Zobacz temat - Kalendarz 2015 - czas zacząć :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - Kalendarz 2015 - czas zacząć :)

walkie - Wto Sty 28, 2014 21:48
Temat postu: Kalendarz 2015 - czas zacząć :)
Drodzy Klubowicze i Sympatycy!

Mamy nadzieję, że większość z Was ma już aktualne kalendarze, które są owocem Waszej i naszej pracy w ubiegłym roku. Jeśli jednak, zdarzają się wyjątki, które kalendarza nie mają, to mogą to już śmiało naprawić i zamówić za pomocą specjalnego formularza zamieszczonego na forum. No ale koniec przydługiego wstępu, czas na konkret zwłaszcza, że styczeń nam się już powoli kończy. Zima troche uśpiła nas ale na przekór niej bierzemy się do pracy i rozpoczynamy projekt Kalendarz 2015. Zasady są bardzo podobne do zeszłorocznych, choć wprowadziliśmy kilka kosmetycznych zmian, które naszym zdaniem przełożą się na większe zainteresowanie projektem.


A o to tegoroczny regulamin konkursu Kalendarz 2015:

1. Zdjęcia do konkursu można zgłaszać do 30 października 2014. Okres ten wzorem roku poprzedniego zostanie podzielony na 4 etapy, zgodnie z harmonogramem:

 15 kwietnia - zakończenie I etapu.
 1 lipca - zakończenie etapu II
 15 września - zakończenie etapu III
 31 października - zakończenie etapu IV

2. Na zakończenie każdego etapu pojawi się na stronie klubowej podsumowanie, w którym przedstawimy zwycięzcę danego etapu, i dla którego przewidziana jest nagroda w postaci USB z nadrukiem swojego własnego samochodu.


3. Forma wyboru zdjęć pozostaje bez zmian, jak w edycji kalendarza 2014. O jakość i spójność fotografii, które znajdą się w kalendarzu 2014 zadba komisja wyłoniona przez Zarząd Klubu w składzie: Maniaq, Siemion, Walkie oraz Yennefer.

4. Tematyka zdjęć to auta marek Rover, MG i Land Rover. To, w jakiej scenerii zdjęcia zostaną zrobione zależy tylko od Waszej kreatywności i możliwości.

5. Rozdzielczość zdjęcia oraz jego jakość powinny być dopasowane do druku w formacie A3 oraz 300 dpi.

6. Nie ma żadnych ograniczeń, co do ilości nadsyłanych zdjęć przez jednego użytkownika. Zdjęcia mogą wysłać zarówno Klubowicze, Sympatycy oraz Członkowie Komisji. Jeśli jednak zdjęcie Klubowicza i Sympatyka będzie na tym samym poziomie estetycznym czy artystycznym, to wybrane zostanie zdjęcie Klubowicza. Ponadto w kalendarzu może znaleźć się tylko raz dany samochód.

7. W tym roku Klubowicze i Sympatycy będą mieli również możliwość wyboru zdjęć do kalendarza.

 W ramach tej edycji przeprowadzony zostanie konkurs na „najlepszą fotografię ze zlotu letniego” przedstawiającą samochód naszych marek. Prace nadsyłać będzie można do 15 lipca. Komisja z nadesłanych zdjęć wybierze te, które spełnią warunki technicznie. Głosowanie odbędzie się w dniach od 16 do 31 lipca. Fotografia, która otrzyma najwięcej głosów znajdzie się na czerwcowej karcie kalendarza 2015.

 Komisja wybierze 10 zdjęć, ostatnie brakujące zdjęcie wybrane zostanie w „Konkursie ostatniej szansy” w dniach od 5 do 15 listopada 2014. Klubowicze i Sympatycy spośród wszystkich nadesłanych prac zakwalifikowanych przez komisję wybiorą tę ostatnią fotografię, która znajdzie się na kartach kalendarza.

Zachęcamy wszystkich do robienia i przesyłania zdjęć na adres : foto at roverki.pl

Zapraszamy do zabawy!

A to zdjęcie nagrody tegorocznej :)


andrew0503 - Sro Gru 10, 2014 20:57

Witam.
Mam nadzieję, że jest realna szansa, że kalendarz 2015 zagości na mej ścianie 01.01. 2015 ?

longer86 - Pon Gru 22, 2014 23:59

uwzględniając pytanie poprzednika chciałbym poruszyć kwestię kalendarza na 2016 rok....

forma kalendarza, wybory itd. wszystko fajnie gra, ale chciałbym zaproponować żeby skończyć składanie kalendarza przykładowo do końca listopada a grudzień zostawić na wydruk i realizację zamówień.

jeden etap mniej, a za tym mniej gonitwy pod koniec kiedy wszyscy a także osoby zajmujące się powstaniem kalendarza mają zapewne inne zajęcia.

Więc myślę, że wszystkim to wyszło by na dobre, a pewnie wiele osób ucieszyłoby się po obdarowaniu wyjątkowym kalendarzem jako miły upominek pod choinką ;)

andrew0503 - Wto Gru 23, 2014 20:27

Drodzy Roverkowi Fotomaniacy,
nasz przyszłoroczny Kalendarz prawie gotów Wiemy już, że czerwiec 2015 należy do Tunersa, którego zdjęcie Waszymi głosami wygrało Konkurs Zlotowy. Gratulujemy!
Przed Wami kolejna ważna decyzja - pozostała do wybrania jeszcze jedna roverowa fota, która wypełni ostatnią wolną kartę w przyszłorocznym Kalendarzu. Zapraszam do głosowania na stronie głównej Klubu. Znajdziecie tam kandydatów, spośród których możecie wybrać swojego faworyta w Konkursie Ostatniej Szansy. Czasu pozostało niewiele. Na Wasze głosy czekamy tylko do 26 grudnia!



Na stronie głównej nie znalazłem żadnego konkursu''ostatniej szansy'' :(

Pawkaz - Wto Gru 23, 2014 21:35

andrew0503 napisał/a:
Na stronie głównej nie znalazłem żadnego konkursu''ostatniej szansy''

Dokładnie, a czasu coraz mniej.

maniaq - Wto Gru 23, 2014 23:44

Moze odpowiem, jako osoba zamieszana w postawanie kalendarza.

Glosowanie lada moment bedzie dostepne. Zdjecia sa wybrane i przygotowane. Ze skroceniem terminu ... Jest to jakas opcja, zwlaszcza, ze wiekszosc zdjec przychodzi w ostatnie 2 dni etapu.

Uwierzcie, ze dokladamy staran by przede wszystkim efekt koncowy byl jak najlepszy. Co do terminu druku i wysylek, nie jestem odpowiednia osoba by sie wypowiadac.

Troche cierpliwosci prosimy. :)

longer86 - Sro Gru 24, 2014 00:58

maniaq napisał/a:
Jest to jakas opcja, zwlaszcza, ze wiekszosc zdjec przychodzi w ostatnie 2 dni etapu.


jak ktoś ma zdjęcia to i tak wyśle, a gdyby tak przygotowania kończyć w listopadzie to Wszyscy mają wolne, nie trzeba się spinać z całym przygotowaniem i kalendarz na spokojnie rozesłać w grudniu ;) myślę że to także spore ułatwienie dla organizatorów bo jak wiadomo koniec grudnia to pracowity okres ;)

maniaq - Sro Gru 24, 2014 01:12

Skończmy 2015 i w wątku z propozycjami kalendarzowymi piszcie uwagi, na pewno wszystkie uwzględnimy i weźmiemy pod uwagę.
pelson91 - Pią Gru 26, 2014 19:38

Yennefer napisał/a:
Drodzy Roverkowi Fotomaniacy,
nasz przyszłoroczny Kalendarz prawie gotów :D Wiemy już, że czerwiec 2015 należy do Tunersa, którego zdjęcie Waszymi głosami wygrało Konkurs Zlotowy. Gratulujemy!
Przed Wami kolejna ważna decyzja - pozostała do wybrania jeszcze jedna roverowa fota, która wypełni ostatnią wolną kartę w przyszłorocznym Kalendarzu. Zapraszam do głosowania na stronie głównej Klubu. Znajdziecie tam kandydatów, spośród których możecie wybrać swojego faworyta w Konkursie Ostatniej Szansy. Czasu pozostało niewiele. Na Wasze głosy czekamy tylko do 26 grudnia!


Dobra, dzisiaj mamy 26 grudnia, więc dziś powinno się zakończyć głosowanie w Konkursie Ostatniej Szansy. Powinno, gdyby taki konkurs w ogóle się odbył, śledziłem stronę klubową, forum, i ani żadnego newsa, ani żadnej ankiety ani tematu... Nic. Szkoda, że komisja tak zaspała z ogarnięciem tak prostej sprawy jak otwarcie i zamknięcie konkursu.

