Zobacz temat - [R75 MG ZT KV6] rozpórka kielichów przód/tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R75 MG ZT KV6] rozpórka kielichów przód/tył

Piotrass - Nie Kwi 20, 2014 18:40
Temat postu: [R75 MG ZT KV6] rozpórka kielichów przód/tył
Zabieram się za wykonanie rozpórek przód i tył do MG ZT. W części tylnej nie widzę problemu, natomiast z przodu jest dosyć ciasno, ale sądzę, że przy odpowiedniej kombinacji w prowadzeniu rury jest to do wykonania. Czy ktoś z Was już przerabiał ten temat lub ewentualnie ma wymiary i rozstaw otworów na mocowanie śrub amortyzatorów?
MatiNitro - Nie Kwi 20, 2014 18:59

A czy taka rozpórka pójdzie plug&play do r75? Będzie to jeden zestaw/wymiar czy wszystko osobo do modelu/silnika/wersji?
rafalmis1 - Nie Kwi 20, 2014 21:31

Jak coś takiego zrobisz, to ja bym był chętne
Piotrass - Pon Kwi 21, 2014 10:49

Do R75 kv6 podejdzie p&p. Najpierw muszę dokładnie zdjąć wymiary z mocowania amortyzatorów - flansze oddam do palenia laserem, natomiast rurą gdzie się da, to będzie gięta, ewentualnie zacięta pod odpowiednim kątem i spawana. Niestety na chwilę obecną nie dysponuje nierdzewką, dlatego całość będzie z normalnej stali - pomalowana w kolor auta.
rafalmis1 - Pon Kwi 21, 2014 11:24

Piotrass, to pamiętaj, że jak będziesz juz mail pasująca, to ja zamawiam na przód :wink:
Piotrass - Pon Kwi 21, 2014 20:29

Dam znać jak będą przebiegać pracę - w tym tygodniu zaczynam pomiary. Myślę, że w połowię następnego już coś będzie widoczne :)
szpynior - Pon Kwi 21, 2014 21:54

Piotrass, ja tak samo przód i tył jeśli podejdzie do ZT-T
komarek - Pon Kwi 21, 2014 22:23

Piotrass, do kv6 p&p a do cdt podejdzie ? jeśli tak piszę się na przednią
Piotrass - Pon Maj 12, 2014 22:24

Takie coś znalazłem na internecie i według tego będę się wzorował. Cdt jest mocno upakowany i jest tak samo mało miejsca jak w KV6. O przebiegu prac poinformuje.

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2014 22:44 ]
Szpiegowskie fotki z prac :)
Trochę mi się to przedłuża w czasie, ale już widać światło w tunelu ;)

[ Dodano: Pon Maj 12, 2014 22:24 ]
Pojawiły się lekkie komplikacje - rura 28mm jest za gruba i maska domyka się z lekkim wyczuwalnym oporem, dlatego będzie mała przeróbka i nad akumulatorem zamiast rury będzie płaskownik ze stali precyzyjnej 30x10. To jest punkt gdzie jest najniżej, dalej jest już ok. Niestety wszystko to powoduje wydłużenie się prac :(

komarek - Sob Maj 17, 2014 20:16

Piotrass, przez dodania nie podbija się temat, a właśnie miałem zapytać jak idzie :)

widzę, że powoli do celu - to najważniejsze

faktycznie mega ciasno w komorze jest

szpynior - Sob Maj 17, 2014 21:26

No wlasnie. Od kiedy przyjmujesz zamowienia ? :)
Piotrass - Nie Maj 18, 2014 22:24

komarek napisał/a:
powoli do celu

Bardzo powoli, ale myślę, że do wakacji zdążę ;)

szpynior napisał/a:
Od kiedy przyjmujesz zamowienia ?


