Zobacz temat - [r75] rozrusznik nie kręci, nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] rozrusznik nie kręci, nie odpala

Jarcun - Pon Kwi 07, 2014 18:51
Temat postu: [r75] rozrusznik nie kręci, nie odpala
Witam.... mam problem z utem. przeczytałem już 20 postów ale albo nie ma w nim dokładnego wyjasnienia i zakonczenia tematu jak tu
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=844498#844498
sprawa bardzo podobna ale zacznijmy od początku mianowicie:
dziś poprawiałem klemy czyściłem słupki taka zabawa z nudów i po załozęniu klem zero reakcji. zapłon sie włacza vis chodzi kontrolki ok ale rozrusznika nie słychać pojawiły sie dziwne objawy
1.. czasami jak już na chama krece tym kluczykiem z pozycji I na II właczą sie wycieraczki..
2. auto sie nie zamyka z pilota ale sie otwiera
3 strasznie duze spadki napięcia przy próbach odpalenia . aku ok ale jak go dłuzej pomęcze pokazuje 9 i mnie i wtedy już cyka przekażnik ze mało mocy

dodam ze nigdy nie miałem problemu z odpaleniem... stawiam na immo albo bcu... wątpie zebym miał coś zaśniedziałe albo z rozrusznikiem 1 raz i od razu zonk. pozdrawiam kolegów

longer86 - Pon Kwi 07, 2014 21:16

posprawdzałeś bezpieczniki?

zwłaszcza jak dobrze pamiętam bezpiecznik 23 pod schowkiem pasażera (5A) może być odpowiedzialny za zamykanie auta z pilota, choć jeśli masz słabe aku to z tego co pamiętam też nie zamkniesz

Jarcun - Pon Kwi 07, 2014 21:50

bezpieczniki ok...
na radio wyskoczył mi jeszcze jakiś błąd er02 f coś tam

kirk50 - Wto Kwi 08, 2014 00:25

Jarcun...u mnie objawy były takie jak opisałem w swoim temacie....może faktycznie opisanie rozwiązania mojego problemu nie jest satysfakcjonujące :P ...ale jak napisałem nie znam się na tym :( ...robił to ktoś kto zajmuje się marką Rover na codzień (były dealer Rovera) więc jakoś doszedł do tego że mógł to byc immobiliser (no i był)...a jak wiemy... żebym nie był za mądry na przyszłośc... Pan ten był bardzo tajemniczy i nie bardzo chciał powiedziec co dokładnie zrobił :( ...w kazdym bądź razie żeby dostac się do kostki immobilisera trzeba odkrecic osłonę pod kierownicą która jest w całości gdzie jest przełącznik świateł i na słupku przednim biegnie cały zwój kabli a pośrodku jest ta kostka...nie wiem co trzeba zrobic...może wystarczy poruszyc łączenia z kostką aby zadziałało.. (jak tam wsadził rękę to zajęło to 5 sekund i samochód odpalił - kluczyk był na pozycji II zapłon)...tak to przynajmniej wyglądało...nie widziałem co robi bo samochód stał w garażu i tylko jedna osoba mogła byc z tamtej strony...węcej nie pomogę...sorry :(
Jarcun - Sro Kwi 09, 2014 08:45

spoko kirk... coś poradze. napisze rozwiazanie problemu jak cośuda sie zrobić .. mam nadzieje ze szybko uda mi sie coś wykombinować bo auto stoina sprzedaż...... podejrzewam u siebie jeszcze rozrusznik

[ Dodano: Wto Kwi 08, 2014 10:02 ]
bezpieczniki sprawdone ... kable rozrusznika i mała wtyka wyczyszczone.... kostki pod kierownicą sprawdzone... po włączeniu kluczyka na II słychac tylko pompke i vis ... był jeszcze jeden dziwiek zawsze ktorego nie slysze jakiś dzwiek sterownika.......
podejrzewam immo. mam pytanie gdzie znajduje sie czytnik immobilaisera>>> to tak krateczka w czarnym plastiku na przeciw stacyjki?????

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2014 08:45 ]
temat zakończony. wyczyściłem immobilaiser i wymieniłem przkażnik.... poza tym poruszałem autem na biegu i potem na luzie rozruch... coś tam sie zawiesza ale poszło