Jedno jest pewne, kalendarza roverkowego 2015 NIE kupię, mam już lepszy, z równie fajnymi brykami, zrobiony przez ludzi, którzy potrafili ogarnąć powierzone im zadanie i wyrobić się z wykonaniem go na czas.

A tutaj widzimy trochę ignorancję komisji, która przecież nie zebrała się z przymusu (zmuszał Was ktoś?), a zebranie 12 zdjęć do kalendarza i ich wybór zajmuje więcej niż 11 miesięcy. Trochę to smutne i przykre. Bo jestem w klubie 3. rok, i z każdym (dosłownie) rokiem jest coraz gorzej, nie tylko jeśli chodzi o frekwencję na zlotach, spotach, ale także w takich sprawach jak np ten kalendarz lub np ranga na stronie głównej klubowej (nie mogłem się doprosić o zmianę ponad pół roku).

Taaaaak tak, znowu marudzę, ale niefajnie mi się zrobiło, gdy mija właśnie termin podany przez komisję jako termin zakończenia głosowania, a konkurs się nawet nie zaczął... :/ Chyba, że PW trzeba Wam pisać z głosami, bo może jednak coś przeoczyłem.

Powodzonka w pilnowaniu terminów i dalszym rozwoju klubu!

Pawkaz - Pią Gru 26, 2014 19:47

Także śledziłem informacje na temat konkursu.Szkoda, że się nie odbył :(
longer86 - Pią Gru 26, 2014 23:00

w takiej sytuacji proponuje wykonać nietypowy kalendarz bez wyboru zdjęcia ostatniej szansy bo użytkownik ze stycznia długo się nie nacieszy.

skoro jest wybranych 11 zdjęć to kalendarz 2015 od lutego do grudnia ;)

dexter77 - Pon Gru 29, 2014 11:53

post do usuniecia :D
tuners - Sro Sty 07, 2015 16:49

Takie pytanko czy gdzieś można już składać zamówienia na kalendarz czy akcja odwołana ?
longer86 - Sro Sty 07, 2015 18:06

no fajno by było gdyby się coś pojawiło
Markzo - Sro Sty 07, 2015 19:33

może trzeba żeby ktoś inny się zajął sprawą kalendarza? bo generalnie non-stop jest poślizg z terminami :/
Satyavan - Sro Sty 07, 2015 19:50

Dalej wisi grudzień na ścianie, bo aż żal zdejmować. :D
longer86 - Sro Sty 07, 2015 22:50

ja już proponowałem na przyszły rok ustawić terminy, żeby sprawy zbierania i wyboru materiałów zamknąć w listopadzie. Grudzień zostawić na druk i przesyłki.

Osoby zajmujące się kalendarzem w końcu robią to za free i mają też swoje zajęcia więc można zrozumieć, kwestia dobrania innych dat etapów i rozstrzygnięć.
Albo róbmy wyjątkowy kalendarz luty - styczeń wyjątkowy i miesiąc zapasu.

U mnie też wisi grudzień, w końcu ładne zdjęcie i tak zielono wiosennie ;)

maniaq - Czw Sty 08, 2015 14:33

pelson91 napisał/a:
Taaaaak tak, znowu marudzę, ale niefajnie mi się zrobiło, gdy mija właśnie termin podany przez komisję jako termin zakończenia głosowania, a konkurs się nawet nie zaczął... :/ Chyba, że PW trzeba Wam pisać z głosami, bo może jednak coś przeoczyłem.

Powodzonka w pilnowaniu terminów i dalszym rozwoju klubu!


Pelson mi tez sie niedajnie robi, bo przy kazdej mozliwej okazji wystepujesz jako recenzent poczynan klubu, bo termin glosowania, bo miejsce, bo termin zlotu, bo kalendarz... a czy do czegokolwiek sie przyczyniles by powstalo ? Nie ?? nooooo wlasnie... to moze jak choc raz zaangazujesz sie w ktores przedsiewziecie zobaczysz, ze nie jest to tak latwo jak sie mowi, bo to zalezy od wielu rzeczy i wielu osob, to co nazywasz "kalendarzem". Od nadeslania zdjec, do wyboru, do obrobki, do przygotowania do druku, sampli wydruku , poprzez druk wlasciwy - wszystko to ludzie i czas, ktory poswiecaja, by cos powstalo. Ty widzisz szklanke do polowy pusta, a ja do polowy pelna, ot taka roznica.

IMHO jakos kalendarza broni sie sama. A ze jest poslizg... macie wszyscy z tym racje. Ale jakby sie dalo, to ja chetnie bym go drukowal we pazdzierniku lub lutym ;) Od kilku lat probujemy wciagnac klubowiczow i sympatykow do tej zabawy, ale z mieszanym skutkiem. Macie racje, ze trzeba zmienic zasady... ale poprzez narzekanie i stwierdzanie faktu, ze jest poslizg, nic sie nie zmieni. Licze na konstruktywne propozycje.


Markzo napisał/a:
może trzeba żeby ktoś inny się zajął sprawą kalendarza? bo generalnie non-stop jest poślizg z terminami :/


Zapraszalem Cie do tworzenia kalendarza, bez odzewu... ale do krytyki w pierwszym rzedzie. Mnie nadal kluje w oczy to, ze tak Cie wszedzie pelno, korzystasz z dobrodziejstwa forum, ale nawet gestu nie masz by oplacic skladke klubowa, by choc w czesci podziekowac, za utrzymywanie tego forum przy zyciu, z ktorego korzystasz - tak wiem to inna para kaloszy ;) Ja sie czepiam, a Ty masz swoje powody...

longer86 napisał/a:
ja już proponowałem na przyszły rok ustawić terminy, żeby sprawy zbierania i wyboru materiałów zamknąć w listopadzie. Grudzień zostawić na druk i przesyłki.

Osoby zajmujące się kalendarzem w końcu robią to za free i mają też swoje zajęcia więc można zrozumieć, kwestia dobrania innych dat etapów i rozstrzygnięć.
Albo róbmy wyjątkowy kalendarz luty - styczeń wyjątkowy i miesiąc zapasu.

U mnie też wisi grudzień, w końcu ładne zdjęcie i tak zielono wiosennie ;)


Padła już w gronie osob zwiazanych z powstawaniem kalendarza propozycja, konczenia duzo wczesniej zbeirania zdjec, a takze by np. powstal kalendarz luty -luty, bo po nowym roku w drukarniach luzniej z terminami :)

To, ze robia to ludzie za free... wiele osob nie widzi, ze klub istnieje z pasji i zaangazowania kilku osob, wiekszosc tylko z tego korzysta. Wpada zapytac co z majonezem pod korkiem i uszczelka i... znika. Kazdego zapraszamy do tworzenia klubu. Poprzez wspieranie dzialan zarzadu, poprzez nowe inicjatywy, poprzez np napisanie artykulow, podeslanie zdjec na konkurs itp itd. jest wiele okazji i wiele drog, tylko trzeba checi - dac cos do siebie. Powiedziec ja moge i chce zrobic to i to dla klubu , czyli dla innych ludzi.

Aha, zeby byla jasnosc, pisze to JA - maniaq - jako czlonek klubu roverki, nie jestem w zadnym aspekcie zwiazany z zarzadem klubu, bo w nim nie zasiadam :D Po prostu moja prywatna opinia... osoby zwiazanej z klubem chyba od 2006 czy 2007 ;)

Koncze udzielanie sie tutaj, bo lada chwila wystartuja zapisy do kupna kalendarza, ja bym kupil chocby w polowie marca by do mnie dojechal :D ale to jak pisalem, dla mnie "w polowie pelna" ;) Odpowiedzi co do propozycji, prosze w temacie "propozycji na kalendarz 2016" , ktory za chwile zaloze.

maniaq

Markzo - Czw Sty 08, 2015 15:02

maniaq napisał/a:
Zapraszalem Cie do tworzenia kalendarza, bez odzewu

gdzie i kiedy? bo coś Ci się pomieszało. Nikt mnie do niczego nie zapraszał, a już na pewno nie Ty. Po pierwszej edycji zebrała się komisja i poza pływakiem, który sam odszedł czy wyleciał (nie wiem) robi kalendarze.

reszty nie komentuje, nie raz pokazałeś, że masz do mnie awers i tu nie jest inaczej, to nie ma sensu.