Najpierw wykonam na tip top dla siebie i wówczas zobaczycie czy Wam się podoba. Później jeszcze będzie kwestia koloru na jaki mam je pomalować - ja sam skuszę się chyba na tą zieleń jak MG X-Power, ale nie ma dla mnie problemu aby też pomalować to w jakikolwiek inny kolor lub nawet po kodzie z koloru auta. :)

komarek - Nie Maj 18, 2014 23:08

Piotrass, wykombinuj jak by tu do CDT to wstawić :D kolor może być dla mnie nawet różowy :D
Piotrass - Pon Lip 28, 2014 22:20

Wreszcie po długich pracach udało się zrobić rozpórki!
Zrobiłem 2szt przód i 1szt tył oczywiście oprócz tych dla siebie.
Zgodnie z tym co pisaliście tutaj na forum i w takiej kolejności mogę jest sprzedać:
rafalmis1 - przód , szpynior, - przód i tył.

komarek, - nie mam akurat pod ręką R75 CDT i nie mogę Ci na 100% zagwarantować, że jak podejdzie do KV6 to do CDT też.
Jeśli będą jeszcze chętni - nie ma problemu, mogę wykonać więcej, będzie to trwało ok 1 tygodnia.
Co do ceny - rozpórka przód pomalowana w podkładzie - 200zł
tył 100zł
Pomalowana w dowolny kolor wybrany przez Ciebie - kod koloru auta lub z palety RAL:
Przód 250zł
Tył 150zł

Koszt nie jest może super tani, ale stal jest solidna, rura grubościenna, wszystko spawane metodą TIG, więc spoiny są ładne. Otwory nie strzelają może idealnie co do mikrona, ale można włożyć rozpórkę - widać to na foto. W razie pytań najszybszym kontaktem będzie: Piotrass11@wp.pl

komarek - Wto Lip 29, 2014 11:15

Piotrass, tak się przyglądam i wydaje mi się, że bez problemu powinna do CDT podejść

jest tam w Twoich okolicach jakaś 75 CDT żeby przymierzyć?:)

szpynior - Wto Lip 29, 2014 16:56

komarek, sądzę iż powinna pasować bez problemu. Ja swoją już opłaciłem :)
rafalmis1 - Wto Lip 29, 2014 18:14

szpynior, jaki kolor do siebie wybrałeś, bo nie wiem jaki będzie mi pasował. Wydaje mi się, że czarny będzie najlepszy, jak nie chce aby rzucała się w oczy
szpynior - Wto Lip 29, 2014 18:25

rafalmis1, w kolor auta, sreberko z bezbarwnym lakierem, będzie pasować pod kielichy .
Piotrass - Wto Lip 29, 2014 21:42

Cytat:
jest tam w Twoich okolicach jakaś 75 CDT żeby przymierzyć?:)

Właśnie nie ma, ale spróbuje się porozglądać, jeśli nic nie załatwię, jakoś to rozwiążemy :)

rafalmis1 napisał/a:
Wydaje mi się, że czarny będzie najlepszy

Czarny też mi się podoba i brałem go pod uwagę do siebie

komarek - Wto Lip 29, 2014 23:08

Piotrass, no tych dwóch już nie ma co są gotowe, poczekam na opinie szpyniora on miał CDT więc od razu będzie wiedział i wtedy zamawiam - jeśli się zgodzisz oczywiście :)
arkady - Sro Lip 30, 2014 20:49

mialem kiedys rozporki w poprzednim aucie buda sztywniejsza ale jest maly minus na spawanej rozporce przy delikatnej kolicji leci sila na druga strone lepiej pomysl by na laczeniu z rury z kielichem nie wstawic jakiej sroby z gwintem w razie kolizji ona sie zlamie i nie uszkodzi drugiej strony auta;]
Piotrass - Pon Sie 04, 2014 20:27

arkady, Nie ma problemu, następną mogę zrobić na dwóch śrubach po boku, mam tak w innym aucie. Większość rozpórek jest jednak spawana na sztywno.

