekundy, jakby sie cos nie ukladalo, to dodatkowe 10 i na pewno sobie poradze :D wiec JA tutaj nie widze wiekszych problemow, to nie jest cos co sie przewraca kilka razy dziennie i nawet jak nie jest plynne to nie mozna z tym zyc, ja tak to odbieram. jakbym musial robic to codziennie kilka razy, mogloby mnie uwierac - fakt.

Imieniny mysle , ze jest szansa dodac, troche to forme kalendarza zakluci, ale to jest jeszcze do przedyskutowania.

Czy uwazacie ze daty sa za malo czytelne w obecnej formie ?

Brt - Sro Sty 22, 2014 16:02

pulinek ... bo Ty po polibudzie jesteś :P ;) ... dla mnie akurat w kalendarzu roverkowym priorytetem jest zdjęcie :) ... a inne kalendarze mają pełnić funkcję użytkową ;) imieniny są zbędne w moim przypadku ... te co trzeba mam w głowie a resztę na onecie :P ;)

PS. Ja też jestem inny i po poli :D ;)

walkie - Sro Sty 22, 2014 18:44

Ja z kolei zdecydowanie chciałabym kalendarz biurkowy. Praktyczny, przy nosie, pod ręką, z imieninami, z 12 kartkami i 12 zdjęciami :)

[ Dodano: Sro Sty 22, 2014 18:44 ]
Ja z kolei zdecydowanie chciałabym kalendarz biurkowy. Praktyczny, przy nosie, pod ręką, z imieninami, z 12 kartkami i 12 zdjęciami :)
i z okładką ;)

longer86 - Sro Sty 22, 2014 19:07

jest dotarł, powiedzieć że jeszcze cieplutki to przesada ale odpakowałem z zaciekawieniem... :)

wyciągnąłem do tego 2012 i 2013 dla porównania... co pierwsze rzuciło się w oczy a oczywiście wadą nie jest.... 3 rok z rzędu styczęń zdobi 75/ZT w kolorze szarym :D

ot chyba zimowy kolorek hehe :mrgreen:

kalendarz jest ładny, już wisi i zdobi ścianę, zerknę na daty kilka razy w roku, ale bardziej zaglądam na zdjęcia ;) co do sprężynki i przekładania stron jak ktoś wcześniej zauważył faktycznie czasem gdzieś ciężkawo idzie, ale to raz na miesiąc więc mi nie przeszkadza absolutnie, uwierało trochę przy szybkim przeglądaniu zdjęć zaraz po wypakowaniu ;)

co do samej formy kalendarza:
fajny pomysł z nickiem fotografa

Na przyszłość gdzieś w rogu można by zamieścic małą metrykę danego modelu, nazwa moc silnik rocznik... ot tak dla zainteresowanych nie związanych jeszcze z marką

idąc dalej generalnie jest ok, choć jeśli idzie o moje osobiste odczucia bardziej odpowiadał mi format kalendarza z 2012 roku... z taką białą ramką dookoła zdjęcia.
dni miesiąca były na dole strony i zaznaczone były święta z podpisem co to za dzień. małe a cieszy, przecież każdy lubi widzieć kiedy jest wolne ;)

przedostatnia sprawa może praktyczna może nie, mnie rzuciło się to przy przeglądaniu. w kalendarzu 2013 wystarczyło przerzucić kartę i mieliśmy następny miesiąc i tak do czerwca potem odwracaliśmy kalendarz i wracaliśmy kartami do grudnia, tu co miesiąc przekładamy kartę i odwracamy kalendarz tyłem do przodu... może nie istotne.

i chyba ostatnia sprawa wszystkim którzy przyłożyli rękę do powstania kalendarza trzeba pogratulować dobrej roboty, kalendarz jest indywidualny i można być dumnym, że użytkownicy potrafią się spiąć i stworzyć coś swojego.

