Zobacz temat - Zakup MG ZT CDTI - czy warto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Zakup MG ZT CDTI - czy warto

ArthurO - Wto Sty 07, 2014 00:19
Temat postu: Zakup MG ZT CDTI - czy warto
Witam,
Jestem zainteresowany zakupem MG ZT w dieslu:
http://otomoto.pl/mg-zt-w...-C31587363.html

Proszę o informację czy ktoś oglądał i czy warto.
Tak niski przebieg wydaje się bardzo podejrzany.
Do Warszawy mam z 350km i nie chciałbym tracić pieniędzy/czasu na odpicowanego wraka.
Jeżeli ktoś jest z okolic z Warszawy byłbym bardzo wdzięczny o wstępne rozeznanie.
Obecnie jeżdżę Focusem 1.8TDCI i mam ochotę z powrotem przesiąść się do Rovera.
Zależy mi jednak na "dobrym" egzemplarzu, żeby nie spędzać w garażu zbyt dużo czasu.

marcin.misek - Wto Sty 07, 2014 00:49

Opis auta troche mija się z prawdą:
- brak komputera pokładowego
- nie widać także czujników parkowania
- nie widze także czujniku deszczu.
- nie widze także przycisku od ASR, co za tym idize pewnie go nie ma, a ESP nigdy nie bylo na wyposazeniu.

ArthurO - Wto Sty 07, 2014 04:42

Zakładam, że to uboższa wersja wyposażenia i nie ma czujnika deszczu, komputera pokładowego i czujnika parkowania - w samym opisie pojazdu nie wymieniono tych rzeczy. Zastanawiająca jest natomiast wymiana pasków skoro deklarowany jest tak niski przebieg.
sTERYD - Wto Sty 07, 2014 07:16

Paski alternatora i klimy możesz sobie wymienić. Rozrząd jest na łańcuchu.
Komputer jest w opisie, tylko w aucie go nie ma ;)
Przebieg faktycznie podejrzanie niski.

szylozbi - Wto Sty 07, 2014 12:23

W tym komisie przewija sie ostatnio sporo R/MG, gdyby ktoś tam podjechał obejrzeć tego ZT prosiłbym o rzucenie okiem też na poliftowego ZS-a. Co do tego ZT to cena chyba jest uczciwa, jeśli przebieg jest prawdziwy. Fotele nie są poprzecierane, kierownica i gałka też. Przyciski na panelu także wyglądają jak nowe, więc może to być jakaś okazja. Auta z Belgii faktycznie w odróżnieniu od tych sprowadzonych z Holandii mają niskie przebiegi. Jak oglądałem ostatnio sobie poliftowe R45 to za ok 2700E miały przebiegi między 45 a 90 tyś i niezłe wyposażenie.
WitekWawa - Pią Sty 10, 2014 22:26
Temat postu: Re: Zakup MG ZT CDTI - czy warto
ArthurO napisał/a:
Proszę o informację czy ktoś oglądał i czy warto.



ja go widziałem właśnie we wtorek :) tak z ciekawości nie miałem zamiaru go kupować
z zewnątrz i wewnątrz całkiem całkiem ale ....
był kupiony i sprowadzony do Polski uszkodzonym przodem: zderzak i maska lewy błotnik .... podobno wymienili na nowe części ...
był też podobno uszkodzony i robiony w Belgi - lewa strona - drzwi nie wymienione znać robotę blacharską na wewnętrznym rancie przednich drzwi
pytałem o zdjęcia jak był sprowadzony - niestety ich nie posiadają

a i ten samochód jest od ludzi z Ciechanowa... więc jest kolejka do zarobku ;) .... podejrzewam ze kupili go za max... 2000 euro?? i chcą po 1000 na głowę wyrwać ;)

