Zobacz temat - [Rover 214] odpali i zgaśnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214] odpali i zgaśnie

adrianek - Pon Mar 31, 2014 20:26
Temat postu: [Rover 214] odpali i zgaśnie
Witam . Mam taki problem z moim roverkiem dziś zrobiłem nim ok 10 km i nic aż w pewnym momencie roverek zgasł i odpalił po chwili i od tego momentu nie może wejść na obroty . Co to może być dodam tyle że pompki nie słychać a gdy ona zadziała rover odpali i zgaśnie . Czy to pompka jak ją wyjąć i wgl .Czy to mogło być przyczyną że rover czasem na niskich obrotach szarpał ?
robsson78 - Pon Mar 31, 2014 22:03

Kontrolki świecą, rozrusznik kręci ?
adrianek - Wto Kwi 01, 2014 07:58

Tak tylko że nie odpala . A jak uda się pomce podać to odpali ale na obroty nie wchodzi .
robsson78 - Wto Kwi 01, 2014 10:55

Ciężko stwierdzić jednoznacznie.
Może pompka nie podaje paliwa lub podaje za małe ciśnienie. Ile jest w baku ?
Przyczyn może być wiele. :neutral:
Po odpaleniu wentylator chłodnicy nie włącza się czasem ?
Szarpanie na niskich obrotach może sugerować uszkodzenie przewodów wysokiego napięcia.
Żeby wyjąć pompkę z tego co wiem trzeba wymontować zbiornik paliwa.

adrianek - Wto Kwi 01, 2014 11:35

.W baku jest teraz ok 10 l .A mogło być tak że pompka na małych obrotach na jedynce podawała za mało paliwa i szarpał ?
robsson78 - Wto Kwi 01, 2014 13:09

Jeśli przyjąć że to problem z układem paliwowym to mogło tak być ale pompka podaje za mało nie bez przyczyny, może już umierać albo zablokował ją jakiś syf lub zaciąga wodę z baku. Może też filtr benzyny być zatkany.
Jak na wolnych obrotach szarpie to na wyższych powinien tym bardziej bo przecież zapotrzebowanie na paliwo jest większe.
Ogólnie jazda z małą ilością paliwa nie sprzyja pompce i układowi paliwowemu. Pompka jest chłodzona paliwem a jak w baku jest mało benzyny to w wyniku zmian temperatur na wewnętrznych ściankach zbiornika osadza się skroplona woda która potem zbiera się w środku.

adrianek - Wto Kwi 01, 2014 14:02

z tym szarpaniem to jest tak że on tylko szarpie a gdy jade bo gdy on stoi na luzie pracuje ładnie . Szarpie na jedynce i tylko do 1500 obrotów ..
robsson78 - Wto Kwi 01, 2014 16:27

Czujnik TPS ? Co myślicie ?
A w jakim stanie są świece i przewody ?

adrianek - Wto Kwi 01, 2014 21:39

przewody jak i świece są nowe .