no i jeszcze jedno mnie natchnęło na samiutki koniec i pewnie powinno się znaleźć w temacie pomysł na kalendarz 2015 ale tu też zostanie to zauważone, jeśli zdjęć któregoś z aut jest więcej, a powstały przykładowo w jednym miejscu

Można by pomyśleć o karcie kalendarza z jednym dużym zdjęciem i obok np 3 mniejsze zdjęcia, mogło by to ciekawie wyglądać w połączeniu z tabelką o roczniku i informacji o danym samochodzie... Pozdrawiam i cieszę oczka :-)

i teraz zauważyłem, że nie tu napisałem gdzie miałem... po rządowemu sorry ;) nie widzę jak usunąć moje wypociny

andrew0503 - Sro Sty 22, 2014 20:19

Ile osób, tyle wizji na kalendarz, nikt chyba do końca nie będzie zadowolony, nawet żaden "Pan kompromis" nie pomoże. Obecny mi się podoba, chociaż w mojej ocenie to bardziej foto-album z opcją kalendarza, pomysł fajny. Jak dla mnie, kalendarz to kalendarz a zdjęcia są miłym dodatkiem. W ubiegłym roku korzystałem z kalendarza JCP i taki układ mi bardzo odpowiadał, zaczynał się nietypowo, bo od Marca a kończy na Lutym(były opóźnienia w nadsyłaniu fotek).
osarro - Sro Sty 22, 2014 20:42

Jeżeli chodzi o mnie to Jaguarowa wersja też jest całkiem niezła mimo iż fotka nieco mniejsza to rónież jest ok :)

-Co do pomysłu modelek, to raczej koszty więc odpada.
-Żony lub kochanki jak ktoś wspomniał może być jeżeli nie będzie takiego przesytu jak z tym BMW i nie widzę wtedy powodu aby takie zdjęcie dyskwalifikować.
-Tak samo nie widzę powodu do dyskwalifikacji zdjęć czarno białych lub czarno białych z wyciągnięciem jakiś odcieni które potrafią dać jeszcze lepszy klimat.
-Pomysł aby na kalendarzu w obecnej formie z dużymi zdjęciami umieścić 2-3 mniejsze zdjęcia jak najbardziej trafiony lub ewentualny collage (coś w stylu rozsypanych kartek zdjęć i przodujące frontowe jako główne)

Co do samej formy kalendarza i jego konstrukcji można by kombinować ale w końcu to kalendarz więc nikt z niego golarki nie zrobi :P
Jedyne co bym dodał to jakąś tekturkę usztywniającą aby móc go postawić a nie tylko powiesić....może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)

Pawkaz - Sro Sty 22, 2014 22:53

maniaq napisał/a:
Czy uwazacie ze daty sa za malo czytelne w obecnej formie ?

Dla mnie nie.

longer86 - Sro Sty 22, 2014 23:13

czcionka jest czytelna... jedynie przykładowo styczeń ma zdjęcie, które jako tło ma zbliżoną kolorystykę. ale taki urok zimowej aury



tak przy okazji bawiłem się dzis trochę i wpadł mi taki pomysł... sorki za zdjęcia laguny :P znalazło się jakieś minimalne miejsce na notatki, można dowolnie poddawać modyfikacjom, krytykować lub cokolwiek innego :)

MaReK - Czw Sty 23, 2014 19:00

longer86 napisał/a:
znalazło się jakieś minimalne miejsce na notatki,

Na notatki? Chyba dla więźniów do stawiania krzyżyków przy odliczaniu pozostałych dni odsiadki ;)
osarro napisał/a:
może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)

Przybij do drzwi ;)

longer86 napisał/a:
3 rok z rzędu styczęń zdobi 75/ZT w kolorze szarym :D

Po raz wtóry na styczniu jest mój paździerz ;)

Brt napisał/a:
imieniny są zbędne w moim przypadku ... te co trzeba mam w głowie a resztę na onecie

Dokładnie, a o reszcie dat przypomina facebook ;P

maniaq napisał/a:
Czy uwazacie ze daty sa za malo czytelne w obecnej formie ?

