Zobacz temat - [MGF] gotuje płyn gdzie termostat ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] gotuje płyn gdzie termostat ?

lukasz_91 - Sob Mar 22, 2014 21:02
Temat postu: [MGF] gotuje płyn gdzie termostat ?
Witam Panowie !
Parę dni temu zakupiłem MGF, mam pewien problem z autkiem. Auto gotuje płyn chłodniczy.
Przed wymianą uszczelki chciałbym sprawdzić najpierw inne tańsze w wymianie rzeczy.
Moje pytanie gdzie w MGF jest termostat ?
Czy ktoś posiada jakiś manual (ułatwił by sprawę)
Dodam że autko po zapaleniu nagrzeje się i wywala płyn, węże dochodzące do chłodnicy są letnie, możliwe że to wina termostatu że nie otwiera obiegu.
Czekam na porady.
Z góry dzięki :) [/i]

troyanek - Nie Mar 23, 2014 14:19

Bardziej stawiałbym na odpowietrzenie układu a nie termostat.
Zacznij od odpowietrzenia, jak poszukasz na forum znajdziesz opis jak to zrobić, jest kilka odpowietrzników i w tym cały problem.
Jak to nie da efektów, to termostat jest pod kolektorem ssącym, nie jest łatwy dostęp. Jak potrzebujesz napisz priv prześlę Ci kilka zdjęć gdzie co i jak.

nightsnail - Sob Kwi 12, 2014 21:55

Hej !

Skąd jesteś ? Ja mam dokładnie taki sam problem w moim MGF - podczas jazdy trzyma temperaturę, ale kiedy stanę - temperatura cieczy idzie gwałtownie do góry i wywala wodę ze zbiorniczka po odkręceniu. Wiem że mam nieszczelny układ który doprowadza płyn do chłodnicy ( ubywa płynu z czasem ze zbiorniczka ) - i może też się zapowietrza przez to?

Daj znać jak u Ciebie sytuacja.

paliguma - Czw Kwi 24, 2014 22:56

Moim zdaniem zapowietrzony układ chłodzenia i przez to nie ma obiegu. Ja osobiście proponował bym przy okazji zamienić przewody wodne, chodzi o dojście do chłodnicy i powrót aby powrót był z dna chłodnicy, bo w oryginale jest odwrotnie, angole mają dziwne pomysły