Zobacz temat - [Coupe 200 1.6 r-97] - Problem z ruszaniem i jazdą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [Coupe 200 1.6 r-97] - Problem z ruszaniem i jazdą


kerys - Pon Kwi 14, 2014 00:45
Temat postu: [Coupe 200 1.6 r-97] - Problem z ruszaniem i jazdą
Witam

Proszę o sugestie co może być powodem problemów z ruszaniem z pierwszego biegu jeżeli ruszam to słychać zgrzytanie takie jak by tarcie. Wcześniej były trzaski, obecnie podczas jazdy gdy uda się ruszyć to przyśpieszając na drugim biegu po dodaniu gazu jest słyszalne tarcie i zgrzytanie obroty się zwiększają ale samochód nie przyśpiesza odejmę gaz cisza a dodając ponownie zgrzyta. Podczas jazdy jak coś zaskoczy to jest ok i jedzie dobrze na każdym biegu. biegi wchodzą bez problemu. Proszę o jakieś sugestie. 3 lata temu miałem podobną sytuację to musiałem wymienić skrzynię uszkodzenie układu różnicowego. Czy to będzie to samo. Przy zimnym silniku jeżeli ruszam bez gazu to wszystko ok, lecz podczas przyśpieszania ponownie zgrzytanie, podobne do przeskakiwania kół zębatych. Na wstecznym niema problemu

Pawkaz - Pon Kwi 14, 2014 11:48

kerys napisał/a:
po dodaniu gazu jest słyszalne tarcie i zgrzytanie obroty się zwiększają ale samochód nie przyśpiesza

Objawy tzw ślizgającego się sprzegła czyli do wymiany.
Sprzęgło "łapie" Ci nisko czy wysoko ?

xbialyx5 - Nie Kwi 20, 2014 18:22

Pawkaz napisał/a:
kerys napisał/a:
po dodaniu gazu jest słyszalne tarcie i zgrzytanie obroty się zwiększają ale samochód nie przyśpiesza

Objawy tzw ślizgającego się sprzegła czyli do wymiany.
Sprzęgło "łapie" Ci nisko czy wysoko ?


Jak by nie łapało, prawdopodobnie sprzęgło. U mnie po wymianie sprzęgła, może delikatnie niżej zaczęło łapać. Ale i tak, czeka Cię wymiana sprzęgła :)