Zobacz temat - [R75] Przepustnica plastikowa czy aluminiowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przepustnica plastikowa czy aluminiowa

86kamil - Sob Sty 25, 2014 18:54
Temat postu: [R75] Przepustnica plastikowa czy aluminiowa
witam
w czwartek zakupiłem rovera 75, lecz nie nacieszyłem się nim zbyt długo gdyż już w piątek oddałem go sprzedającemu który na szczęście ma zakład blacharski i troszkę machanikuje :) . Roverek miał 2 przypadłości - pierwsza to termostat który sprzedający już wymienił ( usterkę zdiagnozowałem z pomocą forum :) ) a druga chyba bardziej złożona - auto samo nabiera obrotów od 3 do 5 tys. Obroty po wciśnięciu pedału gazu opadały. Za instrukcjami forumowymi zaleciłem przeczyszczenie przepustnicy. Niestety po tej operacji objawy się nasiliły. Pan sprzedający stwierdził że to wina silniczka krokowego i zamówił go ( ma być na poniedziałek). Ja jednak myśle że to jednak wina tej nieszczęsnej przepustnicy i teraz poszę o radę czy jest sens wymieniać ją na aluminiową , bo w tym momencie jest plastikowa. Może znacie jakieś inne możliwe przyczyny takiej pracy samochodu oprócz przepustnicy i silniczka krokowego. Dodam że po operacji czyszczenia przepustnicy problem się nasilił i czasem wciskanie pedału gazu nic nie dawało a nawet obroty jeszcze wzrastały. I jeszcze jedno pytanie - czy po czyszczeniu przepustnicy trzeba ją jakoś kalibrować i podłączać pod komputer ?

Z niecierpliwością czekam na podpowiedzi

dzelo23 - Nie Sty 26, 2014 00:24

Witam. Sporo jest na forum na ten temat, poszukaj, poczytaj. Ja mając ten sam problem odpiąłem linkę gazu od przepustnicy, przesmarowalem ją dając olej pod pancerz i mam spokój.
86kamil - Nie Sty 26, 2014 09:10

no właśnie materiału jest sporo, ale dalej nie wiem czy jest sens wymiany tej przepustnicy na aluminiową czy wystarczy przeczyścić ponownie tą starą.

I czy silniczek krokoey może mieć aż taki wpływw że auto samo z 2 tys obrotów na 5 wskakuje ?

Na szczęście sprzedawca jest na tyle uczciwy że wszystkie te naprawy robi na swój koszt.

domel101 - Nie Sty 26, 2014 09:13

zrób reset TPS, włącz zapłon (bez odpalania) pedał gazu 5 razy w podłogę, wyłączyć zapłon i normalnie odpalić auto czy jakoś tak to było
Kamil79 - Nie Sty 26, 2014 21:10

Plastikowa również mi się zacinała, odkąd wymieniłem na alu wszystko ok.