A tam są jakieś daty ;D ?

Vigoslaw napisał/a:
Te które występują przeszkadzają trochę w zmianie kartek (kartka się zacina i blokuje)

Bo to jest przewidziane dla delikatnych, subtelnych dłoni, a nie dla.... ;)

pulinek napisał/a:
Ja chcę imieniny i to bez pomyłek, żeby moje były 26 maja :) wtedy kupię :P

Niestety... ale to data zarezerwowana na dzień matki. Zostań matką, będziesz miała święto ;)

longer86 - Czw Sty 23, 2014 19:37

MaReK napisał/a:
longer86 napisał/a:
znalazło się jakieś minimalne miejsce na notatki,

Na notatki? Chyba dla więźniów do stawiania krzyżyków przy odliczaniu pozostałych dni odsiadki ;)


a to nie malują x'ów na ścianach? cywilizowani ;)

MaReK napisał/a:
osarro napisał/a:
może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)

Przybij do drzwi ;)

powieś na szafie

seba1x - Pią Sty 24, 2014 21:35

a czy tak w ogóle wiadomo coś o kalendarzu na przyszły rok? bo jak na razie każdy by coś chciał ale wszystkiego sie nie da wkleić w niego.jestem ciekawy co z tego wyjdzie. :)
osarro - Sob Sty 25, 2014 00:31

longer86 napisał/a:
MaReK napisał/a:
osarro napisał/a:
może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)

Przybij do drzwi ;)

powieś na szafie


Niestety w szafy ani w drzwi gwoździ też nie wbijam ani innych haczyków...a w komórce to raczej bez sensu wieszać :P

seba1x - Czw Lut 06, 2014 13:21

czy nie fanie było by spojrzeć na kalendarz z takim foto oczywiście w tle z rover

[ Dodano: Czw Lut 06, 2014 13:18 ]
lub takie

[ Dodano: Czw Lut 06, 2014 13:21 ]
kolejne

cinnamongirl - Czw Lut 06, 2014 16:09

Nie.
seba1x - Czw Lut 06, 2014 20:41

ola_pelsona napisał/a:
Nie.
dla kobiet by musiał być normalny tylko z autami a dla facetów taki.
cinnamongirl - Czw Lut 06, 2014 21:59

no to już zakrawa o seksizm i dyskryminację płciową!

ja w takim razie poproszę o kalendarz z Roverami i kotami ;]

Pawkaz - Pią Lut 07, 2014 09:16

seba1x napisał/a:
czy nie fanie było by spojrzeć na kalendarz z takim foto

W tym wypadku kupił bym od razu z nagimi kobietami.
Wcześniejsze formy kalendarza jak i obecna jest najlepsza.
Na 2015 także taka forma będzie ;)

siemion_ - Pią Lut 07, 2014 09:22

Na razie nie zapowiada się, że powstanie jakakolwiek forma kalendarza. Przyczyna jest jak zwykle prozaiczna, dosłano tylko dwa zdjęcia. Mimo tego że mamy nagrody etapowe, jest szansa że zdjęcie znajdzie się w kalendarzu na 2015 rok, że cena dla klubowiczów będzie mniejsza niż kalendarz z koniami na poczcie to ruch w temacie jest znikomy. Skrzynka foto(at)roverki.pl świeci pustkami, choć komisja rwie się do pracy.
longer86 - Pią Lut 07, 2014 09:28

z chęcią bym coś podesłał, ale nie uśmiecha mi sie fotografowanie podwórka ze strażą miejską w tle, jak tylko uruchomię auto to mam kilka pomysłów, między innymi rover i golf :P heh ale to nie wiem czy sie uda :P
Pawkaz - Pią Lut 07, 2014 09:29

siemion_ napisał/a:
Skrzynka foto(at)roverki.pl świeci pustkami, choć komisja rwie się do pracy.

