Zobacz temat - [R620Ti] Problem z wybłyskaniem błedu ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620Ti] Problem z wybłyskaniem błedu ABS

tomii620si - Pon Mar 17, 2014 19:20
Temat postu: [R620Ti] Problem z wybłyskaniem błedu ABS
Witam. Wczoraj w aucie chciałem wybłyskać kod błędu świecącego się ABS..
Gdzieś na forum wyczytałem, że robi się to tak samo jak błąd np. SRS więc poszedłem ochoczo do Ti.. Kawałek jakże złożonego aparatu diagnostycznego tj. wyprostowany spinacz do papieru w kostke diagnostyczną .. kluczyk na zapłon i zong.. :o

SRS zaświecił się.. Mrugnął raz i wsio.. A ABS jak się świecił tak się świeci ;/ .
Zero jakiejkolwiek samo diagnostyki.. Może ja coś źle robiłem ? Bo chciałbym wiedzieć co temu padłu jest i to naprawić :P

zaq - Wto Mar 18, 2014 20:03

Jak ma Ci błyskać ABS na złączu od SRS?
greg-si - Wto Mar 18, 2014 20:30

Z tego co pamiętam to żeby wybłyskać błąd ABS trzeba zewrzeć do masy jeden pin we wtyczce przy pompie. Tak jest przynajmniej w R420.
tomii620si - Wto Mar 18, 2014 23:23

zaq - tak wyczytałem to ale to chyba dotyczyło sie Hondowskich modeli R

greg-si - no coś pokombinuje .. aczkolwiek nie wiem o która wtyczke Ci chodzi do końca :P

zaq - Sro Mar 19, 2014 07:09

ABS ma oddzielną kostkę! W SDI jest koloru niebieskiego! Nie wiem jak jest w hondowskich ale na pewno nie przez złącze SRS..... Było już sporo na ten temat forum poszukaj dobrze.
tomii620si - Sro Mar 19, 2014 16:54

zaq w którym miejscu ?? Mi chodzi o diagnostyke Ti więc pewnie podobnie ..

[ Dodano: Sro Mar 19, 2014 16:54 ]
Może źle szukałem.. sam nei wiem ale według szukajki przejrzałem 5 stron po wyniku ABS w dziale R600.. Wybrałem te które mogą mieć wskazówki jak zdiagnozować ABS i nic.. Napiszcie mi tutaj co i jak bo na forum niestety nic nie znalazłem :|

zaq - Sro Mar 19, 2014 17:00

Tu masz link:

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89069&highlight=abs


U mnie kostka niebieska jest pod kierownicą przy złączu diagnostycznym od ECU, jest przyklejona do wiązki od kostki ecu izolacją (dwa piny).

tomii620si - Sro Mar 19, 2014 18:30

Okej :) Przestanie padać to skocze do auta bo jeszcze musze sprawdzić jedną rzecz z chłodzeniem auta :)

[ Dodano: Sro Mar 19, 2014 18:30 ]
Byłem teraz w aucie i jedyną wolną kostką jaka znalazłem pod kierą była biała kostka jakaś z jednym pinem.. (poza kostką od złącza diagnostycznego).

Może ktoś kto ma 620 Ti i przerabiał ten problem mi podpowie ?

KatoSBE - Pią Mar 21, 2014 21:08

Z tego co się orientuje, może się mylę w Ti nie da się wymrugać błędów tak jak to ma miejsce w hondowskich wersjach, zostaje podłączenie do kompa przez wtyczkę pod klapą silnika ;)
tomii620si - Sob Mar 22, 2014 20:22

No okej.. Kato orientujesz się może jaki kabel potrzeba do podłączenia Ti pod komputer i jakiego programu ??

I w sumie czy jest sens kupowania kabla itd ? Potrzebny jest do czegoś wiecej niż zczytywanie błędów ? Jakaś szersza diagnostyka ? Opcje, że tak to nazwe motania w komputerze itd czy tylko diagnozuj - pokazuje błąd - kasuj i po zabawie ?

Markzo - Nie Mar 23, 2014 09:10

euroscan visa niby ogarnia 2,0t i abs itp, ale u mnie dalej nie ruszył 2,0t... będę jeszcze kombinował jak zdrowie wróci, na pewno KTS powinien ogarnąć abs.
tomii620si - Nie Mar 23, 2014 11:11

No dobra tylko jak bede kombinować coś z kablami itd to juz bym chciał program który ogarnie więcej niż kasowanie błędów itd i euroscan byłby dobry.. Tylko ta wtyczka zabytkowa ;/ ..


:arrow: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=85786&start=20

Rademenez_ - Nie Lip 17, 2016 13:26

Witam. Jadąc na wakacje i u mnie zaświeciła się kontrolka ABS. Wyczytałem tu i na elektrodzie, że diagnostyka ABSu jest przez złącze diagnostyczne. Czytałem też , że kts sobie radzi z odczytem błędów z absu. Czy jakiś inny program np z kabelkiem od memsdiag?
slax - Czw Lut 16, 2017 17:03

aston, Człowieku :D zastanów się co piszesz:D