Zobacz temat - [414i]jak ustawic rozrzad ,jaki moment dokrecania głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [414i]jak ustawic rozrzad ,jaki moment dokrecania głowicy

viansa2003 - Sro Mar 26, 2014 19:07
Temat postu: [414i]jak ustawic rozrzad ,jaki moment dokrecania głowicy
witam zerwał mi się rozrząd,czy może ktoś wie jak ustawić fazy rozrządu? jak dokręcać głowice? jest tu wielu fachowców od roverów i właśnie pytanie kieruje do nich,jaką uszczelke pod głowice kupić żeby już nie zaglądać,czy mogę pokrywe wałków rozrządu na silikon dać?bo zauważyłem że jest tam w oryginale jakiś klej brązowy który wygląda jak budapren,prosze o wskazówki podczas składania żeby czegoś nie uszkodzić,bo widze po sciagnieciu głowicy że to delikatny silnik,może powinienem wiedzieć coś ważnego??? :wink: czy głowice należy planować po sciagnieciu?
leszczu - Sro Mar 26, 2014 19:22

Jeśli nie masz pojęcia o mechanice, to lepiej się za to nie zabieraj.
dawidek126 - Sro Mar 26, 2014 20:05

jak masz zdjętą głowice to nie ruszaj wałem korbowym gdyż możesz razem z tłokiem podniesc do góry tuleje cylindrową

[ Dodano: Sro Mar 26, 2014 20:05 ]
głowice zawsze trzeba planować ( ja tak robię) dobrze też wymienic uszczelniacze zaworowe. Dodatkowo wymień śruby pod głowice. Uszczelka pod głowice erling standardowa ale wzmocniona( dodatkowe sylikonowe kwadraciki dookoła uszczelki) Wiadomo nowy rozrząd , uszczelniacze wałków rozrządu, a co do dokręcania to zrobiłem to tak na początek 3oNm +90*+90*+90*+90* ( inni robią 2 x 180*). łożyskowanie wałków dobrze jest skleic klejem loctite, sylikon bym odradzał

sTERYD - Sro Mar 26, 2014 22:54

Szukajka się kłania. Zamykam!