Asia_MG-ZT - Czw Sty 08, 2015 16:16

Satyavan u nas dalej wisi CZERWIEC ;d
pelson91 - Czw Sty 08, 2015 16:20

maniaq napisał/a:
Pelson mi tez sie niedajnie robi, bo przy kazdej mozliwej okazji wystepujesz jako recenzent poczynan klubu, bo termin glosowania, bo miejsce, bo termin zlotu, bo kalendarz... a czy do czegokolwiek sie przyczyniles by powstalo ? Nie nooooo wlasnie... to moze jak choc raz zaangazujesz sie w ktores przedsiewziecie zobaczysz, ze nie jest to tak latwo jak sie mowi, bo to zalezy od wielu rzeczy i wielu osob, to co nazywasz "kalendarzem". Od nadeslania zdjec, do wyboru, do obrobki, do przygotowania do druku, sampli wydruku , poprzez druk wlasciwy - wszystko to ludzie i czas, ktory poswiecaja, by cos powstalo. Ty widzisz szklanke do polowy pusta, a ja do polowy pelna, ot taka roznica.
Wiesz dlaczego nie biorę na siebie odpowiedzialności na organizowanie czegokolwiek w klubie? Bo nie mam czasu na to. I mówię to otwarcie i to jest powodem mojej bierności. Ale jeżeli już ktoś się podejmuje czegoś, to musi mieć na uwadze, że ktoś go kiedyś z tego rozliczy, lub przynajmniej będzie się domagał np dotrzymywania terminów, trzymania jakości. A ty maniaq tworzysz wokół siebie i zarządu swojego rodzaju aureolę nietykalności, coś w stylu "my tu rządzimy, może i się nie wyrabiamy ale nie życzymy sobie krytyki". Tak to widzę i chyba mogę mieć ku temu powody.

Jak nie macie czasu wybrać 12 zdjęć do kalendarza tak, żeby się zmieścić z terminami ustalonymi przez was samych to może oddajcie ten biznes komuś innemu, kto dysponuje jednak czasem i chęciami.

walkie - Czw Sty 08, 2015 20:15

maniaq napisał/a:
Od kilku lat probujemy wciagnac klubowiczow i sympatykow do tej zabawy, ale z mieszanym skutkiem.


maniaq, nie pisz o wciąganiu sympatyków bo ja z powodu nieopłacenia składki zostałam wykluczona z komisji kalendarzowej :) (przynajmniej taki podano mi oficjalny powód) :)

pelson91 - Pią Sty 09, 2015 00:55

walkie, tak samo było z gregiem i pełnioną przez niego funkcją moderatora forum
maniaq - Pią Sty 09, 2015 01:14

Markzo napisał/a:

gdzie i kiedy? bo coś Ci się pomieszało. Nikt mnie do niczego nie zapraszał, a już na pewno nie Ty. Po pierwszej edycji zebrała się komisja i poza pływakiem, który sam odszedł czy wyleciał (nie wiem) robi kalendarze.

reszty nie komentuje, nie raz pokazałeś, że masz do mnie awers i tu nie jest inaczej, to nie ma sensu.


1. Kiedyś ... tak kiedyś, bo nie prędko, wygrzebie to zaproszenie :)
2. sklad komisji ewaluuje, byl plywak, byl ley, byla walkie, byli inni... nie ma zamknietej furtki, potrzebna energia i zaangazowanie w klub. Ta przyslowiowa szklanka w polowie pelna. Ja ogarniam pod katem jakosci i szykuje do druku same zdjecia, ley robil grafike projekt dat , loga itp Zarzad akceptowal. Nie pcham sie do tego, bo robie to po nocach, z satsyfakcja, ze uda sie cos ciekawego zrobic. Zawsze mozesz zajac moje miejsce - nie trzymam sie tej finkcji kurczowo ;) NICZEGO nie oczekuje w zamian, poza pewnym szacunkiem do czyjej pracy. Konstruktywna krytyka tak, a pretensje i zale to nie na miejscu.

Co do reszty , to nawet napisać ci miałem PW w sprawie powiedzmy prywatnej, ale ciągle brak czasu ... Nie mam awersji do Ciebie, tylko postawy. Nie jest tajemnica, ze w 2013 mialem DUZE problemy osobiste i jak z dnia na dzien bylem bez domu, nie mialem szans pojechac na caly zlot, to chociaz, bo bylem przejazdem wpadlem na 2h przybic piony, a skladke oplacilem, mimo kredytu na karku ;) Co od siebie dajesz do Ciebie wraca. Mi ludzie z klubu wielokrotnie okazali pomoc. Ty tez, jak z Hertz-em robilismy zdjecia w bieszczadach. Mam dobra pamiec ;) Ja tam zawsze widze sens do dyskusji, tylko na argumenty, a ty ich nie podales.

Wysle PW za kilka minut :D

pelson91 napisał/a:
Wiesz dlaczego nie biorę na siebie odpowiedzialności na organizowanie czegokolwiek w klubie? Bo nie mam czasu na to. I mówię to otwarcie i to jest powodem mojej bierności. Ale jeżeli już ktoś się podejmuje czegoś, to musi mieć na uwadze, że ktoś go kiedyś z tego rozliczy, lub przynajmniej będzie się domagał np dotrzymywania terminów, trzymania jakości. A ty maniaq tworzysz wokół siebie i zarządu swojego rodzaju aureolę nietykalności, coś w stylu "my tu rządzimy, może i się nie wyrabiamy ale nie życzymy sobie krytyki". Tak to widzę i chyba mogę mieć ku temu powody.

Jak nie macie czasu wybrać 12 zdjęć do kalendarza tak, żeby się zmieścić z terminami ustalonymi przez was samych to może oddajcie ten biznes komuś innemu, kto dysponuje jednak czasem i chęciami.


W jakie tony uderzone... no tak aureole :D Nie pisz zarzadu, bo podkeslilem, ze pisze w SWOIM imieniu ;) Chyba ze nie doczytales w zacietrzewieniu do konca. Problem, ze wiecej ludzi jest takich jak ty co by chcieli dostac, a nie chca pracowac na to. Tak ja nie mam na to czasu, a mimo to robie ile moge. Jakby bylo wiecej takich osob byloby latwiej. Kazdy zrobil by COS, to z tcyh malych kawalkow ludzkiej pracy swtporzylibysmy kalendarz. Ale jak sie robi NIC , a chce miec COS, to sie uzurpuje sobie prawo do krytyki :) Uwierz, ze kazdy kto cos mial do czynienia z kalendarzem, wie jaki dzien miesiaca mamy i nikomu z powodu poslizgu nie jest milo. Ale wymagac to mozesz jak idziesz do sklepu i kupujesz komercyjny produkt. A mam wrazenie, ze po raz kolejny jak w naszym pieknym spoleczenstwie zamiast sie jednoczyc i kibicowac w sumie klubowemu projektowi to sie tylko malkontenci jak Ty uruchamiaja i podwazaja kazda inicjatywe.

Biznes... Nie wiem czy wiesz, ale to stowarzyszenie , ktore nie prowadzi dzialalnosci w sensie gospodarczym- komercyjnym. Nikt na jego produkcji nie zarabia - no chyba ze zaliczymy drukarnie ;) Jakos kolejki chetnych do pracy przy kalendarzu nie widac, a mimo to kalendarz powstaje, to znaczy ze sa jeszcze w klubie ludzie z pasja... Bo pasaja pochlania kazda wolna - a czasem i nie wolna chwile ;)

Kalendarz to jest niejaki fenomen, bo nigdy nie wiemy ile osob kupi, ile wydrukowac... to jest bardziej liczenie na ludzi w tym klubie, ze sa tu z jakiegos powodu - nie tylko skarbnicy wiedzy jak naprawic nie wydajac kasy na mechanika, diagnozy itp ;) Dlatego uwazam, ze osoby z takim stazem, jak Markzo i Walkie powinny miec kolor neibieski, bo klub dal im tyle znajomosci, przyjazni, wspomnien, pomocy... ze az nie wypada inaczej . Ale jak pisalem, to tylko moja subiektywna opinia.


walkie napisał/a:
nie pisz o wciąganiu sympatyków bo ja z powodu nieopłacenia składki zostałam wykluczona z komisji kalendarzowej :) (przynajmniej taki podano mi oficjalny powód) :)


Nie wiem jaki byl oficjalny powod, ale nie udzielalals sie w temacie kalendarzowym, a z nowymi wladzami nowe osoby weszly do grupy. Tyle moich 5 gr.

Zawsze mozesz wyrazic chec pracy w grupie - oplacic skladke lub po prostu wspierac komentarzami, zdjeciami itd.

To jest szersza dyskusja, czy na ksztalt klubu maja miec wplyw klubowicze czy sympatycy. Ja kiedys bylem za bezgraniczna otwartoscia i dostepnoscia forum, bo liczylem na ludzka przyzwoitosc - mam R lub MG lub LR - wchodze na forum, otrzymuej pomoc, naprawiam auto, robie to dobrze, nie przeplacam .. dziekuje w postaci skladki, zeby to forum istanilo, zebym mogl korzystac w przyszlosci.