Trzeba myśleć pozytuwnie-nie ma jescze połowy lutego ;)
Ja np zdjęcia podsyłam pod koniec etapu.
Dziś oraz w weekend będe kombinował, wieć w pn podeśle kilka zdjęc oraz zachęcam innych do tego :razz:

seba1x - Pią Lut 07, 2014 10:42

ola_pelsona napisał/a:
no to już zakrawa o seksizm i dyskryminację płciową!

ja w takim razie poproszę o kalendarz z Roverami i kotami ;]

chyba ci sie pojęcia pomieszały co to ma z dyskryminacją płuciową.

[ Dodano: Pią Lut 07, 2014 10:42 ]
siemion_ napisał/a:
Na razie nie zapowiada się, że powstanie jakakolwiek forma kalendarza. Przyczyna jest jak zwykle prozaiczna, dosłano tylko dwa zdjęcia. Mimo tego że mamy nagrody etapowe, jest szansa że zdjęcie znajdzie się w kalendarzu na 2015 rok, że cena dla klubowiczów będzie mniejsza niż kalendarz z koniami na poczcie to ruch w temacie jest znikomy. Skrzynka foto(at)roverki.pl świeci pustkami, choć komisja rwie się do pracy.

skoro nie ma zainteresowania to znaczy że coś jest nie tak trzeba coś zmienić. to jest jak byś jadł chleb z masłem przez parę lat też by ci sie znudziło robienie tych kanapek tak samo jest z fotkami,każdy krytykuje inne pomysły a sami nic nie robią aby obecna forma kalendarza była kontynuowana. w poprzednich wypowiedziach kroś napisał że co rok powtarzają sie te same auta w kalendarzu wiec jak przebiega ta komisja zamiast dać nowe foto.

Joa - Pią Lut 07, 2014 10:55

seba1x napisał/a:
w poprzednich wypowiedziach kroś napisał że co rok powtarzają sie te same auta w kalendarzu wiec jak przebiega ta komisja zamiast dać nowe foto.

Skoro jest tylko kilka osób, które aktywnie chcą się przyczynić do powstania kalendarza, a reszta tylko gada, to nie ma się co dziwić. Z czego niby komisja ma wybierać?

seba1x, a ile Ty wysłałeś zdjęć do poprzednich edycji? Ile zdjęć wysłałeś do tej? ;>

dzelo23 - Pią Lut 07, 2014 11:01

Jest jeszcze taka kwestia że nie każdy potrafi zrobić zdjęcie tak dobre jakby chciał i na tyle dobre by się nadawało do kalendarza. Ja swego czasu napstrykałem tyle fotek że głowa mała ale jak zacząłem wybierać coś by wysłać to niestety żadne się nie nadawało. :-|
longer86 - Pią Lut 07, 2014 11:05

dzelo23 napisał/a:
Jest jeszcze taka kwestia że nie każdy potrafi zrobić zdjęcie tak dobre jakby chciał i na tyle dobre by się nadawało do kalendarza. Ja swego czasu napstrykałem tyle fotek że głowa mała ale jak zacząłem wybierać coś by wysłać to niestety żadne się nie nadawało. :-|


ale liczą się przecież chęci, o tym czy sie nadaje ostatecznie zadecyduje komisja, wysłać można, w najgorszym wypadku kalendarza nie bedzie...

Vigoslaw - Pią Lut 07, 2014 11:09

Postawiłem sobie za punkt honoru, że w tym roku będę wysyłał zdjęcia i słowa dotrzymam!
W przyszłym tygodniu umyje grata i postaram się zrobić jakieś foty jak będę w Kołobrzegu :wink:
Zresztą jakiś SW się przyda, żeby rozruszać towarzystwo :twisted:

Pozdrawiam,

V.

zetes - Pią Lut 07, 2014 11:32

dzelo23 napisał/a:
Jest jeszcze taka kwestia że nie każdy potrafi zrobić zdjęcie tak dobre jakby chciał i na tyle dobre by się nadawało do kalendarza.

właśnie jak ulał pasuje do mnie ta uwaga nie mówiac już o posiadaniu umiejętności przesłania drogą elektroniczną na potrzeby komisji :sad:

seba1x - Pią Lut 07, 2014 11:41

[ Dodano: Pią Lut 07, 2014 11:39 ]
Joa napisał/a:
seba1x napisał/a:
w poprzednich wypowiedziach kroś napisał że co rok powtarzają sie te same auta w kalendarzu wiec jak przebiega ta komisja zamiast dać nowe foto.

