Zobacz temat - [mondeo MK1] Problem z wkładką zamka kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [mondeo MK1] Problem z wkładką zamka kierowcy

Lukasik - Sro Mar 19, 2014 19:00
Temat postu: [mondeo MK1] Problem z wkładką zamka kierowcy
Siema.
Poradzę się was bo zawsze można liczyć na fachową pomoc.
W fordzie u teścia odmówił posłuszeństwa zamek w drzwiach kierowcy. Kluczyk stawia bardzo duży opór przy przekręcaniu. Kupił używane wkładki. Wymontował swoją i niespodzianka. Wkłada kluczyk w kupna wkładkę (kluczyk kupił razem z wkładkami) i może przekręcić tylko w jedną stronę natomiast w drugiej wkładce (prawej) może przekręcić w dwie strony. Zaznaczam że jeszcze ich nie montował.
wyjął swoją wkładkę (lewą) i wkłada kluczyk od swojego auta i również może przekręcić tylko w jedną stronę.
Pytanie. Czy aby to działało jak się należy - czyli można było przekręcić kluczykiem w prawo i lewo to wkładka musi być zamontowana w aucie?? Czy to jakieś inne ustrojstwo wchodzi w grę??

paolinio - Sro Mar 19, 2014 19:18

Czy macie pewność, że obie wkładki pochodzą z jednego auta?
Lukasik - Sro Mar 19, 2014 19:26

Powiedzmy, że na 90% jest taka pewność.
Ręce mi opadły do samej ziemi. Masakra jakaś.

paolinio - Sro Mar 19, 2014 19:35

Lukasik, według mnie to jest wkładka od innego auta. Pewnie się zastanowisz teraz co ja wypisuje skoro wkładka Ci się przekręca w jedną stronę. Chodzi o to,że wszystkie fordy w całej europie zamkniesz jednym kluczykiem niezależnie od marki i modelu, ale otworzyć nie otworzysz. Przekręcając go poprostu zamykasz go ,a otworzyć nie możesz bo kluczyk jest nie od tej wkładki. Oczywiście może to być zwyczajne uszkodzenie zamka ,ale naprawdę wątpie. Trochę się rozpisałem ,ale chciałem Ci to dobrze wytłumaczyć.
longer86 - Sro Mar 19, 2014 19:39

jest centralny zamek? rozumiem że wkładki są w obu drzwiach? czy stare wkładki też tak funkcjonowały?
Lukasik - Czw Mar 20, 2014 08:30

[ Dodano: Sro Mar 19, 2014 19:47 ]
paolinio napisał/a:
Lukasik, według mnie to jest wkładka od innego auta.

Mogę mieć takie podejrzenia, aczkolwiek sprzedawał mi to mój znajomy.

longer86 napisał/a:
jest centralny zamek? rozumiem że wkładki są w obu drzwiach? czy stare wkładki też tak funkcjonowały?

Centralny jest. Wygląda to tak, że wyjęta wkładka z auta tez w sumie przekręca się tylko w jedną stronę, ale ona jest uszkodzona bo się blokowała i teściu bał się, że złamie kluczyk. Tak wkładki są w jednych i drogich drzwiach. Niestety nie da się ich zamienić. Są odwrotne mocowania.

[ Dodano: Czw Mar 20, 2014 08:30 ]
Dzięki bardzo za wszelkie sugestie. Została zamontowana prawa wkładka po delikatnej modyfikacji. Teraz zamyka i otwiera jak nówka.