Zapisalem sie na forum fotograficzne, bo szukalem pomocy w naprawie obiektywu, pomoc w postaci zdjec, konsultacji tel pomogly mi to rozgryzc i oszczedzilem na serwisie, badz wogole uratowalem szklo przed zlomem - wplacilem na utzrymanie serwerow na 2015... chyba proste. Jak ide na impreze to chyba tez cos od siebei daje, a nie przychodze - zjadam i wypijam co inni przyniesli - dobrze mysle ? TO forum jest wlasnie IMHO takim miejscem spotkan.

Markzo - Pią Sty 09, 2015 05:55

maniaq napisał/a:
1. Kiedyś ... tak kiedyś, bo nie prędko, wygrzebie to zaproszenie

nie wygrzebiesz, bo do mnie nic takiego nie dotarło. Jedyne co, to Own pisał do mnie, czy mógłbym robić zdjęcia innymi, jeśli w moim rejonie/okolicy pojawiliby się chętni np: bez aparatu. Ale chętnych brak :)

maniaq napisał/a:
2. sklad komisji ewaluuje, byl plywak, byl ley, byla walkie, byli inni... nie ma zamknietej furtki, potrzebna energia i zaangazowanie w klub. Ta przyslowiowa szklanka w polowie pelna. Ja ogarniam pod katem jakosci i szykuje do druku same zdjecia, ley robil grafike projekt dat , loga itp Zarzad akceptowal. Nie pcham sie do tego, bo robie to po nocach, z satsyfakcja, ze uda sie cos ciekawego zrobic. Zawsze mozesz zajac moje miejsce - nie trzymam sie tej finkcji kurczowo NICZEGO nie oczekuje w zamian, poza pewnym szacunkiem do czyjej pracy. Konstruktywna krytyka tak, a pretensje i zale to nie na miejscu.

ja nie chce nikogo wygryzać czy zajmować czyjegoś miejsca. Jednak jeśli już któryś raz z rzędu jest problem z dotrzymaniem terminu, to czemu nie zwrócicie się o pomoc? wystarczyłoby napisać na forum, na pewno chętni do pomocy by się znaleźli.

maniaq napisał/a:
Co do reszty , to nawet napisać ci miałem PW w sprawie powiedzmy prywatnej, ale ciągle brak czasu ... Nie mam awersji do Ciebie, tylko postawy. Nie jest tajemnica, ze w 2013 mialem DUZE problemy osobiste i jak z dnia na dzien bylem bez domu, nie mialem szans pojechac na caly zlot, to chociaz, bo bylem przejazdem wpadlem na 2h przybic piony, a skladke oplacilem, mimo kredytu na karku

nie wnikam w Twoje prywatne życie i nie bardzo mnie to interesuje :)

maniaq napisał/a:
Co od siebie dajesz do Ciebie wraca. Mi ludzie z klubu wielokrotnie okazali pomoc. Ty tez, jak z Hertz-em robilismy zdjecia w bieszczadach. Mam dobra pamiec

Ale nikt temu nie zaprzecza, fajnie, że ktoś Ci pomógł. Dawno to bylo, z 7 lat temu chyba.

maniaq napisał/a:
Ja tam zawsze widze sens do dyskusji, tylko na argumenty, a ty ich nie podales.

nie wydaje mi się, dlatego już tak pewnie zostanie :)

[ Dodano: Pią Sty 09, 2015 05:55 ]
maniaq napisał/a:
Dlatego uwazam, ze osoby z takim stazem, jak Markzo i Walkie powinny miec kolor neibieski, bo klub dal im tyle znajomosci, przyjazni, wspomnien, pomocy... ze az nie wypada inaczej . Ale jak pisalem, to tylko moja subiektywna opinia.

To czy będę klubowiczem czy nie, to moja decyzja. Druga sprawa, nigdy nikomu pomocy nie odmówiłem a i w zycie forum/klubu chyba trochę wniosłem. Także to nie tak, że sobie biorę pełnymi garściami, a nic nie daje w zamian.

tuners - Pią Sty 09, 2015 08:57

Hmm jak dla mnie kalendarz powinni tworzyć pasjonaci i profesjonaliści w kwestii fotografii tu ukłon w strone Markzo, i maniaq, niewiem jak pozostali w tej kwestii ale branie każdego co chce właśnie tworzy zamieszanie przynajmniej tak to widzę ze strony widza

Samo wylewanie żali bez konkretnych propozycji i konwersacji przypomina mi o tym że niektórym przydała by się maść na ból dupy

Między wami panowie jest waśń od dość dawna, zauważył to każdy kto czytał jakikolwiek wasz wspólny temat ale naprawdę zapraszam was obydwóch na zlot letni stawiam wam flaszkę i pogadajcie ze sobą jak ludzie i z dystansem do samych siebie, może to przynieść korzyści nie tylko dla was ale i dla całego klubu

Naprawdę na zlotach da się wiele rzeczy wyjaśnić które na forum podjudzały tylko atmosferę między ludźmi.

longer86 - Pią Sty 09, 2015 09:36

tuners napisał/a:
Hmm jak dla mnie kalendarz powinni tworzyć pasjonaci i profesjonaliści w kwestii fotografii tu ukłon w strone Markzo, i maniaq, niewiem jak pozostali w tej kwestii ale branie każdego co chce właśnie tworzy zamieszanie przynajmniej tak to widzę ze strony widza


Mówisz o samym tworzeniu kalendarza w sensie obróbka zdjęć druk itd? czy o samych fotach które powinni robić tylko profesjonalni fotografowie?

tuners - Pią Sty 09, 2015 10:17

O tworzeniu :) przysyłać każdy może , tu przydało by się bardziej cywilizowane okreslenie jakie wymagania co do zdjęć

Bodajże 300dpi przy dopytywaniu sie kilku osob tworzacych kalendarz jak to wyliczyc sprawdzic
podane mi zostalo ile jakosci na ile dlugosci i cos takiego i nadal nie bardzo wiedzialemtu pytanie czy da sie to w jakis inny sposob okreslic przykladowo jaki wymiarmusi miec zdjecie ile px na ile px lub ile mpx musi miec aparat ktorym sie wykonuje zdjęcie

Coś co zwykły laik taki jak ja przy robieniu zdjęcia do kalendarza musi wiedziec

i pytkolejne co do zdjec ostatniej szansy i zlotowego czy ankieta nie moze byc na forum gdyz wiekszosc ludzi niewie awet ze trzeba sie logowac na stronie

kasjopea - Pią Sty 09, 2015 11:42

Cytat:
walkie, tak samo było z gregiem i pełnioną przez niego funkcją moderatora forum
Dlaczego jeśli czegoś nie wiesz, to zwyczajnie nie zapytasz?
greg-si zrezygnował z pełnienia funkcji moderatora mimo, iż starałam się odwieść go od tego pomysłu, ponieważ bardzo dobrze sprawdzał się w tej roli. Ot, cała tajemnica.
Co do walkie, funkcji w komisji kalendarzowej w pewnym sensie pozbawiła się sama nie opłacając składki klubowej. Już dość dawno temu zostało ustalone, że różnego rodzaju funkcje na forum przeznaczone są dla osób będących Klubowiczami, a tym samym w domniemaniu takich, które z Klubem się w jakiś sposób identyfikują i są jego częścią. Jest to chyba logiczne, prawda?
Inna sprawa, że walkie w tej komisji się nie przemęczała, ale to już zdążył maniaq zauważyć.
Jako osoba nie zaangażowana bezpośrednio w proces powstawania kalendarza widzę doskonale niedociągnięcia i fakt, że to nie działa tak jak powinno. Boli jedynie, że tradycyjnie chętnych do pracy i pomocy brak, a do wylewania pomyj zawsze ktoś się znajdzie.

walkie - Pią Sty 09, 2015 22:27

kasjopea napisał/a:
Co do walkie, funkcji w komisji kalendarzowej w pewnym sensie pozbawiła się sama nie opłacając składki klubowej. Już dość dawno temu zostało ustalone, że różnego rodzaju funkcje na forum przeznaczone są dla osób będących Klubowiczami, a tym samym w domniemaniu takich, które z Klubem się w jakiś sposób identyfikują i są jego częścią. Jest to chyba logiczne, prawda?

Akurat ustalenia te weszły wtedy w życie ale mniejsza o to. :)

kasjopea napisał/a:
Inna sprawa, że walkie w tej komisji się nie przemęczała, ale to już zdążył maniaq zauważyć.