Skoro jest tylko kilka osób, które aktywnie chcą się przyczynić do powstania kalendarza, a reszta tylko gada, to nie ma się co dziwić. Z czego niby komisja ma wybierać?

seba1x, a ile Ty wysłałeś zdjęć do poprzednich edycji? Ile zdjęć wysłałeś do tej? ;>


na 2014 nie wysłałem żadnego ale na 2013 wysyłałem i moje foto znalazło sie na pierwszej okładce kalendarza.
w tym roku też wyślę ale wolę zdjęcia z lata lub wiosny a nie z zimy.

[ Dodano: Pią Lut 07, 2014 11:41 ]
dzelo23 napisał/a:
Jest jeszcze taka kwestia że nie każdy potrafi zrobić zdjęcie tak dobre jakby chciał i na tyle dobre by się nadawało do kalendarza. Ja swego czasu napstrykałem tyle fotek że głowa mała ale jak zacząłem wybierać coś by wysłać to niestety żadne się nie nadawało. :-|


do zrobienia dobrej fotki trzeba mieć dobry sprzed nie aparat za 200zl a nie każdy posiada coś lepszego.

tronsek - Pią Lut 07, 2014 15:26

Joa napisał/a:
Skoro jest tylko kilka osób, które aktywnie chcą się przyczynić do powstania kalendarza, a reszta tylko gada, to nie ma się co dziwić. Z czego niby komisja ma wybierać?
Dlatego nie ma z czego wybierać, bo wymagania są tak wysokie, ze aby je spełnić trzeba posiadać niemal profesjonalny sprzęt, a nie każdy go ma.
Może warto zmienić formę kalendarza (z pozimej na pionową), wymagania jakości zdjęć, a wtedy zapewne wpłynie więcej materiałów, z których będzie można wybierać.
Bądźmy szczerzy, forma kalendarza, którą zapoczątkował Markzo od 4-ch lat praktycznie się nie zmienia.

Markzo - Pią Lut 07, 2014 16:06

Nie przesadzajcie z tym sprzętem, liczy sie pomysł, dziś większość aparatów zapewni odpowiednią jakość zdjęć. To pierwsza sprawa, druga jest taka, że była inicjatywa ze strony ekipy tworzącej kalendarz, aby ludzie którzy mają sprzęt oraz chęci robili fotki roverków/mg forumowiczy/klubowiczy ze swojej okolicy, chętni mieli się do tych osób zgłaszać. Taką propozycję złożył chociażby mi Own, jednak nikt do mnie się nie odezwał, także to też o czymś świadczy.

Ja standardowo zdjęcia wyślę, musze się po prostu czasowo ogarnąć bo coś już napstrykałem. Może warto dać ogłoszenie, do kogo mogli by się zgłaszać ludzie, którzy nie czują się na siłach aby samemu zrobić fotki ;) ja bardzo chętnie pomogę :)

cinnamongirl - Pią Lut 07, 2014 20:44

seba1x napisał/a:
chyba ci sie pojęcia pomieszały co to ma z dyskryminacją płuciową.



z płuciową to na pewno nic. po pierwsze to był żart, a po drugie ma to, że dla kobiet proponujesz coś teoretycznie gorszego.

Markzo, ja mam tylko iphone'a i nie jest to sprzęt pozwalający zrobić jakiekolwiek średniej jakości zdjęcia, a już na pewno nie w formacie RAW. co z tego, że mam lustrzankę cyfrową, jak jest zepsuta, poza tym ja nie umiem się nią posługiwać..? z chęcią cyknęłabym kilka zdjęć, ale sama nie mam możliwości :/

maniaq - Pią Lut 07, 2014 23:41

ola_pelsona - to tylko wymowki, sprawdzilem od iphona 4, od 4s na pewno daloby rade do kalendarza podeslac foto.

