Zobacz temat - [r75 ]Kierunkowskaz tył nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75 ]Kierunkowskaz tył nie działa

piterazim - Sro Mar 19, 2014 11:00
Temat postu: [r75 ]Kierunkowskaz tył nie działa
Witam

Mam problem z kierunkowskazem lewy tył. Przedni i boczny działają. Miernikiem sprawdziłem, że na kostce nie ma napięcia. W gnieździe przyczepki też nie działa migacz.
Gdzie szukać usterki?

HarryVip - Sro Mar 19, 2014 11:45

Hmmm... ja bym zaczął od bezpieczników. :mrgreen:
piterazim - Sro Mar 19, 2014 12:06

przeglądam temat https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=432172#432172 z opisem bezpieczników i nie widzę, który jest odpowiedzialny za migacze :/

inna sprawa - pozostałe migacze działają

SeniorA - Sro Mar 19, 2014 15:43

piterazim napisał/a:
nie widzę, który jest odpowiedzialny za migacze
nie ma bezpieczników od kierunkowskazów , nimi steruje LSM . Sprawdź czy jest napięcie na pinie nr 1 LSM ( zielono/różowy ).Jak jest przód . to przewód do sprawdzenia albo wtyki.
tomi24lbn - Sro Mar 19, 2014 17:35

Skoro nie działa tylko kierunek tylny to pewnie instalacja do haka robiona na szybko złączkach i przewód się uszkodził(upalił)
sprawdź przy lampie pod tapicerką :)

HarryVip - Czw Mar 20, 2014 00:49

SeniorA napisał/a:
nie ma bezpieczników od kierunkowskazów , nimi steruje LSM .

To prawda, chociaż rozwiązanie zaiste dziwaczne. LSM musi zatem posiadać zabezpieczenie prądowe na wszystkie obwody (żarówki). Wcześniej nie zwróciłem uwagi na brak zabezpieczeń pojedynczych żarówek w oznaczeniach bezpieczników. Jutro przyjrzę się modułowi.

dawidd - Czw Mar 20, 2014 06:42

nie ma bezpieczników na płytce ani jakiś innych zabezpieczeń. Pewnie jest to tak zrealizowane ze w momencie zwarcia: spal ci sie auto ;) - mniej prawdopodobna opcja, albo procesor w momencie wykrycia przeciążenia obniża prad do kilku mA na danym obwodzie i nic sie nie dzieje az usuniesz zwarcie i prad wraca. Jest to znana praktyka np ze wzmacniaczy audio gdzie prądy sa naprawdę duże a możesz zewrzeć kable idące do głośnika i nic się nie stanie