ArthurO - Sob Sty 11, 2014 11:45

Jestem po oględzinach samochodu ;) Tak jak mówił sprzedawca malowany cały lewy bok i przód. Sprawdziłem grubość lakieru i generalnie powyżej 600um nie trafiłem.
Niestety środek kiepsko poskładany, połamane plastiki, siedzenie pasażera wytarte i wygląda na przekładkę z anglika.
Podczas jazdy źle poskładane wnętrze dawało o sobie znać i hałasowało. Mechanicznie raczej ok. Silnik ładnie pracował ale miałem wrażenie że brakuje mu kilka koników - nie mam punktu odniesienia. Samochód po przejściach i brak dokumentacji zdjęciowej.
Jechałem z zamiarem kupna ale po oględzinach odpuściłem.
Nic pozostaje bezpośredni import z zagranicy. w Polsce tradycyjnie szukanie samochodu to strata czasu.

soviet100 - Nie Sty 12, 2014 01:33

Poszukasz dobrze znajdziesz albo kup jakiś byle jaki tanio i dokładaj .
ArthurO - Czw Sty 23, 2014 20:05
Temat postu: MG ZT CDTI
Jestem już szczęśliwym posiadaczem MG ZT CDTI 2006r. Samochód w bardzo dobrym stanie z małym przebiegiem kupiłem za granicą bez pośredników. Oczywiście za tą cenę miałbym w Polsce dwa z "małym" przebiegiem i "bezwypadkowe". Po przejechaniu pierwszych 2 tyś kilometrów już wiem że było warto ;)
Bidi - Czw Sty 23, 2014 20:20
Temat postu: Re: MG ZT CDTI
ArthurO napisał/a:
Jestem już szczęśliwym posiadaczem MG ZT CDTI 2006r. Samochód w bardzo dobrym stanie z małym przebiegiem kupiłem za granicą bez pośredników. Oczywiście za tą cenę miałbym w Polsce dwa z "małym" przebiegiem i "bezwypadkowe". Po przejechaniu pierwszych 2 tyś kilometrów już wiem że było warto ;)


gratuluje to kolego pokaż zdjęcia jakieś :)

haszczyc - Czw Sty 23, 2014 20:46

to w 2006 jeszcze Rovery i MG produkowali?
sTERYD - Czw Sty 23, 2014 20:54

tylko specjalnie na rynek niemiecki ;)
ArthurO - Czw Sty 23, 2014 21:04

Mój akurat przywiozłem z Holandii. W każdym razie data pierwszej rejestracji jest 2006. Zdjęcia wrzucę w sobotę, na razie w pracy nadrabiam zaległości związku z urlopem który wziąłem na zakup auta.
lagi - Wto Sty 28, 2014 15:15
Temat postu: ...
ArthurO napisał/a:
Mój akurat przywiozłem z Holandii. W każdym razie data pierwszej rejestracji jest 2006. Zdjęcia wrzucę w sobotę, na razie w pracy nadrabiam zaległości związku z urlopem który wziąłem na zakup auta.


Kolego, czekamy na zdjecia :D :D

ArthurO - Wto Lut 04, 2014 18:38
Temat postu: Fotki
witam, dodaje fotki mojego nowego MG

[ Dodano: Wto Lut 04, 2014 18:36 ]
Fotka

[ Dodano: Wto Lut 04, 2014 18:36 ]
Fotka

[ Dodano: Wto Lut 04, 2014 18:37 ]
Fotka

[ Dodano: Wto Lut 04, 2014 18:38 ]
Fotka

MatiNitro - Wto Lut 04, 2014 18:56

MocNo ;) :D
damiwr - Wto Lut 04, 2014 21:54

Ładne a co to za kluczyki tam przy kole leżą ?
siemion_ - Wto Lut 04, 2014 22:00

ArthurO uzupełnij profil o miejscowość bo nie wiemy gdzie to autko wypatrywać :) , no i brakuje mu klubowych wlepek pod rejestracje :P
ArthurO - Wto Lut 04, 2014 22:35
Temat postu: MG ZT
Klucze leżą bo nie mam nasadki do odkręcenia śrub zabezpieczających na kołach.
Kombinuje co z tym fantem zrobić. Projekt nasadki już zrobiony muszę tylko do tokarza zanieść. Mam nadzieje, że trafiłem z wymiarami bo na kole ciężko to pomierzyć. Taka mała atrakcja na początek:)