W tym momencie właśnie straciłam resztkę chęci na jakąkolwiek pomoc. Polecam zajrzeć w historię wątka kalendarzowego w grupach wsparcia oraz na stronę klubową i na forum...

pelson91 napisał/a:
walkie, tak samo było z gregiem i pełnioną przez niego funkcją moderatora forum

Nie wiem, nie wnikam. Nie moja sprawa. :)

[ Dodano: Pią Sty 09, 2015 22:27 ]
Jeszcze tak dodam na koniec, bo nie ma co prowadzić dyskusji :)
O ironio, cała dyskusja toczy się w wątku, który sama założyłam :D

Matib88 - Pią Sty 09, 2015 22:31

Wie ktoś kiedy będzie można zamówić kalendarz? :D
Markzo - Sob Sty 10, 2015 16:32

tuners napisał/a:
Między wami panowie jest waśń od dość dawna, zauważył to każdy kto czytał jakikolwiek wasz wspólny temat ale naprawdę zapraszam was obydwóch na zlot letni stawiam wam flaszkę i pogadajcie ze sobą jak ludzie i z dystansem do samych siebie, może to przynieść korzyści nie tylko dla was ale i dla całego klubu

Na flaszkę póki co mnie stać, więc dam sobie rade - a co do zlotu to u mnie od xx lat sprawa niezmienna, weekendowa praca.

Nie przesadzajmy, że od nas zależy to jak jest w klubie ;) bo chyba od tego czy np: jestem klubowiczem czy nie, nic nie zależy :)

zetes - Sob Sty 10, 2015 17:19

["Markzo"]Na flaszkę póki co mnie stać,. Jestem pewien. że [b]tuners[ napisał o flaszce nie w sensie czy kogoś stać, czy go nie stać. Sens wypowiedzi jest inny, absolutnie nie obrażliwy.

["Markzo"]Nie przesadzajmy, że od nas zależy to jak jest w klubie .
Powiem Ci, że tu się mylisz. Taka organizacja / chodzi mi o autorytet, prestiż/ jacy jej członkowie.

[ Dodano: Sob Sty 10, 2015 17:19 ]
Dawno nie pisałem i nie wyszło mi cytowanie, ale można chyba skumać o co chodzi.

maniaq - Sob Sty 10, 2015 17:35

Zalezy Markzo i to calkiem sporo, od Ciebie i kazdej innej osoby - poprzez oplacanie skladek : ile klub ma kasy np na zloty, kalendarze, gadzety, serwery, utrzymanie forum i formalnosci jak np wysylanie legitymacji, pisma urzedowe, ktorych osoby zagladajace po dorazna pomoc nie widza, i w sumie sie im nie dziwie... Porzez udzielanie sie na forum pomoc w postach, pomoc w dzialach klubu, moderowanie, udzial w imprezach, konkursach klubowych.

Dziwie, sie ze Ty jako osoba zwiazana, zagladajaca i udzielajaca sie na forum nie dostzregasz tych zaleznosci... Jak pisalem wczesniej tak i w formie kalendarza jak i innych, Klub to suma malych ludzikow, ktorym sie chce... nie tylko krytykowac i komentowac, znow zle, znow niedobrze. Bo klub to Ludzie. Tylko, tworza cos tylko ci co im sie chce mimo, ze maja swoje zycie, prace, rodziny... poswiecaja czas dla klubu, czyli innych. Mozesz w kazdej chwili oplacic skladke przyjechac na zlot i kandydowac do zarzadu lub wesprzec jeden z wielu projektow klubowych, np. kalendarz... ale narazie widze biernosc i narzekanie na prace innych. BARDZO wiele zalezy do Ciebie samego ;) TO twoje zycie, ale wybierasz bycie w klubie, korzystanie z forum i nie angazowanie sie w NIC. Na pewno bezpieczna i wygodna postawa. To nie mow innym jak maja prowadzic klub, bo o kuchni wielu rzeczy mozesz nie miec wiedzy. Jak np, kiedy wydruki dostanie klub z drukarni ;) Recenzentow mamy wielu, tylko rak na pokladzie malo ;)

Nie musimy sie "kochac" presonalnie, bo klub to rozne osoby, z jednymi ma sie wspolny jezyk z innymi nie. Ale szacunek i cele statutowe powinny nas laczyc, a nie dzielic. Generalnie to nie rozumiem obrazania sie i fochowania :) Ale moze to ja jestem inny, przezylem rozne "gwiazdy" forum i jakos ekipa stala jest ciagle podobna, wiadomo jedni odchodza, inni przychodza, a i jeszcze inni wracaja po przerwie i rozbracie z klubem... Po prostu sa tez tacy, ktorym sie chce.

To jak z WOPS co roku stek pomyj przed finalem... a oni graja dalej. Pieski szczekaja karawana jedzie dalej :D

[ Dodano: Sob Sty 10, 2015 17:35 ]
zetes napisał/a:
Powiem Ci, że tu się mylisz. Taka organizacja / chodzi mi o autorytet, prestiż/ jacy jej członkowie.


W jednym zdaniu podsumowales to o czym ja sie rozpisalem ;)

Dzieki !

Markzo - Sob Sty 10, 2015 21:21

zetes napisał/a:
Dawno nie pisałem i nie wyszło mi cytowanie, ale można chyba skumać o co chodzi.

Doskonale zrozumiałem co miał Tuners na myśli ;) i odpowiedź również nie jest przypadkowa ;)

zetes napisał/a:
Powiem Ci, że tu się mylisz. Taka organizacja / chodzi mi o autorytet, prestiż/ jacy jej członkowie.

to oczywiste - jednak od 1 osoby (mnie) nie zależy wszystko co się tu dzieje, taki był sens tego postu.

maniaq napisał/a:
To nie mow innym jak maja prowadzic klub, bo o kuchni wielu rzeczy mozesz nie miec wiedzy.

Czy ja komuś powiedziałem/narzucałem swoją wolę w sprawie prowadzenia klubu? poza sporą ilością pomysłów jakie przedstawiłem na forum (nie wiem czy pamiętasz, ale pierwsza edycja kalendarza nie wyszła od zarządu) raczej nie należe do grona wiecznie nie zadowolonych.

maniaq napisał/a:
ale wybierasz bycie w klubie, korzystanie z forum i nie angazowanie sie w NIC.

jeśli nie angażowałbym się w nic, to nawet nie wysyłałbym fotek do kalendarza ;) mocno generalizujesz :) po raz kolejny niestety :)

maniaq napisał/a:
Nie musimy sie "kochac" presonalnie, bo klub to rozne osoby, z jednymi ma sie wspolny jezyk z innymi nie. Ale szacunek i cele statutowe powinny nas laczyc, a nie dzielic.

czy ja wprowadzam jakiś podział? zauważyłem tylko, że po raz kolejny jest czarna dupa z terminem realizacji kalendarza. Każdy to widzi, akurat ja to napisałem. NIe kłamie, nie wymyślam - taki są fakty i tyle.

maniaq napisał/a:
Generalnie to nie rozumiem obrazania sie i fochowania

a kto się obraża? i focha? :roll:

maniaq napisał/a:
Ale moze to ja jestem inny, przezylem rozne "gwiazdy" forum i jakos ekipa stala jest ciagle podobna, wiadomo jedni odchodza, inni przychodza, a i jeszcze inni wracaja po przerwie i rozbracie z klubem... Po prostu sa tez tacy, ktorym sie chce.

jeśli mam być szczery to sam jesteś troche gwiazdą, widać to dobrze na zlotach. Jednak ciągle piszesz o życiu klubu i forum, a na samym forum mało Cię widać. Patrząc chociażby na ilość punktów "pomógł" dość mocno widać różnice między nami.

Dziwi mnie, że takie zainteresowanie budzi ta w sumie jałowa dyskusja, skoro dużo ważniejsze jest zabranie się za edycje 2016, a tam jakoś mało pomysłów i chętnych do dysputy.

Ten temat (moje członkostwo, Twój pogląd na mój udział w forum/klubie itd) wraca jak bumerang przy każdej możliwej okazji. Trochę to już nudne, bo ciągle kręcimy się jak świńskie ogonki i nic z tego nie wynika. No ale kto co lubi :)

siemion_ - Sob Sty 10, 2015 23:39

pelson91 napisał/a:
Ale jeżeli już ktoś się podejmuje czegoś, to musi mieć na uwadze, że ktoś go kiedyś z tego rozliczy, lub przynajmniej będzie się domagał np dotrzymywania terminów, trzymania jakości. A ty maniaq tworzysz wokół siebie i zarządu swojego rodzaju aureolę nietykalności, coś w stylu "my tu rządzimy, może i się nie wyrabiamy ale nie życzymy sobie krytyki". Tak to widzę i chyba mogę mieć ku temu powody.