[ Dodano: Pon Sie 04, 2014 20:27 ]
Rozpórki wysłane :)

rafalmis1 - Sro Sie 06, 2014 16:49

Przód założony, ciężko było włożyć. Sztywność na plus :!: :!: :!:
Piotrass - Sro Sie 06, 2014 17:52

rafalmis1 napisał/a:
ciężko było włożyć
Przy spawaniu troszkę pościągało i minimalnie przesunęło otwory, ale każdą sprawdzałem u siebie i pasowała :)
rafalmis1 - Sro Sie 06, 2014 22:32

Następne sztuki były by lepsze jakby miejsce montażu były okrągłe a nie kwsdrstowe, ponieważ te złe leżą na kielichu, zrobię jutro fotkę o co chodzi. Ogólnie jestem zadowolony :!:
komarek - Czw Sie 07, 2014 07:52

szpynior, czekam jeszcze na Twoją opinię :)
szpynior - Czw Sie 07, 2014 08:43

komarek, wczoraj dotarła , dziś mam nadzieję iż rozpakuję i zamontuję. Dodatkowo poliuretan na wahacz wczoraj też przyjechał :)
rafalmis1 - Czw Sie 07, 2014 16:28

Oto zdjęcie. Widać na nim, że rozporka dociska mocno na obręcz na kielichu


szpynior - Pią Sie 15, 2014 15:24

A więc tak. Nie założyłem pomimo wielu starań, obecnie jest więcej na "-" niż na "+". Rozpórka leży nie kielichu, łapa jest za wysoka, niezbyt dużo pozostaje na śruby. Łapie bo łapie. Przy pierwszej próbie naprężenie było tak duże iż wyrwało mi śrubę z poduszki. Po prawej stronie nie można zastosować podkładki gdyż jest za mało miejsca przy spawie. Jak ktoś ma sprzęt może się pobawić w podszlifowanie - ja nie mam obecnie czasu i chęci. Także jak ktoś chce za półdarmo rozpórkę pomalowaną na srebrno to PW do mnie.
rafalmis1 - Pią Sie 15, 2014 17:14

Może masz samochód krzywy, albo Ty masz prosty :mrgreen:
szpynior - Pią Sie 15, 2014 22:16

rafalmis1 napisał/a:
Może masz samochód krzywy, albo Ty masz prosty :mrgreen:


może być różnie :)

Piotrass - Pon Sie 18, 2014 21:04

Rozpórkę pasowałem na swoim i było ok. Nie ma jednak co drążyć tematu. W przeciągu powiedzmy ok 2 miesięcy będę robił inne i to zrobię jeszcze jedną, którą wyśle do Ciebie na swój koszt.
rafalmis1 - Pon Sie 18, 2014 22:01

Piotrass, super że będziesz działał dalej :wink: dzięki mnie i szpynior, wiesz co poprawić. Później, sprzedasz na cała Polskę, a może i dalej :mrgreen:

P.S
założyłem dziś tylną, siadła jak w masło :mrgreen:
:brawo: :brawo: za prace i determinację

Piotrass - Pią Gru 05, 2014 22:09

Zdaje sobie sprawę jak mocno się to przeciągnęło, ale mam problemy z autem - stad to opóźnienie. W ciagu ok 2 tygodni kolejne rozpórki powinny już być gotowe, wiec szpynior, dostaniesz swoją obiecaną :) Flansze już mam gotowe, reszte materiału już kupiłem, więc zostaje tylko kwestia spawania.

rafalmis1 napisał/a:
były by lepsze jakby miejsce montażu były okrągłe a nie kwsdrstowe
Dalej jest kwadratowe, ale innych wymiarów i innej grubości, więc wyeliminowane zostały wcześniejsze problemy.
BigBoyPL - Sob Gru 06, 2014 11:28

Pytanie odnośnie procesu produkcyjnego ;p
Ten kwadrat na kielich jest robiony z jednej części jako klatka w stylu "C" czy spawany z 3 elementów zakończonych 45 stopni ?

