Zobacz temat - Zdjęcia R//MG na stronie klubowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - Zdjęcia R//MG na stronie klubowej

Pawkaz - Nie Mar 09, 2014 15:28
Temat postu: Zdjęcia R//MG na stronie klubowej
Już jakiś czas temu wpadł mi do głowy pomysł, aby na stronie klubowej w formie baneru pojawiły się nowe zdjęcia naszych aut.
Czy jest na to szansa ? Można np zamieścić zdjęcia, które brały udział w konkursie kalendarzowym, lub te które się w nim znajdują.
Dla pewności zamieszczam na zdjęciu o które foto mi chodzi :wink:

MaReK - Nie Mar 09, 2014 16:06

Jest na to szansa, b. duża.
Potrzebny do tego jest Ley i jego wolny czas.
Lub Ley jego wolny czas i trochę pracy, aby można było to robić "automatycznie" ;D

pelson91 - Nie Mar 09, 2014 16:09

ototo, bo zdjęcia już troche nieaktualne :P np auta zmieniły właścicieli lub wyglądają trochę inaczej ;)
MatiNitro - Nie Mar 09, 2014 16:31

pelson91, albo jest kilku nowych klubowiczy :D którzy chcieliby swoje RRR pokazać światu :P
Pawkaz - Nie Mar 09, 2014 18:36

MaReK napisał/a:
Jest na to szansa, b. duża.

No to dobrze, dobrze :) A jak wg Ciebie/Was powinna wyglądać kwestia wyboru zdjęć ?

tronsek - Nie Mar 09, 2014 18:51

Pawkaz napisał/a:
A jak wg Ciebie/Was powinna wyglądać kwestia wyboru zdjęć ?
Np akcja przysyłania zdjęć ??
Pawkaz - Nie Mar 09, 2014 18:54

tronsek napisał/a:
Np akcja przysyłania zdjęć

No tak, ale chodzi mi bardziej o to czy zdjęcie także musi spełniać jakieś wymagania tak jak w przypadku kalendarza :razz:

Markzo - Nie Mar 09, 2014 19:32

konkurs np: comieszięczny na najładniejszy/najciekawszy itp R/MG ;) na dany miesiac po 3 R i 3 MG ;) w formie ankiety glosowanie ;)
MatiNitro - Nie Mar 09, 2014 19:37

Markzo, laureat np. marca nie bierze udziału w losowaniu na kwiecień, aby nie było "monopolu" na podium ;) wymagania powinny być według mnie tak duże jak w przypadku kalendarza bo nie każdy fotografem jest :)
Pawkaz - Nie Mar 09, 2014 19:37

Pomysł Markzo brzmi całkiem ciekawie :ok:
tronsek - Nie Mar 09, 2014 20:34

MatiNitro napisał/a:
wymagania powinny być według mnie tak duże jak w przypadku kalendarza bo nie każdy fotografem jest
możesz to rozwinąć ??
:hm: Rozumiem, że chodzi Ci o to, żeby ten kto nie jest fotografem nie miał szans. Tak ??

MatiNitro - Nie Mar 09, 2014 21:04

tronsek, nie każdy umie profesjonalniej używać aparatu o ile jakiś lepszy posiada :) Nie napisałem tego, że nie ma szans :)
BlackD - Pon Mar 10, 2014 10:26

Dobry pomysł tylko ja osobiście podzieliłbym to na modele bo jak wiadomo R75 i R600 na foto wyglądają całkiem inaczej i 600ta nie ma szans lepiej wyglądać niż 75tka. Wybierać między modelami a nie wszystkimi fotkami. 600tek jest mało i nigdzie ich na forum nie widać tak jak i w kalendarzu.
Pawkaz - Pon Mar 10, 2014 12:53

BlackD napisał/a:
600tek jest mało i nigdzie ich na forum nie widać tak jak i w kalendarzu.

Jest 600tka w kalendarzu klubowym
Ogolnie jest mało i to dlatego.

longer86 - Pon Mar 10, 2014 12:55

600 ma swój urok i podoba mi się więc nie widzę argumentu w tym że 75 wyjdzie lepiej na zdjęciu
Pawkaz - Pon Mar 10, 2014 12:57

Właśnie-wszystko zależy od scenerii, pomysłu na zdjęcie.Wtedy każde auto ładnie będzie się prezentować.
AndrewS - Sro Maj 14, 2014 21:57

BlackD napisał/a:
600tek jest mało i nigdzie ich na forum nie widać


taaak ??
to ja powiem że 800setek jest jeszcze mniej :razz:

Pawkaz - Czw Sty 08, 2015 22:53

Odgrzewam mój stary pomysł na zamieszczanie nowych zdjęć R/MG na stronie klubowej.
Zaraz podeślę Ley wiadomość czy by się tego podjął.

Ley - Czw Sty 08, 2015 23:57

Miśki, pomysł fajny, generalnie nie jest to skomplikowana sprawa, więc pewnie dam radę ;)

Co do zdjęć, to żeby była jasność:

- zdjęcie nie musi być wykonane lustrzanką, ale żelazkiem lub smartfonem z biedronki też wolałbym nie, co oznacza że nie ma ścisłych kryteriów technicznych ;)

- wyboru zdjęć dokonuję ja i nie ma że boli :twisted: przy czym głównym kryterium wyboru jest to czy nadesłane zdjęcie da się sensownie wpasować w oczekiwany format - uwierzcie mi gdy powiem, że dużo zdjęć odpadnie w przedbiegach bo wciśnięcie ich w taki wąski pasek zabije całą ich magię... no i wtedy - rzecz jasna - takie zdjęcie na stronie się nie pojawi (obecnie nam panujące zdjęcia też zostały wybrane z prawie trzykrotnie większej bazy zdjęć).

- nie widzę przeszkód aby chętni zgłaszali po kilka zdjęć (różnych ujęć), aby łatwiej można było coś dopasować do formatu banera

- zdjęcia najlepiej byłoby nadsyłać na jakiś mail, pewnie mój ;) tylko MaRecKi musi mi jakieś nowe hasło do poczty na ley@roverki.pl spreparować, bo nie pamiętam :P

- kwestią dyskusyjną jest czy powinny pojawiać się tam auta sympatyków czy tylko klubowiczów - zakładam, że klubowicze mają pierwszeństwo, ale nie odrzucałbym sympatyków, bo statusy się zmieniają

- aha, żadnych ankiet i głosowań nad zdjęciami nie przewiduję, bo to małe banerki i może ich być dużo - miejsca starczy dla wszystkich, a tak jak wspomniałem - dużo zdjęć będzie wyglądało źle w takim formacie i odpadnie, wiec szkoda toczyć jałowe debaty - tym bardziej, że ja nie będę miał na nie czasu i wolę przeznaczyć go na przygotowywanie zdjęć :P

tak to wygląda z mojej strony

pozdrawiam
Ley

kasjopea - Pią Sty 09, 2015 11:52

Ley, odnośnie zmiany hasła wysłałam Ci wiadomość :) .
Pawkaz - Sro Sty 14, 2015 14:33

Ley czy masz już aktywną skrzynkę, aby podsyłać zdjęcia ? :cool:
Ley - Sro Sty 14, 2015 16:27

mam aktywną - można wysyłać