Kalendarz 2014 którego dystrybucja zaczęła się pierwszego dnia po świętach w cenie 15 zł z wysyłką i pakowaniem dla Klubowicza,13 urodziny Klubu, 2 ogólnopolskie Zloty w Poraju i Gdańsku, coroczne spotkanie w Zatorze, kolejna edycja SCP Katowice Muchowiec, IV edycja reniferów, tegoroczne aukcje WOŚP, jeszcze kilka pomniejszych spraw jak konkursy, gadżety, rozliczenia i bardzo trudny jako całość (z różnych powodów) projekt kalendarza na 2015 rok powiem Ci, masz pelson pełne prawo domagać się rozliczenia działalności Zarządu oczywiście jak znajdziesz chwilkę czasu.

Kalendarz 2015 powstanie, pozostały ostatnie szlify. Na poczatku przyszłego tygodnia pójdzie do druku. Po raz trzeci są problemy z dotrzymaniem terminów. Wszystkie jak do tej pory komisje przejechały się na kalendarzu, bo tak jak pisałem wyżej nie jest to łatwy projekt.
Z tego powodu tegoroczny kalendarz bedzie zaczynał się kartą lutową i konczył na styczniu 2016. Uzyskany czas pozwoli nam na spokojne opracowanie kalendarza, bez niepotrzebnego pośpiechu, jak to było w latach ubiegłych. Kalendarz nie jest przedsięwzięciem biznesowym, nie jest tez finansowany ze środków Stowarzyszenia. Kasę wykładam ja i emes, liczac na to że się nam zwróci. Do tej pory żeby uzyskać solidny upust musieliśmy zamawiać 200 szt kalendarzy. w roku ubiegłym sprzedaliśmy 160 szt. Poniesiony wydatek zwrócił się, zwłaszcza że dzieju kupił 30 szk kalendarzy, emes, siemion po 20 szt, 10 wzięliśmy na Klub. Tegoroczna edycja kalendarza będzie miała nakład 100 szt. ponieważ znaleźliśmy drukarnię która wydrukuje nam taką ilość w rozsądnej cenie i jest to wystarczająca ilość dla zaspokojenia potrzeb naprawdę tych którym na tym kalendarzu zależy.

Tak dla porównania kalendarz trójdzielny OCP 20 zł odbiór osobisty, 29,60 wysyłka

http://screenshooter.net/6855251/dasuhfm

Jak już coś napisałem to dodam jeszcze że, jesteśmy na etapie badanie miejscówek pod 14 urodziny Klubu. Jak tylko opanujemy temat zabieramy się za organizację 27 Ogólnopolskiego Zlotu. Zapraszam tych co mają niedaleko na jutrzejszy spot do Krakowa, może tuners i Viking opowiedzą ile pracy włożyli żeby to zorganizować. Jutro kończymy akukcje WOŚP licze na Was. Wizard_gp przepraszam że nękałem Cie w czasie urlopu, a potem jeszcze to ciągłe zawracanie gitary, ale warto było bo powstała wyjątkowa karta klubowa. Mam taką cichą nadzieję ja wylicytowac, choć wiem że nie bedzie łatwo.
Zachęcam też do opłacenia składek klubowych. Weryfikacja tradycyjnie ostatniego stycznia.

Markzo - Nie Sty 11, 2015 00:17

siemion_ napisał/a:
Z tego powodu tegoroczny kalendarz bedzie zaczynał się kartą lutową i konczył na styczniu 2016.

kalendarz od lutego do stycznia?

maniaq - Nie Sty 11, 2015 01:54

Markzo napisał/a:
Doskonale zrozumiałem co miał Tuners na myśli ;) i odpowiedź również nie jest przypadkowa ;)


Czyli jest zwyczajnie glupia :) bo mijajaca sie z trescia kolegi :D

Markzo napisał/a:
to oczywiste - jednak od 1 osoby (mnie) nie zależy wszystko co się tu dzieje, taki był sens tego postu.


Nadal twierdze, ze zalezy :) Bo jakbys byl klubowiczem i bral udzial w tworzeniu kalendarza, to inaczej bys patzryl na sprawy organizacyjne.

Markzo napisał/a:
Czy ja komuś powiedziałem/narzucałem swoją wolę w sprawie prowadzenia klubu? poza sporą ilością pomysłów jakie przedstawiłem na forum (nie wiem czy pamiętasz, ale pierwsza edycja kalendarza nie wyszła od zarządu) raczej nie należe do grona wiecznie nie zadowolonych.


Ale do grona wspierajacych tez nie ;)

Markzo napisał/a:
jeśli nie angażowałbym się w nic, to nawet nie wysyłałbym fotek do kalendarza ;) mocno generalizujesz :) po raz kolejny niestety :)


taaaa prawie te same foty jak rok temu... nawet sie zastanawialem czy juz nie byly. To samo auto, podobna kolorystyka pora roku. Ciezko to nazwac zaangazowaniem "fotografa" w zdjecia.

Markzo napisał/a:
czy ja wprowadzam jakiś podział? zauważyłem tylko, że po raz kolejny jest czarna dupa z terminem realizacji kalendarza. Każdy to widzi, akurat ja to napisałem. NIe kłamie, nie wymyślam - taki są fakty i tyle.


Zauwazasz, a nie pomagasz... Nie pamietam by Siemion pisal gdzies, ze MArkzo pyta jak nam idzie z kalendarzem czy nie trzeba pomocy... Wiem, to Ciebie klub ma listem poleconym zaprosic ;) ale i tak bedziesz mial swoje powody ;)

maniaq napisał/a:
Generalnie to nie rozumiem obrazania sie i fochowania

a kto się obraża? i focha? :roll:

Markzo napisał/a:
jeśli mam być szczery to sam jesteś troche gwiazdą, widać to dobrze na zlotach. Jednak ciągle piszesz o życiu klubu i forum, a na samym forum mało Cię widać. Patrząc chociażby na ilość punktów "pomógł" dość mocno widać różnice między nami.


Tak juz sie keidys o tej Warszafce naczytalem ;) Kula w plot. :D

Kiedy byles ostatnio na zlocie ? Dziekuje :D

Wiec oceniasz moje gwiazdorzenie po zdjeciach ? Wyglkupiasz sie coraz bardziej :D

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=867741#867741 Poklikaj tutaj to cos pozytecznego zrobisz ;)

Aaaaa no tak, nie przenosilem aku do bagaznika i nie wkladalem filtra powietrza z 75 do 45 podnoszac moc... wiec zwyczajnie nie mam o czym pisac, bo smiem twierdzic, ze wiekszosc pytan ma juz odopwiedzi, rzadko trafiaja sie rzeczy nietypowe. Albo ja po prostu jak o czyms nie wiem to nie pisze ;)

Markzo napisał/a:
Dziwi mnie, że takie zainteresowanie budzi ta w sumie jałowa dyskusja, skoro dużo ważniejsze jest zabranie się za edycje 2016, a tam jakoś mało pomysłów i chętnych do dysputy.


Bo niektorzy spinaja poslady nad kalendarzem, dla niektorych praca nad 2015 sie nie skonczyla ;) na 2016 bedzie czas.

Markzo napisał/a:
Ten temat (moje członkostwo, Twój pogląd na mój udział w forum/klubie itd) wraca jak bumerang przy każdej możliwej okazji. Trochę to już nudne, bo ciągle kręcimy się jak świńskie ogonki i nic z tego nie wynika. No ale kto co lubi :)


Masz racje niektorego betonu sie nie skruszy ;) Ale ja mam cos takiego - pewnie zboczenie zawodowe, pedagog - ze chce zrozumiec ludzi i ciagle probuje...

[ Dodano: Nie Sty 11, 2015 01:54 ]
siemion_ napisał/a:
Z tego powodu tegoroczny kalendarz bedzie zaczynał się kartą lutową i konczył na styczniu 2016.


Markzo napisał/a:
kalendarz od lutego do stycznia?