Mozemy zrobic tak, ze pozycze ci swoj aparat, a ty mi iphona i zobaczymy czyje lepsze foty beda ;)

Kazdy marudzi, za zimno, za cieplo, mam za slaby aparat, rawow nie robi, nie mam kiedy, nie mam jak...

Tylko kto od was wymaga RAWy- ? wysokiej rozdzielczosci JPG wystarczy, jak by byl raw, bedzie milo, ale to nie wymog.

Jak masz checi, to cyknij te zdjecia i nie szukaj wymowek, komisja oceni lub ludki zaglosuja i moze sie zalapiesz ;)

cinnamongirl - Sob Lut 08, 2014 07:40

no pewnie, porównajmy prace laika i profesjonalisty ;] ja nie szukam wymówek, bo wiem, że zdjęcia będą i zostaną wysłane, tylko po prostu wiem, że moje zdjęcia nie mają szans w porównaniu np. z lutym w obecnym kalendarzu. i nie przekonasz mnie, że iphone może robić tak dobre zdjęcia, jak dobrze ustawiona lustrzanka. gdyby tak było, to nikt nie kupowałby aparatów.
longer86 - Sob Lut 08, 2014 09:23

cała frajda w tym że jak ja wysłałem zdjęcie do kalendarza to robiłem je pożyczonym aparatem, głęboko wierzę że wśród znajomych znajdzie się ktos kto posiada aparat i jest skłonny go pozyczyć, nie zyjemy otoczeni przez sknerusów typu moje i nie dam, kup se. ;)

A reszta zabawy to hmmm nie trzeba być profesjonalistą, czasem kombinowanie i eksperymenty pozwalają stworzyć ciekawszą kompozycję niż taka na którą wpadł by fotograf, żyjemy w erze programów graficznych gdzie można w każdej chwili podrobić fotki ;) a bajer polega na tym że nawet jak sie ktos nie zna to mozna strzelać mase zdjęć, karta pamięci to nie negatyw przyjmie duże ilości z różnymi ustawieniami a w domu na spokojnie można coś wybrac co nam wpadnie w oko. kiedyś robiąc zdjęcie miało sie jedną szansę i musiało wyjść... ;) do dzieła roverowcy i roverkowiczki

maniaq - Nie Lut 09, 2014 16:25

http://www.youtube.com/watch?v=o063wC_SNxo

http://fstoppers.com/iphone

dawno pokazano przyklady ze obecne aparaty wystarcza do zastosowan podstawowych, auto nie musi byc w ruchu, wiec jst czas porobic zdjecia, czy nawet latarka doswietlic jak trzeba ;)

Poradnik jak robic zdjecia jest dostępny ciagle do znalezienia na klubowej i forum !

np :
https://www.roverki.eu/sp...kkalendarz.html

Zapraszam do zabawy i robienia, wysylania zdjec :D

mario409 - Nie Lut 09, 2014 17:52

A jest ograniczona ilość nadesłania zdjęć przez jedna osobę :mrgreen: ?
maniaq - Nie Lut 09, 2014 22:43

Nie, ale liczymy na realna ocene zdjec i uwzglednienie wymagan technicznych ;) Pamietaj ze potem kazda osoba z komisji musi te zdjecia zgrac, poprzegladac, ocenic, skonsultowac itp itd...

Ale odpowiedz brzmi - NIE , nie ma limitu nadeslanych zdjec. Choc staramy sie wybierac zdjecia jak najrozniejszych autorow, zeby kalendarz nie byl dzielem autorskim jednej osoby, a wiekszej liczby klubowiczow i sympatykow :)

Pawkaz - Nie Lut 23, 2014 16:04

Odnośnie kalendarza 2015 to czy w konkursie biorą także udział zdjęcia w tzw sepii lub czarno-białe ?
Punkt 5 zawiera tylko info :
5. Rozdzielczość zdjęcia oraz jego jakość powinny być dopasowane do druku w formacie A3 oraz 300 dpi.

