Zobacz temat - [R200] Chodzi na 3 cylindry, brak prądu na jednym z wtrysków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Chodzi na 3 cylindry, brak prądu na jednym z wtrysków

BR7074 - Sob Sty 25, 2014 15:15
Temat postu: [R200] Chodzi na 3 cylindry, brak prądu na jednym z wtrysków
Witam. Mam następujący problem z Roverkiem. Chodzi na 3 cylindry, zaprowadziłem go do mechanika i stwierdził on że jeden z wtrysków nie dostaje prądu. W związku z tym mam pytanie co jest za to odpowiedzialne i jak można to naprawić. Z góry dziękuję za różne sugestie.
ADI-mistrzu - Sob Sty 25, 2014 15:17

Wtryskiwacze są sparowane, tzn 1 z 3 i 2 z 4 pracują razem.
Przy listwie pod przepustnica jest wtyczka zbiorcza, należy ją odpiąć, sprawdzić połączenie a potem przewody przy listwie wtryskowej i wtyczki na wtryskiwaczach.

leszczu - Sob Sty 25, 2014 15:18

Może sam wtrysk jest problemem.
scorpion - Nie Sty 26, 2014 16:34

utlały przewód? chłopie wez wyciagni cała listwe podepni wtryski wez kawałek tektury i obserwuj czy naprawde nie działa bo do wtrysku nie idzie ,,duzy" prad
MultecFSO - Nie Sty 26, 2014 17:06

ADI-mistrzu napisał/a:
Wtryskiwacze są sparowane, tzn 1 z 3 i 2 z 4 pracują razem.
Przy listwie pod przepustnica jest wtyczka zbiorcza, należy ją odpiąć, sprawdzić połączenie a potem przewody przy listwie wtryskowej i wtyczki na wtryskiwaczach.


Jak już to 1-4 i 2-3, to wynika z konstrukcji silnika - tzw. cylindry współbieżne.
Jeżeli nie ma prądu na jednym z wtrysków to trzeba szukać przyczyny w ich wiązce, chociaż wątpię w jej uszkodzenie. Raczej uwalony jest wtrysk. Możesz spróbować zamienić je miejscami, albo po prostu podłączyć go na zewnątrz...