Czytamy ze zrozumieniem :)

Markzo - Nie Sty 11, 2015 02:48

maniaq napisał/a:
Czyli jest zwyczajnie glupia bo mijajaca sie z trescia kolegi

każdy interpretuje jak woli.

maniaq napisał/a:
Nadal twierdze, ze zalezy Bo jakbys byl klubowiczem i bral udzial w tworzeniu kalendarza, to inaczej bys patzryl na sprawy organizacyjne.

moment, to skąd pływak w składzie komisji, skoro nigdy nie był klubowiczem? powiedzmy, że jeśli chodzi o organizację to "zdarza" mi się pracować nad czymś trochę bardziej globalnym niż kalendarz na klubu, więc mniej wiecej wiem jak wygląda organizacja róznych przedsięwzięć, zresztą w pierwszej edycji przecież brałem udział.

maniaq napisał/a:
taaaa prawie te same foty jak rok temu... nawet sie zastanawialem czy juz nie byly. To samo auto, podobna kolorystyka pora roku. Ciezko to nazwac zaangazowaniem "fotografa" w zdjecia.


zdjęcia 75 takie same jak rok temu? co do ZS to zgodze się, po prostu lubie tą miejscówkę.

maniaq napisał/a:
Wiem, to Ciebie klub ma listem poleconym zaprosic ale i tak bedziesz mial swoje powody

żałosne.

maniaq napisał/a:
Kiedy byles ostatnio na zlocie ? Dziekuje

zlot 2 razy do roku załatwia wszystko? pozatym chyba nie czytasz tego co pisze, skoro pracuje też w weekendy to co mam zrobić skoro termin zlotu się pokrywa z pracą? wystawić ludzi? :roll:

maniaq napisał/a:
Wiec oceniasz moje gwiazdorzenie po zdjeciach ? Wyglkupiasz sie coraz bardziej

nie, po tych zlotach na których byłem.

maniaq napisał/a:
Aaaaa no tak, nie przenosilem aku do bagaznika i nie wkladalem filtra powietrza z 75 do 45 podnoszac moc... wiec zwyczajnie nie mam o czym pisac, bo smiem twierdzic, ze wiekszosc pytan ma juz odopwiedzi, rzadko trafiaja sie rzeczy nietypowe.

uszczypliwe i głupie, no cóż, nawet biuletyny rovera do Ciebie nie przemawiają :ok:

maniaq napisał/a:
pewnie zboczenie zawodowe, pedagog - ze chce zrozumiec ludzi i ciagle probuje...

jesli nie bedziesz chciał zrozumieć i rozumiał tego co ktoś piszę to raczej to chcenie pójdzie na marne.

maniaq napisał/a:
Czytamy ze zrozumieniem

po prostu mnie to dziwi, stąd pytanie.

a i dalej czekam na to PW i odkopanie zaproszenia.

pelson91 - Nie Sty 11, 2015 08:51

Wyszczekany maniaq jestes, jak na pedagoga.
longer86 - Nie Sty 11, 2015 15:01

Przestańcie się drapać . To nic nie zmieni, a na pewno nie w sprawie kalendarza :)

Wyciągacie jakieś brudy przeciw sobie, nie znam Was osobiście, nie staje po niczyjej stronie, ale to chyba nie czas i miejsce na takie sprzeczki ;)

Markzo - Nie Sty 11, 2015 16:49

longer86 napisał/a:
Wyciągacie jakieś brudy przeciw sobie, nie znam Was osobiście, nie staje po niczyjej stronie, ale to chyba nie czas i miejsce na takie sprzeczki

nie musisz stawać po żadnej ze stron, sam pisałem nie raz, że ta dyskusja nie ma sensu (również w tym wątku) i nie ja te wycieczki zacząłem. Zresztą paranoją jest nawet to, że maniaq pisał o mnie na fb, którego nie mam i nawet nie mogłem w tamtej dyskusji brać udziału - a byłem nazywan malkontentem. Więc kto zaczął, niech też przestanie.

maniaq - Nie Sty 11, 2015 19:26

Ja tam nie uwazam tego za drapanie, wymiana pogladow ;)

Tak Markzo... Tylko pomijasz pewne istotne fakty. Przy ktorym kalendarzu pracowales ile lat temu ? >? ile sie sprzedalo ? Jak wygladala organizacja, czy byly etapy, nagrody, konkursy ?

Jak byl plywak, jakie wtedy obowiazywaly zasady ? ( podpowiem, ja ich nie ustalam, nawet nie wiedzialem o tym, ze tylko klubowicze moga byc teraz w komisjach- bo klubowiczem jestem dla zasady)


Niemozliwe, Ty nie masz czasu ? No popatrz, a my tylko kalendarzem zyjemy ;) Tylko wracam do meritum, kazdy da troche jest latwiej, niz np Siemion, ktory musi wszystko ogarniac i dopinac. Ja go PODZIWIAM za cierpliwosc i zaangazowanie.

No tak z tymi zlotami... jestes gwiazda, to jak sie nie ma argumentow to zawsze mozna powiedziec, ze masz garbate dzieci ;) ARGUMENTY poprosze. Powiedz glosno na ilu ogolnopolskich zlotach byles ?

Kazdy ma prace, ma studia, ma dom, rodzine, hobby, rybki czy akwarium... Tylko jedni siedzac tutaj robia cos dla klubu, identyfikuja sie z klubem i zrobia tak, by byc na imprezach klubowych. Ty ani nie identyfikujesz sie, ani nic nie robisz... Stoisz z boku i komentujesz. Ci co stoja z boku to zawsze lepiej wiedza ;) Przypomina mi sie taki mem "jesli patrzysz na rece mechanika 150% stawki, jesli patrzysz i komentujesz 200 %, jesli patrszysz , komentujesz i wszystko wiesz lepiej 300 % " W ktorej opcji sie odnajdujesz ?

Checi sa... tylko od 2 lat wracam z prostym pytaniem, dlaczego siedzac tyle czasu na forum i w klubie, nie jestes klubowiczem ? Dlaczego nie wlaczysz sie w dzialanie klubu, skoro tyle czasu tu spedzasz ?

Czyli z racji twojego zdzwienia, przekleilem co juz zostalo napisane ;)

PW zaraz leci, na grzebanie dzis nie mam czasu ;) ale spoko "archive" dziala ;)

PELSON - pedagog musi czasem wyznaczyc granice... do twojego poziomu wypowiedzi "szczekania " nie znize sie ;) Kulturalna wypowiedz i na temat ;) Jakos w realu taki ty wylewny nie jestes :D internetowy hejt ? Z za klawiatury latwiej i tak odwazniej :D W zeszlym roku byla podobna dyskusja i na spocie jak pytalem co sie nie podoba z kalendarzem, co zmienic itp. siedziales jak mysz pod miotla :D


PS. Wpadl post Markzo, jak moj wisial nie wyslany - musialem odejsc od kompa:

Bo do dyskusji trzeba dwojga, nei musimy sie zgadzac. Ale nie uslyszalem odp. na zadane pytania... Pisze TUTAJ TU I TERAZ :) odpowiesz ? Czy dalej bedzie bo warszafka, bo gwiazda, bo biluletyn, bo ilosc postow, bo on zaczal ...

Tak ja zadalem pytanie juz pewnie z rok czy dwa temu... to skoncz. Mozesz odpowiedziec Tu i Teraz i zamknac watek :)

Markzo - Nie Sty 11, 2015 19:56

maniaq napisał/a:
Tylko pomijasz pewne istotne fakty. Przy ktorym kalendarzu pracowales ile lat temu ? >? ile sie sprzedalo ? Jak wygladala organizacja, czy byly etapy, nagrody, konkursy ?

nie pomijam, wyraźnie piszę - I edycja, gdzie selekcja i wybór zdjęć w większości ogarnęła Kasjo i ja. Nie było etapów, bo temat kalendarza zaczął się w okolicy września? października? jakoś tak, więc z automatu nie było tego jak zrobić. To samo tyczy się nagród, jak na tak krótki okres to dobrze, że w ogóle powstał. A był gotowy w grudniu ;)

maniaq napisał/a:
Jak byl plywak, jakie wtedy obowiazywaly zasady ? ( podpowiem, ja ich nie ustalam, nawet nie wiedzialem o tym, ze tylko klubowicze moga byc teraz w komisjach- bo klubowiczem jestem dla zasady)

chyba da się to wykminić z regulaminów poprzednich edycji, choć nie jestem pewien.

maniaq napisał/a:
Niemozliwe, Ty nie masz czasu ? No popatrz, a my tylko kalendarzem zyjemy Tylko wracam do meritum, kazdy da troche jest latwiej, niz np Siemion, ktory musi wszystko ogarniac i dopinac. Ja go PODZIWIAM za cierpliwosc i zaangazowanie.

gdzie napisałem, że nie mam czasu??

maniaq napisał/a:
No tak z tymi zlotami... jestes gwiazda, to jak sie nie ma argumentow to zawsze mozna powiedziec, ze masz garbate dzieci ARGUMENTY poprosze. Powiedz glosno na ilu ogolnopolskich zlotach byles ?

co Ty piszesz? taki argument, że z reguły mniej więcej rok w przód poczynając od środka sezonu ludzie zaczynają rezerwować terminy na śluby/komunie/chrzty, jeśli ktoś mnie zamawia to ZAWSZE jest to dla mnie święte i niestety, jeśli termin zlotu się pokrywa (a prawie zawsze tak jest, jeśli mam robote od maja do października z reguły 2-4 weekendów w miesiącu) to chyba oczywiste, że nie wystawie ludzi i nie dam zszargać swojej reputacji.