Nie wiem jak w poprzedniej edycji, ale niektóre moje zdjęcia " nie przeszły dalej" i być może przez to.Jak jest zatem w tej edycji ?

madmips - Sob Kwi 05, 2014 10:22

P.5 w ogóle nie odnosi się do tego czy zdjęcia mogą być czarno białe czy nie. Nie wiem ale wydaje mi się że zdjęcie samo w sobie musi przekonywać. Może to zrobić także czarno białe. Ja dla zabawy wysłałem w zeszłym roku i przypadkiem zobaczyłem że się zalapalem. Wiem że dlatego że nie było z czego wybierać ale w tym roku postaram się przyłożyć i podesłać coś lepszego. Oferuję także pomoc dla ludzi z okolic.
maniaq - Sob Kwi 05, 2014 14:06

Nie ma w regulaminie zapisu zakazujacego wysylanie zdjec monokolorystycznych, czy czarnobialych, ale musi ono byc dobre technicznie i ciekawe.

Pawkaz, twoje sepiowe, byly slabe pod wzgledem kadru i miejsca. Poszukaj ciekawych ujec, w ciekawym miejscu, na tle , ktore cos laczy, wnosi do samego kadru.

Niebawem pojawi sie kolejny artykul podpowiadajacy jakich zdjec szukamy, co jest oceniane i jak :)

Pawkaz - Sob Kwi 05, 2014 17:38

maniaq napisał/a:
Poszukaj ciekawych ujec, w ciekawym miejscu, na tle

Cały czas to robię :razz: ale w Warszawie jest czasem z tym ciężko.
Tak czy siak podesłałem już wypociny na pierwszy etap. :wink:

pelson91 - Sob Kwi 05, 2014 18:13

Pawkaz napisał/a:
ale w Warszawie jest czasem z tym ciężko.

W Warszawie ciężko z fajnymi ujęciami i ciekawymi miejscami?! :| trzeba po prostu wiedzieć gdzie szukać. Wieeeeeeeeeeele zajebistych zdjęć powstało w Warszawie i to wcale nie były jakos strasznie trudno dostępne miejsca. Osobiście nie za bardzo wiem gdzie takie miejscówki są, ale na pewno są i trzeba popytać, poczytać fora fotograficzne/motoryzacyjne i się wybrać ;)

Pawkaz - Sob Kwi 05, 2014 18:22

pelson91 napisał/a:
poczytać fora fotograficzne/motoryzacyjne i się wybrać

Na takich forach polecają Starówke i pojechać nad Wisłę

maniaq - Sob Kwi 05, 2014 18:24

Moje lutowe pod patykiem, chodzilo zamna pol roku, mialem kadr w glowie, tylko moj ZS tam nie pasowal, wiec poprosilem trickiego, jak byly kolory na patyku zmieniane, jest to samo w wersji zoltej i fioletowej.

Robic mozna naprawde w wielu miejscach :) W-wa daje spore mozliwosci :D

longer86 - Czw Paź 23, 2014 18:52

zapytam tutaj... bo ciekawi mnie III Etap konkursu... niedługo koniec IV a tu poślizg z wynikami... czyżby letnie miesiące obrodziły w setki zdjęć do selekcji? ;)
siemion_ - Czw Paź 23, 2014 19:42

Poślizgów nie da się niestety uniknąć przy tym składzie komisji. Nadesłano ponad 120 zdjęć. 1/3 się zakwalifikowała. Teraz trzeba to obrobić przed zamieszczeniem podsumowania no i to trochę trwa.
longer86 - Czw Paź 23, 2014 21:59

dzięki za rzeczową odpowiedź. Letnie słoneczne dni widać sprzyjają.