Zobacz temat - [R75] od czego ta wtyczka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] od czego ta wtyczka

markozalko - Pią Lut 21, 2014 16:09
Temat postu: [R75] od czego ta wtyczka
Miałem małą przygodę :) i wyrwało mi dolną osłonę od rejestracji z przodu, i właśnie chyba ta osłona wyrwała mi również osłonę prawego reflektora przeciwmgielnego. Nie pisze już o pęknięciu listwy chromowej i porysowaniu zderzaka. Zauważyłem że obok właśnie tego reflektora wisi mi jakiś kabel z wtyczką. Nie wiem od czego to jest. Kontrolka od świateł nie pali się bo myślałem że to może od tego reflektora ale jakby wyrwało wtyczke to chyba razem z lampą. Od czego może mieścić się wtyczka w tym miejscu? Narazie ją schowałem za dolny grill.
sash997 - Pią Lut 21, 2014 16:13

a może jakieś zdjęcie? temperature zewnętrzną na zegarach masz prawidłową czy -30 ??
markozalko - Pią Lut 21, 2014 16:15

W tej chwili byłem na myjni bo był uje..... że szok i bałem się że zaleję coś. Zakleiłem więc go taśmą izolacyjną. Dziś już nei dam rady fotki zrobić. Temperatura jest dobra, nic nie świruje. Przejechałem trasę z tym i nic się nie działo. A może to od klaksona? Jutro będę szukał od czego to bo dziś już nie mam jak.
Pieta - Pią Lut 21, 2014 19:06

Może to być również wtyczka od czujnika temperatury Webasto
markozalko - Sob Lut 22, 2014 07:58

Światła przeciwmgielne działają więc to nie to. Klakson również działa. Włączyłem klimę ale wiatrak się nie załącza. Mam pytanie czy przy 5 stopniach on musi się włączyć czy dopiero się włącza jak jest cieplej?
MaReK - Sob Lut 22, 2014 08:07

Jak dasz nawiewy na szybę i temp. 16C to powinien się włączyć (tzn. u mnie się włącza) :)
U mnie działają wszystkie biegi, ale w tej sytuacji włącza się na najwyższym.

Załącz fotkę, będzie łatwiej ;)

markozalko - Sob Lut 22, 2014 09:01

Nie wygląda mi to na wtyczkę tylko na jakiś czujnik ale proszę was o diagnozę :)
MaReK - Sob Lut 22, 2014 09:07

No wygląda jak czujnik temp.

[ Dodano: Sob Lut 22, 2014 09:07 ]
http://allegro.pl/rover-7...3928354163.html - o taki :)
Mocuj go... pod tablicą rejestracyjną, z lewej strony jak stoi przed autem ;)

markozalko - Sob Lut 22, 2014 09:11

Dzięki wielkie bo już myślałem że coś się odłączyło. To rozumiem że nie muszę go izolacją oklejać przed zalaniem.
MaReK - Sob Lut 22, 2014 09:27

Nie. Tylko jak się wyrwał, to czy da się go jeszcze zaczepić skutecznie. Nigdy go nie zdejmowałem, tylko samą wtyczkę ;)
markozalko - Sob Lut 22, 2014 09:38

Może jakoś go taśmą przykleję do czegoś i będzie się trzymał. Jeszcze raz Ci dzięki.
MaReK - Sob Lut 22, 2014 09:40

Taśma to zły pomysł. Tam panują trudne warunki... może lepiej na opaski zaciskowe plastikowe zwane potocznie "tyrtytkami" ;)
markozalko - Sob Lut 22, 2014 16:09

Mam prośbę, czy mógłby ktoś zobaczyć w sowim R75 czy ten czujnik temp. zewnętrznej jest wsadzony (wpięty) w takie zaczepy co wystają jakby z wewnętrznej strony zderzaka w kierunku silnika. Jak się wsadzi głowę pod rejestrację to widać parę takich zaczepów. Ja wsadziłem w jeden z nich po nawet mi pasował, tym dziubkiem na czujniku do przodu jazdy. Nie wiem czy dobrze, czy to może powinno leżeć. Tylko czy wówczas od drgań nie zeświruje.
rafalmis1 - Sob Lut 22, 2014 16:15

markozalko napisał/a:
Nie wiem czy dobrze

bardzo dobrze

markozalko - Sob Lut 22, 2014 16:24

Dziękuję :)