Zobacz temat - [R620Ti] Poważny problem ze spalaniem PB i LPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620Ti] Poważny problem ze spalaniem PB i LPG

tomii620si - Czw Mar 27, 2014 22:59
Temat postu: [R620Ti] Poważny problem ze spalaniem PB i LPG
Siemanko.
Mam problem ze spalaniem w swoim Ti i to poważny..
Pisze bo skończyły się mi pomysły.. Markzo pomagał jak mógł ale każda teoria i pomysł kończyły na niczym.. Za co oczywiście ogromne podziękowania dla Ciebie Marku :)

Objawy:
Spalanie w okolicach 20+/100kM benz jak i LPG.
Na PB chodzi czasami na 3 gary i nie ma na to reguły a po przełączeniu się na LPG załacza na 4 garki zawsze.. Np. jade spokojnie i z 4 przechodzi na 3 gary.. ale jak włączę LPG to już na 4 gary.. wyłacze LPG to różnie.. Czasami 3 gary czasami 4 ..

Sprawdzone itd:
Wymienione kable i świece
sprawdzone kable idące z ori instalacji do sterownika LPG i ze sterownika LPG do wtryskiwacza
odpinana była lambda w celu sprawdzenia (w Ti z tego co mówił markzo po odpięciu komputer dawkuje itd. według map wgranych przez producenta)
Wtryskiwacze - przełożyłem wtryskiwacze 1 z 2 i dalej problem jest na pierwszym cylindrze..

Myślałem, że UPG ale moc mam w aucie, w płynie chłodniczym nie ma oleju, auto się nie grzeje..

Jak przełącza się na 3 gary to dymi - prawdopodobnie mieszanka jest nie taka i są efekty :P

Ostatni pomysł to były uszkodzone kable idące od komputera ECU do wtryskiwacza.. U mnie wygląda przez instalacje LPG, że:
Kable idące z ECU do wtryskiwacza są pocięte tzn. jeden kabel ori idzie tak jak powinien do wtryskiwacza a drugi jest przy wtrysku obcięty i jest zrobione przekierowanie do komputera LPG i potem wraca to z komputera LPG do wtryskiwacza.

Mi się skończyły pomysły a i kasa się kończy.. No spalanie 20+/100 każdego by wykończyło..
Może wy jakoś pomożecie co może być. Moje ostatnie pomysły to uszkodzony któryś z komputerów. ECU lub LPG ale problem polega na tym, że sprawdzić mój komputer pewnie bedzie problem a z LPG to puki sam kabla nie kupie to mogę zapomnieć bo żaden gaziarz nie zajmuje się instalacją którą ktoś kiedyś założył u mnie w aucie (ZENIT)
Pomóżcie błagam bo ja już nie mam sił.. :|

[ Dodano: Czw Mar 27, 2014 22:59 ]
Dobra przyczyna znaleziona.. ECU LPG mi robiło burdel ... :(

Markzo - Pią Mar 28, 2014 09:31

Hehe ostatni pomysł wypalił, całkowite odpięcie komputera sterującego pracą LPG rozwiązało sprawe, spalanie w normie, 4 gary pracują, ogień jest :)

Pewnie dla tego poprzedni wlascicel go tak tanio Ci sprzegał... ogarniesz to i będzie git, bo motor sie wydaje zdrowy :ok:

tomii620si - Pią Mar 28, 2014 15:44

No jeszcze kilka pierdółek i mankamentów ma ale w końcu nie kupiłem auta nowego .. Zrobimy i jeszcze mnie zobaczysz w lusterku kiedys :)

A sprzedał go tak tanio właśnie pewnie przez te problemy i nie wiedział co mu jest.. Nam się udało :) :P