Piotrass - Sob Gru 06, 2014 14:23

BigBoyPL, Spawany z 4 płaskowników.
adam_26 - Wto Gru 16, 2014 19:34

Taki motyw jako dygresja, jak mi się wydaje rozpórka zasłania nr VIN :mrgreen: na przeglądzie koleś mi sprawdzał VIN na kielichu. Mam już mało widoczny i sapał jak będzie nieczytelny za rok to mi nie podpije. Trzeba by demontować rozpórkę na przegląd dla takiego typa chyba służbista był jakiś wam też sprawdzali ? :P
Remigiusz - Wto Gru 16, 2014 19:46

adam_26, Vin na stacji przeglądu sprawdzają tylko jak jesteś u nich pierwszy raz i to bardzo dokładnie.

Jak sie jedzie w to miejsce kolejny raz i widzi po pieczątkach ze się już było i ma ciebie w komputerze to nie sprawdza już. Przynajmniej ja tak mam na dwóch stacjach przeglądu ;)

MatiNitro - Wto Gru 16, 2014 19:48

Remigiusz, tak samo miałem ja ;) Koleś po prostu chce "napiwek" :)
BigBoyPL - Wto Gru 16, 2014 20:09

U siebie w zr mam 4 numerki (o ktorych wiem) i za pierwszym razem też zaglądali wszędzie nawet do wydechu :p a teraz tylko ze ścianki grodziowej sprawdzają.
Pytanie czy domyślnie w zamierzeniach kielichy wg. producenta mają pracować czy być sztywno ?

Piotrass - Pią Sty 23, 2015 19:11

Mam gotowe rozpórki. Zostały dwie sztuki. Wyglądają praktycznie tak samo, mają zmodyfikowane flansze, pasują jeszcze lepiej niż poprzednie. Taką też rozpórkę wysłałem dla szpynior'a, teraz już będzie bezproblemowo mu pasować - jak dojdzie czekam na opinie :)
Co do ceny - rozpórka przód pomalowana w czarny lub srebry mat - 200zł
Pomalowana w dowolny kolor wybrany przez Ciebie - kod koloru auta lub z palety RAL: 250zł

szpynior - Czw Sty 29, 2015 21:35

Piotrass, dzięki wielkie. Przesyłka dotarła. Widać od razu zmiany konstrukcyjne :) Bez żadnego kombinowania wskoczyła na swoje miejsce i pasuje idealnie . Spasowana co do milimetra. Bardzo dobra robota. Zatem śmiało można zamawiać .
arczi220 - Sro Lis 21, 2018 08:20

Piotrass, możesz wrzucić foto jak wyglądają ostatecznie te rozpórki, może i ja się skuszę.
tommasino - Pon Mar 04, 2019 18:03

artmati, nie sądzę, aby Piotrass, jeszcze się tym zajmował, ale jedną rozpórke od niego, a właściwie po [b]Rafalmis1[b] widziałeś u mnie pod maską :P :P :P

U mnie wskoczyła idealnie. Auto stało na równej powierzchni w garażu.




dzelo23 - Pon Mar 04, 2019 18:56

Mi zrobił znajomy wygląda trochę inaczej ale i zastosowanie też przez chwilę miała inne :d

tommasino - Pon Mar 04, 2019 19:12

dzelo23, mam nadzieję, że myszy napędowe się juz wprowadziły do komory i warczą przeraźliwie.

U Ciebie rozpórka fajna, bo jeszcze na dodatkowych śrubach przy flanszach.

dzelo23 - Pon Mar 04, 2019 19:25

Zerknij w temat niżej w tym dziale ;) myszy już są i to zmutowane a jak dobrze pójdzie to wróci stado kucy co było a może i większe
Co do rozpórki to po jej montażu kokpit ucichł, auto nie traci już tak szybko trakcji w zakrętach a dzięki temu że jest na śruby to żeby się dostać do aku to chwila.