Zobacz temat - [R 75] Tempomat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] Tempomat

mancho - Wto Mar 25, 2014 16:22
Temat postu: [R 75] Tempomat
Witam,
1. Mam problem z tempomatem. Właczam przycisk tempomatu, zapala sie lecz na panelu nie wlacza sie ikonka tempomatu.
Czytalem tutaj ze nalezy "zresetowac" kostke nad sprzeglem, ale po rozebraniu nie widze tej kostki. Jest tylko jakby troche w glab mnostwko kabli wchodzace w kostke ale nie moge jej "rozbic" i "zresetowac"
2. Jak mozna zresetowac palaca sie lampke poduszki, gdyz jak oddalem do serwisu zeby mi wymienili tasme w kierownicy to od tamtyej pory sie pali.

Bede ogromnie wdzieczny za wszelka pomoc

damiwr - Wto Mar 25, 2014 16:43

ad1. opcja szukaj ;)

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=357116#357116

ad.2 może to nie kierownica tylko fotele się palą ? sprawdź połączenia pod fotelami.

emerka - Pią Mar 28, 2014 07:06

sprawdz nad pedalem hamulca i sprzegla kostki, czy pedal je dotyka w stanie spoczynku. sprobuj podczas jazdy przy wlaczonym tempomacie lekko noga podciagnac do gory pedal hamulca i sprzegla i wtedy nacisnij Set.
browarek005 - Pon Sty 23, 2017 22:10
Temat postu: R75 tempomat chyba zostalem oszukany
Witam podepne sie do tego tematu jak moge ;) bo nie chce nowego otwierac . tak wiec wybaczcie . mam tempomat znaczy sie przycisk autostrada i jak go wlaczam to nic nie dziala a mowili mi ze musze miec przyciski na kierownicy a nie mam . tzn ze ktos moze kiedys wymienial kierownice ? na inna ? na kiero mam tylko przyciski z radia po lewej stronie a po prawej nie mam nic . jak go wlaczyc ? tu kolega pisal ze wlacza sie na desce jakas kontrolka a mi nic nie swieci
marcin.misek - Pon Sty 23, 2017 22:33

browarek005 napisał/a:
tu kolega pisal ze wlacza sie na desce jakas kontrolka a mi nic nie swieci

Tempomat jako taki włącza się przyciskiem na kokpicie ( wlasnie ta autostrada) i zapala sie zielona lampka na tym guziku
Ale aby aktywowac tempomat musisz wcisnac guzik przy kierownicy.. ktorego nie masz, i dopiero wtedy pojawi ise ikonka tempomatu na liczniku.

JaCu - Sro Sty 25, 2017 11:13

To i ja podłączę się do tematu tempomatu z moim problemem:

- Przycisk tempomatu na desce rozdzielczej zapala się
- po przyciśnięciu na kierownicy SET zapala się odpowiednia ikonka przy zegarach
- samochód NIE utrzymuje prędkości i nie reaguje na zwiększanie/zmniejszanie jej
- po przyciśnięciu hamulca znika ikona, tak samo po przyciśnięciu RES

Dodatkowe info, które zapewne może być powiązane:
- Świeci się non-stop kontrolka ABS i ABS faktycznie nie działa....
- Czasem ABS zadziała przy skręconych kołach i niskiej prędkości (5-10 km/h) i lekkim przyhamowaniu, niezrywającym przyczepności z drogą
- Prędkościomierz nie działa płynnie, tj. wskaźnik oscyluje dookoła prawidłowej prędkości.
- Kontrola trakcji też nie działa...

Autko kv6 w automacie

Dodam, że zapoznałem się z tematami na ten temat. Większość wskazuje na uszkodzenie czujnika abs w prawym przednim kole/bezpiecznika abs/ kabla do tego czujnika. Czy jest coś jeszcze, co może być przyczyną?

prebenny - Sro Sty 25, 2017 12:24

Ktoś chyba ostatnio miał taki problem i nie jestem pewien czy to nie był jakiś wężyk podciśnienia przy przepustnicy (?).

Gdyby był uszkodzony czujnik ABS to nie zapaliła by się lampka na liczniku co sugeruje, że elektronicznie ABS działa (czujniki ABS/hamulca/sterownik) ale fizycznie siłownik nie steruje przepustnicą.

AdaskoC - Sro Sty 25, 2017 13:18

JaCu, auto na podnośnik i sprawdzisz tempomat. zerknij czy gruszka przy przepustnicy pracuje poprawnie. Ale na początek możesz sprawdzić wężyk między gruszką a pompką, czy nie ma przetarcia lub nie odpiął się.
JaCu - Sro Sty 25, 2017 16:36

Dziękuję wam za odpowiedź, w weekend sprawdzę! Cale szczęście mam dwa koziołki, to mogę jechać choćby do Hiszpanii nie wyjeżdżając z garażu.

Co do ABS to wydaje mi się, że jeśli kontrolka od ABS świeci się non-stop, a nie gaśnie po kilku sekundach od uruchomienia silnika, oznacza to błąd układu. Co zabawne, nie świeci się cała tylko jej górna część. Dokładnie wiem, jak powinien działać ABS, a u mnie definitywnie nie działa. Doczytałem się też, że oscylująca prędkość, wariowanie poziomu paliwa są w jakiś sposób powiązane z tym prawym przednim czujnikiem ABS. Prawda to?

prebenny - Sro Sty 25, 2017 17:38

Tak. Dziwne, że kontrolka się żarzy - tam jest tylko 1 dioda po środku więc ciężko mi to wytłumaczyć.

Co do ABSu to lewy przedni czujnik odpowiada za tempomat a prawy przedni za prędkościomierz. Tradycyjna odpowiedź - najłatwiej też podpiąć TOAFa i zobaczyć co w trawie piszczy.

JaCu - Sro Sty 25, 2017 19:31

Podpinaliśmy już pod kompa, ale był tylko błąd niezwiązany z tym...
rafalmis1 - Sro Sty 25, 2017 20:49

jak jest błąd ABS, nie będzie działał tempomat
longer86 - Sro Sty 25, 2017 22:57

Jesli świeci tylko połowa kontrolki tzn, ze w połowie odkleiła się taśma którą poprzedni właściciel "naprawił" ABS 8)