Zobacz temat - [R214 Si] wentylator chłodnicy i klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si] wentylator chłodnicy i klimatyzacji

mentos1509 - Sob Kwi 19, 2014 16:21
Temat postu: [R214 Si] wentylator chłodnicy i klimatyzacji
witam, panowie sprawa wygląda tak: wymieniony czujnik cieczy (ten od wentylatora), auto stalo odpalone i nie moglem sie doczekac az sie nagrzeje i sie wlączy, jaka jest temperatura załączenia sie wentylatora?

kolejne pytanie, dlaczego jak włączę klime to wlaczy sie wentylator chlodnicy a nie klimatyzacji?

adrianek - Sob Kwi 19, 2014 16:26
Temat postu: lll
wentylator ma dwa biegi
robsson78 - Sob Kwi 19, 2014 16:48

adrianek napisał/a:
wentylator włącza się dwa razy pierwszy bieg 120 a drugi 140

Oj..oj..oj.. i po silniku :ups:

Pierwszy to chyba 102°C

NoPE - Sob Kwi 19, 2014 22:09


mentos1509 - Nie Kwi 20, 2014 13:54

co oj oj i po silniku? czyli wychodzi na to ze ma ten wentylator jeszcze czas zeby sie załaczyc, nie rozumiem jednak dlaczego jak wlacze klime to zalaczy sie wentylator chlodnica a nie klimy...

Ogolnie te naprawy zwiazane sa z duszeniem sie auta i szarpaniem do 3tys obr/min... Dziwna sprawa ten silnik..

Gacor - Nie Kwi 20, 2014 14:02

W moim R nigdy nie widziałem żeby mi się wentylator chłodnicy załączył. Sprawdzałem go tylko co jakiś czas poprzez odpięcie kostki od czujnika temperatury cieczy i wtedy sam z siebie się włączał.
robsson78 - Nie Kwi 20, 2014 20:21

Ogólnie jeśli układ chłodzenia jest sprawny ciężko jest zagrzać roverka.
Mi się włącza wentylator tylko w upały i w sporym korku.

mentos1509 napisał/a:
co oj oj i po silniku?

Oj.. oj .. oj i po silniku dotyczyło zacytowanej wypowiedzi użytkownika adrianek.
W żadnym wypadku nie chciałem sugerować że z silnikiem mentos1509 jest coś nie tak. ;-)

mentos1509 napisał/a:
Ogolnie te naprawy zwiazane sa z duszeniem sie auta i szarpaniem do 3tys obr/min...

Zazwyczaj jest to problem z układem zapłonowym, przewody, świece, kopułka, palec rozdzielacza, choć nie można wykluczyć też innej przyczyny.

mentos1509 - Sob Kwi 26, 2014 14:12

no ok, dzięki panowie za rozświetlenie sprawy, zostanie mi do wymiany aby kopułka/palec i ewentualnie cewka zeby sie okazało czy układ zapłonowy jest przyczyna tych niesprawnosci, dam znac jak to kiedys wymienie czy cos pomoglo.