Pisałem to CI już setki razy, dalej tego nie rozumiesz, że ktoś pracuje w weekendy. Na ilu zlotach byłem? na 3 - 2x letni i 1x jesienny.

maniaq napisał/a:
Kazdy ma prace, ma studia, ma dom, rodzine, hobby, rybki czy akwarium... Tylko jedni siedzac tutaj robia cos dla klubu, identyfikuja sie z klubem i zrobia tak, by byc na imprezach klubowych. Ty ani nie identyfikujesz sie, ani nic nie robisz... Stoisz z boku i komentujesz. Ci co stoja z boku to zawsze lepiej wiedza Przypomina mi sie taki mem "jesli patrzysz na rece mechanika 150% stawki, jesli patrzysz i komentujesz 200 %, jesli patrszysz , komentujesz i wszystko wiesz lepiej 300 % " W ktorej opcji sie odnajdujesz ?

nie wiem co Ci odpisać, skoro tak tylko nic nie robie i nie pomagam, to może usune konto na forum? albo po prostu przestane tu zaglądąć ;) co przy takiej polityce klubu i Twoim gadaniu pewnie uczynie nie tylko ja ;) i wtedy zostaniesz sam, w swoim idealnym nie podlegającym żadnej krytyce roverkowym klubie :)

A i powiedz to ludziom, którzy odemnie otrzymali pomoc ;) ciekawe czy podzielą Twoje zdanie ;) ahh zapomniałe. Nie musisz się pytać ani nic mówić. TY WIESZ.

maniaq napisał/a:
Checi sa... tylko od 2 lat wracam z prostym pytaniem, dlaczego siedzac tyle czasu na forum i w klubie, nie jestes klubowiczem ? Dlaczego nie wlaczysz sie w dzialanie klubu, skoro tyle czasu tu spedzasz ?

bo nie chce. Jeśli się w coś angażuję to na 100%, a angażuję się w to co lubię. A nie lubię identyfikować się ludźmi takimi jak TY, którzy nie przyjmują do wiadomości argumentów, wiedzą ZAWSZE najlepiej. Nie ma przymusu bycia klubowiczem. Chcesz go? to zgłoś to zarządowi. Zamknij forum dla forumowiczów, zrób dla klubowiczów. I po sprawie. Metoda na pewno skuteczna :ok:

maniaq napisał/a:
Czyli z racji twojego zdzwienia, przekleilem co juz zostalo napisane

PW zaraz leci, na grzebanie dzis nie mam czasu ale spoko "archive" dziala

czekam z niecierpliwością, z nudów dziś rano przekopałem maile i archiwum gg. Poza wiadomością
od Own'a nie ma nic.

maniaq napisał/a:
Bo do dyskusji trzeba dwojga, nei musimy sie zgadzac. Ale nie uslyszalem odp. na zadane pytania... Pisze TUTAJ TU I TERAZ odpowiesz ? Czy dalej bedzie bo warszafka, bo gwiazda, bo biluletyn, bo ilosc postow, bo on zaczal ...

Tak ja zadalem pytanie juz pewnie z rok czy dwa temu... to skoncz. Mozesz odpowiedziec Tu i Teraz i zamknac watek

ale ja Ci już nie raz odpowiadałem. Masz jakiś problem z moją osobą, tylko przez te X lat (nie wiem, 2,3,5?) od kiedy nieustanie czepiasz się mojej osoby zmieniła się jedna rzecz. Nie wkurza mnie to już, a raczej ciekawi, może trochę bawi. Czemu akurat tak upodobałeś sobie mnie? czemu nie czepisz się kogokolwiek innego? robisz jakiś eksperyment, doświadczenie?

Druga sprawa nie jesteś moim spowiednikiem, żebym Ci pisał o wszytskim. Co potrzebowałem, wyjaśnił ze mną Siemnion i uważam temat od dawna za zamknięty, a Ty do niego nieustannie wracasz. jesteś jakimś klubowym naganiaczem odpowiedzialnym za rejon Rzeszów czy co? weź zrób coś, nie wiem? może idź na spacer, auto nawoskuj zamiast ciągle czepiać się mnie jak rzep psiego ogona. Serio wyjdziesz na tym lepiej :ok: bo nie jesteś dla mnie ani żadnym przykładem, ani autorytetem, ani kimś w ogóle ważnym, żebym miał się uginać pod "ciężarem" Twojego słowotoku pod moim adresem.

maniaq - Nie Sty 11, 2015 19:58

Dla osob ,ktorym nie chce sie szukac i na wypadek jakby Markzo nie pamietal w edycji kalendarza, ktora wspoltworzyl sprzedalo sie 36 sztuk.

W ostatniej Siemion pisal o okolo 160, ale odejmujac nawet te, ktore kupily organizacje wspierajace klub, to ponad 100 klubowiczow i sympatykow :D

Wynik mowi sam za siebie , czy idzie to w dobra strone ? ;)

Konczac swoj udzial w tym watku - tylko zajrze poznac odpowiedz Markzo, bo od dlugiego czasu czekam ;) - Przyznajemy ze jest obsuwa, ale piszac ze jest obsuwa, nie pomaga sie. Probowalem zwrocic uwage na problemy jakie mielismy w tym roku, ale kto chcial zrozumial, kto nie chcial dalej bedzie pisal "znow obsuwa" :) Ja swoj udzial przenosze do propozycji na 2016. Temat 2015 jest zamkniety, bo i tak kupie, zapisy niebawem ;)

longer86 - Nie Sty 11, 2015 21:26

jest obsuwa, i pojawiło się też rozwiązanie. Kalendarz luty 2015 styczeń 2016. rozwiązanie, które zadowoli wszystkich, nikt ze zdjęcia styczniowego nie będzie poszkodowany, a sam kalendarz bdzie tak wyjątkowy jak auta którymi jeździmy :wink:
arczi220 - Czw Sty 15, 2015 16:27

witam
I kiedy będzie można zakupić kalendarz :czyta: bo <zegar> leci ;)

Satyavan - Czw Sty 15, 2015 18:56

Miejmy nadzieje, że do lutego zdążą, bo cały styczeń przepadnie. :|
tronsek - Czw Sty 15, 2015 19:47

Satyavan napisał/a:
Miejmy nadzieje, że do lutego zdążą, bo cały styczeń przepadnie.
Ponoć kalendarz ma być od lutego 2015 do stycznia 2016
Harry - Wto Sty 27, 2015 21:29

kiedy będzie można zamówić kalendarz ?
damiwr - Sro Sty 28, 2015 20:23

Harry napisał/a:
kiedy będzie można zamówić kalendarz ?


:roll: jak już będzie :roll: :mrgreen:

longer86 - Czw Sty 29, 2015 09:52

damiwr napisał/a:
:roll: jak już będzie :roll: :mrgreen:


błyskotliwa odpowiedź miesiąca ;)

ja wam powiem że już gotowy jest na 2016 :D sesese
ciekawość mnie zjada jak wygląda ten nasz długo wyczekiwany ;)

arczi220 - Czw Sty 29, 2015 10:37

Chłopaki będzie tańszy o jeden miesiąc :śnieg: poszkodawany styczeń bo nie będziemy oglądać jego fury przez miesiąc ;(
longer86 - Czw Sty 29, 2015 10:54

artmati, wyraźnie było pisane wcześniej, że kalendarz będzie luty 2015 do styczeń 2016, ale zaczynam się obawiać o luty
Markzo - Czw Sty 29, 2015 14:15

Chłopaki spokojnie ;) wszystko jest na "ostatniej prostej" :)
damiwr - Czw Sty 29, 2015 20:35

Cytat:
błyskotliwa odpowiedź miesiąca ;)
:mrgreen: tak jak pytanie :D

ale chyba każdy już się doczekać nie może ...

trzeba więcej pić będzie łatwiej przeczekać.

longer86 - Pią Sty 30, 2015 00:32

Więcej pić i powstanie forum kalendarzowych alkoholików
emes - Pią Sty 30, 2015 21:14

Wszystkich chętnych na kalendarz 2015 zapraszamy do zamawiania.
Szczegóły: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874552#874552

tronsek - Pią Sty 30, 2015 21:18

W końcu jest :hura:
emes - Sob Sty 31, 2015 14:52

Wszystkich dyskutantów zapraszamy do zamawiania kalendarza :D
Od wczoraj wieczorem do teraz sprzedało się 17 sztuk a Waszych zamówień dalej nie ma :P

arczi220 - Sob Sty 31, 2015 15:30

Jak nie ma
Kurcze napisałem już biore 3 sztuki :)

emes - Sob Sty 31, 2015 17:59

artmati, to wysyłaj potwierdzenie przelewu - właśnie trwa przygotowywanie przesyłek i prezes jutro wysyła :P
arczi220 - Nie Lut 01, 2015 19:06

emes napisał/a:
artmati, to wysyłaj potwierdzenie przelewu - właśnie trwa przygotowywanie przesyłek i prezes jutro wysyła :P

Kalendarze już wiszą :) super