damiwr - Wto Lut 04, 2014 22:39

ArthurO, szukaj w aucie :D

u mnie szpynior skitrał w popielniczce z tyłu :)

u mojej mamuśki leżał pod zapasem :D

7Tomi - Wto Lut 04, 2014 22:44
Temat postu: Re: MG ZT
ArthurO napisał/a:
Klucze leżą bo nie mam nasadki do odkręcenia śrub zabezpieczających na kołach.
Kombinuje co z tym fantem zrobić. Projekt nasadki już zrobiony muszę tylko do tokarza zanieść. Mam nadzieje, że trafiłem z wymiarami bo na kole ciężko to pomierzyć. Taka mała atrakcja na początek:)


Dorwij kogoś z 75/ZT - we wszystkich R75 i ZT wkładka śruby zabezpieczającej jest taka sama - w końcu to patent z BMW ;D

ArthurO - Wto Lut 04, 2014 22:44
Temat postu: MG
Szukałem już wszędzie i to kilka razy:( Bagażnik cały opróżniłem do gołej blachy i nigdzie nie znalazłem. Trochę dziwne bo sprzedawca uparcie twierdzi że jest gdzieś w samochodzie:)
7Tomi - Wto Lut 04, 2014 22:49

haszczyc napisał/a:
to w 2006 jeszcze Rovery i MG produkowali?


Prawie do końca 2006. Np w UK samochody po 2000 mają 2 cyfry w tablicach i oznaczają datę produkcji. Np. mój ZS - SD05 - oznacza pierwszą połowę 2005. W przypadku drugiej połowy 2005 jest 55. Czasem zdarza się spotkać blachy 06 a rarytasem są 56 czyli duga połowa 2006 ale są takowe ;)

[ Dodano: Wto Lut 04, 2014 22:49 ]
ArthurO napisał/a:
Szukałem już wszędzie i to kilka razy:( Bagażnik cały opróżniłem do gołej blachy i nigdzie nie znalazłem. Trochę dziwne bo sprzedawca uparcie twierdzi że jest gdzieś w samochodzie:)


Looknij co napisałem wyżej :P Możesz nawet na allegro dorwać alub na szrocie gdzie mają 75/ZT. Czasem pasuje również od BMW. Jak się nie mylę od E46.

ArthurO - Wto Lut 04, 2014 22:59
Temat postu: MG
Ze śrubami coś się wykombinuje.
Co do roku produkcji to na przeglądzie nie mogli stwierdzić jaka jest. Założyli, że skoro pierwsza rejestracja 01.2006r to samochód jest z 2005 i tak wpisali do dokumentów. Szyby są z rocznika 2004r więc już sam nie wiem jaka data produkcji. Samochód bezwypadkowy sprawdzałem czujnikiem lakieru a czy rok do przodu czy do tyłu to nie ma dla mnie znaczenia.

damiwr - Wto Lut 04, 2014 23:06

tak właśnie takie są ;) u mnie leży w popielniczce pasażera :D

mogę pożyczyć jak niedaleko ;)

choć tak jak poprzednik nie powinno być problemu z dostaniem.

encor - Czw Lut 06, 2014 23:57

ArthurO, wchodzisz w diagnostykę komputera pokładowego i wybierasz opcję 1.4 tam będzie np. 1.4 "_ _ 1100 " data produkcji: tydzień (11) / rok (2000) u Ciebie też powinno pisać ;)
Jak coś to odsyłam do tematu o diagnostyce komputera... https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=85346#85346